top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Ninja Series – Widowisko, jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Już wkrótce nowa odsłona zawodów Ninja Series! Organizatorzy zapewniają pakiet niesamowitych emocji nie tylko dla zawodników, ale również dla kibicujących. Czeka Nas tor, jakiego na tych zawodach jeszcze nie było!Ninja Series to cykl zawodów sportowych, w których uczestnicy muszą pokonać tor składający się z przeróżnych przeszkód, np. równoważni lub skoków między drążkami. Rozmaite wyzwania fizyczne na różnych płaszczyznach w mega widowiskowej scenerii gamingowej – to najlepszy opis tego, co się będzie działo już 10 i 11 grudnia w podwarszawskim Błoniu!


Oprócz tego, do czego już są przyzwyczajeni Nasi zawodnicy - będzie też kilka nowości. Specjalnie dla Was i tylko tutaj zdradzimy jedną z nich, a mianowicie: tor eliminacyjny będzie ustawiony w wersji 1vs1! W etapie półfinałów również będziecie się ścigać 1vs1. Natomiast finały mają już inne zasady: JEDEN tor, JEDEN zawodnik i JEDNO podejście do każdej z przeszkód – trzeba postawić wszystko na jedną kartę! Na resztę niespodzianek trzeba będzie poczekać aż do zawodów i koniecznie trzeba zobaczyć to na własne oczy!Ninja Series – Final Battle to także finał całej ligi SEASON , który wyłoni zwycięzców całorocznych zmagań. Właśnie na nich czekają nagrody finansowe o łącznej kwocie ponad 40 000 PLN (10 000 w gotówce + 30 000 w nagrodach rzeczowych).


Organizatorzy, którzy już nie raz pokazali Nam, że można przenieść się do świata gry, będąc nadal w realnym życiu – nie zawiodą Nas i tym razem! Tor przeszkód w Błoniu będzie dokładnie takim miejscem! Grafiki znajdujące się za przeszkodami, światła w kolorze toru, efekty dźwiękowe i specjalnie przygotowana muzyka będą imitowały grę strategiczno-przygodową, podczas której każdy z zawodników będzie tworzył swoją własną historię.


Emocje, które i tak będą już sięgać zenitu, podkręcane będą przez trudniejsze odnogi toru, przygotowane dla zawodników jako bonus, aby zdobyć EXTRA LIFE (zdobycie EXTRA LIFE pozwala na wrócenie do ostatniego zaliczonego punktu kontrolnego, a nie na sam początek toru. Bonus w postaci jednego EXTRA LIFE utrzymany do mety zdejmuje z czasu 30 sekund). EXTRA life będą dostępne tylko podczas ścisłych finałów.Ogromną nowością na skalę całej Polski będzie LIVE STREAMING prowadzony w czasie całych zawodów. Kamery rozłożone na całej długości toru pozwolą kibicom, którzy nie będą mogli pojawić się na miejscu - oglądać zmagania NA ŻYWO.

Kibice zebrani na trybunach oraz przed ekranami będą śledzić poczynania uczestników, które dodatkowo będą komentowane przez prowadzących cały event.


Na widowiskowość Ninja Series składa się wiele elementów, zarówno na torze, jak i poza nim. Każdy element jest dokładnie zaplanowany tak, aby zapewnić kibicom, jak najwyższy poziom emocji.


Główne zawody poprzedzał będzie Międzyszkolny Turniej Ninja Series, w którym weźmie udział ok. 1 500 dzieci z okolicznych szkół. Dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe upominki. Turniej odbędzie się w tygodniu poprzedzającym event tj. 5-9 grudnia.Trybuny w Centrum Sportu w Błoniu są na tyle obszerne, że pomieszczą wielu kibiców, dlatego jeżeli i Ty chcesz NA ŻYWO obejrzeć prawdziwe Igrzyska Ninja – wbijaj! Będzie się działo!


