top of page
 • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Ninja Series - The Cosmic Adventure - zasady, liga, gdzie oglądać stream i inne nowości

Zaktualizowano: 16 mar 2022


Ninja Series podczas ostatniej odslony we wrześniu 2021 zmieniło swoje oblicze w porównaniu do wcześniejszych wydarzeń. Nie było już pojedynków 1:1. Tor był zdecydowanie bardziej techniczny, aniżeli szybki, a same zasady mocno zmodyfikowane. Do tego oprawa wizualna jakiej jeszcze świat przeszkodowców nie widział. Jakie będą więc kolejne zawody, które już 19-20 marca odbędą się w Centrum Sportu w Błoniu? O tym rozmawiałem z organizatorem tych zawodów - Adrianem Piórkowskim, a tego co się dowiedziałem spisałem poniżej.Impreza we wrześniu 2021 zrobiła kolosalne wrażenie, był rozmach, było grubo i bogato. Powiem Wam, że już nie mogę się doczekać tego weekendu, dlaczego? Ponieważ ma być jeszcze lepiej, ale to podobno i tak nic, w porównaniu z tym co szykują dla nas organizatorzy na finał Ligi Ninja Series, o którym też rozmawialiśmy.


Po kolei.


Czym są zawody Ninja Series?

Najkrócej mówiąc są to zawody polegające na pokonaniu przez zawodników jak największej ilości przeszkód (zbliżonych do tych znanych z programu Ninja Warrior) w jak najkrótszym czasie. Dla osób, które stykają się z takimi zawodami po raz pierwszy wrzucam poniżej link do relacji z tych zawodów. Skoro obraz wart jest 1000 słów, to sam nie wiem ile wart jest film :) sami oceńcie.


Jak będą wyglądały najbliższe zawody?

Wizualnie ma być ponownie sztos. Organizatorzy tym razem będą chcieli nas przenieść w klimat gry strategiczno - przygodowej. Pomogą w tym nie tylko banery rozmieszczone wzdłuż toru oraz oświetlenie, ale również, a może przede wszystkim, całkowicie innowacyjne zasady.


ZASADY

Podstawowe zasady będą takie jak ostatnio tzn. jeden zawodnik na torze, nie można popełnić błędu, gdy się go jednak zrobi - trzeba wrócić na początek trasy*, zawodnik będzie miał do dyspozycji 6 minut.


* i tu wkracza klimat gier czyli checkpointy i EXTRA LIFE. Gdy zawodnik zdobędzie dodatkowe życie, to gdy popełni błąd, to będzie mógł je wykorzystać i zamiast rozpoczynać tor od początku, będzie mógł wystartować od najbliższego punktu kontrolnego. Żeby było ciekawiej, nie musi tego robić i zachowując EXTRA LIFE może ponownie ruszyć ze startu, trzymając je na późniejszy fragment przygody.


Jak zdobyć EXTRA LIFE? Zawodnik będzie mógł wybrać dużo trudniejszy fragment toru (odnogę), jeśli się na to zdecyduje to już nie ma jednak odwrotu. EXTRA LIFE to nie tylko możliwość skorzystania z checkpointu, ale również 30 sekund bonusu na mecie, o ile uda się je utrzymać. Takich EXTRA LIFE do zdobycia na torze mają być dwa.To jednak nie koniec klimatu gier, aby było jeszcze ciekawiej, na trasie będą przewidziane miejsca w których można będzie "skracać", pomijać pewien fragment, będzie to jednak wymagało sporych umiejętności i będzie wiązać się z ryzykiem.


Zapowiada się to wszystko bardzo ciekawie, ma być wymagająco, ale tor wg organizatora ma być spokojnie do przejścia (zakładam, iż miał na myśli, że przez tych najlepszych).


Zapowiada się gruba impreza. Zapraszam więc Was na trybuny w sobotę i niedzielę do Centrum Sportu w Błoniu, aby podziwiać zawodników Ninja. Dlaczego nie zachęcam do uczestnictwa? Ponieważ wszystkie bilety dla dorosłych już dawno sprzedane :) . Zostaje więc tylko "czarny rynek" albo kolejne zawody Ninja Series (ale o tym za chwilę). Chyba, że chcecie zapisać swoje dziecko, to wtedy jeszcze kilka miejsc jest. Zapisy możliwe o tutaj: https://ospro.pl/eventy/ninja-series/


LIVE STREAM

Jeśli jednak nie będziecie w stanie przyjechać i podziwiać wydarzenia na żywo, to będziecie świadkami kolejnej rewolucji. LIVE STREAM jakiego jeszcze u nas nie było.


Cztery kamery rozlokowane wzdłuż toru, w tym dwie mobilne. Dwóch prowadzących, którzy będą komentować zmagania oraz przeprowadzać wywiady z zawodnikami.


Coś czuję, że będę oglądał to wydarzenie na żywo z trybun jednym okiem, a drugim patrzył na transmisję :)


No właśnie, gdzie będzie można obejrzeć ten LIVE STREAM? i tu kolejna nowość. Nowiutka strona https://ninjaseries.pl/ to miejsce gdzie zaraz po jej otwarciu zobaczycie transmisję z tych zawodów.NAGRODY

Dla najlepszych przewidziano konkretne nagrody finansowe.

