top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Top model w błocie - wywiad z Julia Maciuszek

Zaktualizowano: 27 lis 2019


Przygodę z biegami przeszkodowymi zaczęła w zeszłym roku od kilku startów w Runmagedonnach. W tym roku zdążyła już wygrać Mors Masakrator w Elicie i walczy o najwyższe miejsca w Śląskiej Lidze OCR. Panie i Panowie poznajcie top model w błocie, nastolatkę, która chce zamieszać w OCRach - Julię Maciuszek.


- Cześć Julio, dziękuję, że zgodziłaś się na ten wywiad.

- Cześć, bardzo mi miło:)


Fot. Dzikie Studio

- Pytając Google o to kim jest Julia Maciuszek możemy znaleźć, że jest ona akrobatką, artystką, modelką, celebrytką, ambasadorem marki Under Armour, fanką biegów z przeszkodami, itd... A gdy zapytamy Ciebie o to kim jest Julia Maciuszek to jaką odpowiedź otrzymamy?

- Skromnie wypadałoby powiedzieć, że zwykłą dziewczyną, która konsekwentnie realizuje swoje cele i spełnia marzenia. Jednak, tylko druga część tego zdania byłaby zgodna z prawdą. Wiem, że nie jestem zwykłą dziewczyną, znam swoją wartość, wiem, że drzemie we mnie siła, która napędza mnie do działania i ciągłego rozwijania się.


- Przyznam, że nawet nie biorąc poprawki na Twój wiek, to lista Twoich osiągnięć i pasji jest imponująca. Dodając do tego, że jesteś jeszcze nastolatką, to rodzi się pytanie jak to się robi? Czy to zasługa Twojego charakteru czy raczej wychowania lub jeszcze innych czynników?

- Myślę, że to zasługa wielu czynników. Bardzo duży wkład w mój rozwój mieli moi rodzice. To oni stworzyli mi możliwość poznania wielu dyscyplin sportowych już od najmłodszych lat. Do dziesiątego roku życia trenowałam wyczynowo karate, w międzyczasie pływałam oraz tańczyłam. Z racji, że w moich żyłach płynie góralska krew sportowca, zawsze dawałam z siebie 150%, a do tego robiłam to co kocham.


Śląska Liga OCR #2, fot. Przeszkodowo.pl

- Jak to się stało, że młoda i zdolna akrobatka zaczyna interesować się ekstremalnymi biegami przeszkodowymi? Wydaje się, że to są dwa światy nie do pogodzenia.

- Uwielbiam adrenalinę i ryzyko. Biegi z przeszkodami to sport, w którym nigdy nie wiadomo czego się spodziewać i to jest w tym wszystkim najpiękniejsze. Wbrew pozorom, umiejętności akrobatyczne bardzo mi się przydają na niektórych przeszkodach, np. przy wysokich ściankach ;)


- W biegach przeszkodowych zaczęłaś startować w zeszłym roku, kilka startów w Runmageddonach i to tyle. Aż tu nagle ten rok zaczęłaś od zwycięstwa w Elicie w Mors Masakratorze w Dąbrowie Górniczej. Walczysz o czołowe miejsca w Śląskiej Lidze OCR. Jak to się robi? Jak wyglądało Twoje przygotowanie do tego sezonu?

- Na treningi do OcrGym trafiłam w listopadzie. Za mną dopiero około 10 treningów ocr-owych. Myślę, że każdy sport, który uprawiałam w moim życiu był dla mnie swego rodzaju przygotowaniem. Ale przede mną jeszcze dużo pracy, na razie powiedziałam A, a w alfabecie jeszcze trochę literek jest ;)


Śląska Liga OCR #2, fot. Przeszkodowo.pl

- Masz bardzo mocne rozpoczęcie sezonu. Jakie więc dalsze plany na 2019 rok, a może masz już plany na kolejne sezony?

- Tak jak już wcześniej wspominałam, przede mną jeszcze dużo pracy i zdaję sobie z tego sprawę, że ten sezon jest sezonem przygotowawczym. Każdy start jest dla mnie ważną lekcją, zapoznaję się z przeszkodami i powoli zyskuję pewność siebie.


- Wracając na chwilę to treningów, to czy treningi związane z akrobatyką i biegami przeszkodowymi mają cechy wspólne czy wręcz przeciwnie?

- Jest wiele elementów wspólnych, zwłaszcza przy ćwiczeniach siłowych. Dzięki akrobatyce mam silne mięśnie brzucha i nogi. Na treningach OCR skupiam się na rękach i bieganiu. Cudowne jest to, że teraz czuję, że angażuję wszystkie partie mięśniowe i wszystko pięknie się komponuje.


Śląska Liga OCR #2, fot. Przeszkodowo.pl

- Zdradzisz czy stosujesz jakąś specjalną dietę?

- Jem zdrowo, ale też myślę zdrowo, więc jak mam na coś ochotę to sobie tego nie odmawiam ;)


- Co oprócz biegów przeszkodowych jest Twoim celem, co chcesz osiągnąć za rok, dwa, pięć?

- Mam kilka celów, ale na razie nic nie zdradzam. Zawsze mierzę siły na zamiary i nie chcę rzucać słów na wiatr.


Śląska Liga OCR #2, fot. Przeszkodowo.pl

- Bardzo dziękuję za rozmowę i do zobaczenia gdzieś na trasie.

- Dziękuję, do zobaczenia!


Jeśli chcielibyście być na na bieżąco z tym co się dzieje w karierze Julki oraz przejrzeć co już zdążyła osiągnąć to zapraszam na jej Instagram:

https://www.instagram.com/juliamaciuszek


 
714 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page