top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Ninja Series - First Cut - 15-16.07.2023 - Wolica - OSPRO - zapowiedź sezonu

Już w ten weekend odbędzie się pierwszy event tego sezonu pod szyldem Ninja Series, będzie to jednocześnie pierwsze z trzech wydarzeń wchodzących w skład Ligi Ninja Series, której łączna pula nagród pieniężnych to rekordowe 75 000 PLN.W poniedziałek miałem przyjemność porozmawiać z Adrianem Piórkowskim, twórcą serii Ninja Series oraz centrum treningowego OSPRO o zbliżającym się evencie i sezonie 2023 oraz nieco o 2024. Zapis całej rozmowy znajdziecie tutaj Link do live'a a poniżej spisane najważniejsze pytania i odpowiedzi. Zapraszam do lektury.Ile odbędzie się wydarzeń Ninja Series w roku 2023?

W roku 2023 odbędą się trzy wydarzenia Ninja Series, początkowo planowane były cztery. Wbrew pozorom jest to pozytywny sygnał, na zapleczu dzieje się dużo pozytywnych rzeczy i wkrótce będziemy świadkami przełomu, do którego trzeba się odpowiednio przygotować.

  • Najbliższy event w OSPRO 15-16 lipca.

  • Kolejny w Zielonej Górze 19-20 sierpnia.

  • Event w Błoniu przeniesiony z października na 9-10 grudnia.

Zasady, formuły w roku 2023

Pojedynki 1:1 podczas eliminacji na wszystkich eventach, każdy zawodnik ma dwa starty eliminacyjne, w finale tylko jeden. Finały trudniejsze, bardziej techniczne niż eliminacje.


Podczas zawodów w OSPRO finały również 1:1, w Zielonej Górze wysoce prawdopodobne, że również finał 1:1, a podczas Gali w grudniu tor finałowy pojedynczy - bardzo trudny do ukończenia. Najprawdopodobniej wygra ten, kto zajdzie najdalej walka o "last man standing".


Na torach będą drogi alternatywne do wyboru, będzie można skracać tor, ale nie wolno pominąć żadnego checkpointu.


Kategorie zostają bez zmian z jednym wyjątkiem. Kategoria 15-17 lat będzie osobną kategorią. Aby wystartować w Open lub w Pro trzeba będzie mieć skończone 18 lat.


Punktacja w lidze taka sama jak w zeszłym roku, finał będzie punktowany z mnożnikiem x1,5.

Nowy partner, nagrody

Partnerem Ninja Series zostaje bukmacher Fuksiarz. Dzięki tej współpracy pula nagród pieniężnych w Lidze Ninja Series wyniesie aż rekordowe 75 000 PLN. Dokładny podział będzie opublikowany później. Będzie to pula do rozdania za wyniki na koniec ligi. Są jednak plany, aby od roku 2024 nagrody pieniężne były również za wyniki w pojedynczych eventach.


Będzie również można obstawiać wyniki zawodników u bukmachera Fuksiarz, ta opcja będzie dostępna już od najbliższego eventu. Natomiast podczas Gali Finałowej w grudniu, zakłady będzie można obstawiać nawet live, kursy będą się zmieniać w trakcie wydarzenia.Współpraca i kooperacje z innymi biegami?

Ninja Series idzie własną ścieżką, własną drogą i odchodzi od współpracy z np. National Ninja League. NS chce wyznaczyć własne standardy i ma plany utworzyć własną federację.


Transmisje Live

Live'y z wydarzeń w OSPRO oraz w Zielonej Górze mają być na podobnym, znanym nam już poziomie, ale to, co zobaczymy podczas Gali Finałowej, to będzie coś niespotykanego do tej pory w świecie Ninja.


Ranking Ninja

Na stronie https://ninjaseries.pl/ jest prowadzony ranking, który ma docelowo wyłonić najlepszych Ninja nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Punkty będziemy zdobywać w Ninja Series Regionals, Ninja Series.Finałowa Gala

Liczba zawodników mogących wystąpić w Finałowej Gali będzie ograniczona. Decydująca będzie kolejność w rankingu Ligi Ninja Series po dwóch eventach. Sama Gala może trwać około 4 godzin, nie może trwać cały dzień jak dotychczasowe eventy. W jej skład wejdzie finał Open, cała kat. PRO oraz nowa kategoria - Influencerzy. Influencerzy będą mieć łatwiejsze tory, ale ich zadaniem jest zrobić szum wokół naszej dyscypliny, przyciągnąć widzów i większe zainteresowanie Ninja wśród ludzi.


Przeszkody na Gali Finałowej będą już zawieszone na kratownicach, oprawa świetlna, wizualna, ma być na niespotykanym w naszym sporcie poziomie. To nie będą tylko zawody sportowe, to będzie prawdziwe show, to będzie widowisko zarówno dla sportowców jak i dla kibiców.


Jak wspomniano, transmisja będzie jeszcze lepsza niż do tej pory, więcej kamer, więcej operatorów. Jest szansa, że Gala Finałowa będzie transmitowana "gdzieś wyżej".Pomożecie? Pomożemy!

Co zrobić, aby to się wszystko udało? Cała scena Ninja musi zrobić spory szum w social mediach oraz również jako kibice na zawodach. Sponsorzy muszą widzieć, że ten sport generuje zasięgi i zainteresowanie.


I choć wszystko, co powyżej zostało powiedziane, brzmi bardzo ambitnie, to jest to realne. Działamy!


Rok 2024

Plan rozwoju jest następujący. Będzie więcej nowych przeszkód. Będą cztery eventy Ninja Series w roku. Raz na kwartał w różnych miejscach w Polsce. Będą nagrody pieniężne za każdy event. Każdy z eventów ma być na poziomie Gali Finałowej w roku 2023. Najlepsi zawodnicy będą mogli przejść na zawodowstwo i żyć z udziału w zawodach.


P.S. 13 lipca to ostatni dzień zapisów online na wydarzenie w najbliższy weekend na OSPRO, jeśli pozostaną jakieś wolne miejsce to wtedy już zapisy będą możliwe tylko na miejscu - Link do zapisów.219 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page