 • 1000 PLN dla tego, kto ukończy tor z najlepszym czasem

 • 500 PLN dla tego kto ukończy tor z najlepszym czasem zdobywając i zachowując wszystkie EXTRA LIFE (to może być ten sam zawodnik co wygra 1000 PLN, ale nie musi)

 • 300 PLN i statuetka za SKILL EVENTU - po zawodach zostanie wybrana najbardziej spektakularna "akcja"


Międzyszkolny Turniej Ninja Series

Warto jeszcze dodać, że w tygodniu przed zawodami trwa Międzyszkolny Turniej Ninja Series, gdzie dzieci z okolicznych szkół biorą udział w w-fach organizowanych w Centrum Sportu w Błoniu, gdzie czekają na nich przeszkody oraz trenerzy plus możliwość sprawdzenia się na torze na czas. Najszybsi zapewnią sobie w ten sposób udział w weekendowych zawodach. Łącznie w zajęciach ma wziąć udział blisko 1500 dzieci.
Partnerzy wydarzenia:
 • Centrum Treningowe OSPRO

 • Centrum Sportu w Błoniu

 • Powiat Warszawski Zachodni

 • Cukiernia Jarzyna

 • Eveline

 • Portal informacyjny Przeszkodowo.pl

 • ALGRAF


Co dalej?

Organizatorzy Ninja Series już pracują nad kolejnym odsłonami, które mają razem stworzyć...


LIGA NINJA SERIES 2022

W skład Ligi wejdą cztery wydarzenia, w tym właśnie te najbliższe, w ten weekend 19-20 marca. Co będzie dalej? Następne będą zawody w maju, a dokładniej 07-08 maja. Gdzie? Tym razem powrócimy do matecznika OSPRO Ninja Team. Powrócimy też do szybkiej rywalizacji jeden na jednego.

Właśnie ruszyły zapisy na to wydarzenie a pierwsze 80 miejsc jest w promocyjnej cenie 119 PLN, potem cena skoczy do 149 PLN. Zapisy tutaj: https://ospro.pl/eventy/ninja-series/


Jak udało mi się dowiedzieć trzecie zawody zaplanowane na 16-17 lipca ponownie odbędą się na terenie OSPRO, ale tym razem ma być technicznie, a nie szybko.


Na sam koniec, zostaje wielki finał. Tutaj jeszcze ani data, ani miejsce nie jest potwierdzone - rozmowy z potencjalnymi parterami właśnie trwają. Wiadomo, że zawody finałowe tak jak cała Liga Ninja Series, będzie sprawdzała całokształt umiejętności. Nie wystarczy być tylko szybkim, nie wystarczy mieć skilla bez prędkości, aby wygrać Ligę trzeba być wszechstronnym Ninja. Przynajmniej takie są założenia. Jak to wyjdzie, przekonamy się pod koniec roku.Ważne info, zapisywać się na wielki finał będzie mógł każdy. To będzie jedno z czterech wydarzeń na którym będzie się zdobywać punkty do Ligi. Być może liczba punktów do zdobycia w ostatnim wydarzeniu będzie wyższa niż na wcześniejszych eventach - to się jeszcze jednak klaruje. To co jest pewne - nie ma odpuszczania zawodów i wyboru tych co nam pasują. Do klasyfikacji ligi liczy się suma punktów ze wszystkich zawodów.


Z kolei oprawa finału ma nas powalić na kolana, to będzie najwyższy światowy poziom. Za oprawą mają podążyć konkretne nagrody finansowe, jest jednak za wcześnie by ujawnić ich wartość. W każdym razie organizator będzie walczył oto, aby były one jak najwyższe.


To co jeszcze udało mi się dowiedzieć, to, że w Lidze jak i na poszczególnych zawodach planowana jest klasyfikacja mężczyzn i kobiet dla wszystkich kategorii wiekowych tj. 6-8 / 9-10 / 11-12 / 13-14 / 15-17 / Open.


Planowana jest też klasyfikacja drużynowa dla kat Open. Z każdych pojedynczych zawodów punktować będzie do drużynówki pięciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników bez względu na płeć. Acha, zawodnicy 40+ mają być dodatkowo sklasyfikowani w ramach kat. Open.Jeszcze więcej nowości

To jeszcze nie wszystko z nowości :)


NOWA STRONA

Wspomniana nowa strona https://ninjaseries.pl/ ma w przyszłości zapewnić możliwość rejestracji na zawody, ale przede wszystkim będą informacje o wynikach Ligi, profile zawodników i wiele więcej. Wszystko co związane z Ninja Series ma być dostępne z poziomu jednego miejsca.


Międzyszkolny Turniej Ninja Series

Ruszyły już prace, aby z takimi zajęciami i zawodami ruszyć w Polskę. Moim zdaniem super pomysł. Już po pierwszych dniach tego pilotażowego programu widać, że zwolnienia z w-f nagle przestały być wykorzystywane. Ciekawe zajęcia to klucz to aktywizacji dzieci i młodzieży, a w dalszej przyszłości zapewne wpłynie na popularyzacje sportów przeszkodowych w Polsce.


Punktacja za zawody do Ligi Ninja Series

I na sam już samiuteńki koniec punktacja jaka będzie zastosowana na Lidze Ninja Series

 1. 200 pkt.

 2. 180 pkt.

 3. 160 pkt.

 4. 152 pkt.

 5. 144 pkt.

 6. 140 pkt.

 7. 136 pkt.

 8. 132 pkt.

 9. 128 pkt.

 10. 124 pkt.

Miejsca 11-49, punkty maleją o dwa dla każdego niższego miejsca.

Miejsca 50-92, punkty maleją o jeden dla każdego niższego miejsca.

Miejsca od 93 i niżej mają po 1 punkcie.


To wszystko. Na dziś ;)

Dzięki Adrian za rozmowę. 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.

 401 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page