Nasi partnerzy:

- Centrum Treningowe OSPRO

- Centrum Sportu w Błoniu

- Nowalijka

- Cukiernia Jarzyna

- Eveline

- Portal informacyjny Przeszkodowo


 

Powyższy tekst to materiał prasowy przygotowany przez organizatorów Ninja Series Final Battle. Z kolei poniżej znajdziecie informacje dodatkowe, które pojawiły się podczas rozmowy live z Adrianem Piórkowskim, którą miałem przyjemność przeprowadzić w czwartek, 17 listopada.

 

Informacje dodatkowe


Kto może zapisać się finał?

Na finał Ninja Series 10-11 grudnia 2022 może zapisać się absolutnie każdy. Nie są wymagane żadne wcześniej zdobyte kwalifikacje. Podobnie będzie w 2023. Kwalifikacje będą jedynie potrzebne do rywalizacji w serii Elite.


Czym będzie seria Elite?

W 2023 w Ninja Series zadebiutuje seria Elite i aby móc w niej wystąpić, będzie konieczne zdobycie kwalifikacji. Elita będzie ścigać się między sobą w konkretnej, dedykowanej serii o najwyższe nagrody. Elita prawdopodobnie będzie mieściła 60 mężczyzn i 40 kobiet.


Gdzie będzie można zdobyć kwalifikacje?

Kwalifikacje będzie można zdobyć poprzez udział w Ninja Series Regionals oraz poprzez zajęcie wysokiego miejsca w Lidze Ninja Series.


Czym są Ninja Series Regionals?

Będą to lokalne zawody Ninja o zmniejszonym poziomie trudności, rozgrywane w całej Polsce. Zapewnią większą dostępność do zawodów Ninja dla początkujących zawodów oraz pozwolą zdobyć kwalifikacje na serie Elite w zawodach głównych Ninja Series. W 2023 będzie około 8 zawodów Ninja Series Regionals. Tutaj nie będzie podziału na Elite i Open. Najbliższe zawody Regionals już 27 listopada w Lublinie, kolejne w styczniu w Poznaniu


Jak będą wyglądały grudniowe zawody Final Battle?

Oprócz informacji dostarczonych powyżej w "press packu" przez organizatora warto dodać, że tor eliminacyjny będzie raczej prosty. W eliminacjach każdy zawodnik będzie miał dwa starty i po trzy życia. W przypadku skuchy wracamy na ostatni zaliczony "check point". W półfinałach będziemy mieć jeden start i też trzy życia. Finał będzie wyjątkowo trudny i dopiero tam wejdzie szansa na zdobycie "extra life".


Ile osób awansuje do półfinałów i finałów?

Założenie jest, aby w półfinałach było 50% osób z danej kategorii, w finale około 10%.


Jaka jest punktacja finału?

Podczas finału można będzie zdobyć 150% punktów, czyli zamiast 200 pkt za zwycięstwo będzie można zdobyć ich 300. Tak więc jeszcze nic nie jest przesądzone, walka będzie do końca. Do punktacji Ligi będą brane pod uwagę wszystkie cztery wydarzenia w tym roku.


Jak będzie wyglądać Ninja Series w 2023 ?

Na 2023 r. zaplanowane jest pięć eventów. Zaplanowane są marzec, maj, trwają rozmowy o sierpniu oraz wrześniu. Finał będzie podobnie jak w tym roku listopad / grudzień.


Czy można zdobyć jeszcze kwalifikacje do NNL?

Tak, będzie można - nie jest jednak jeszcze pewne czy będzie to możliwe podczas wydarzenia w grudniu, czy dopiero w marcu.


Gdzie będzie można ogląd stream?

Eliminacje będzie można oglądać poprzez YouTube oraz stronę ninjaseries.pl. Półfinały i finały już tylko poprzez stronę NS. Stream będzie podzielony na poszczególne grupy startujących zawodników, a nie jako jeden długi stream jak poprzednio.


 


262 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page