top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Ninja Series - Full Speed - ten event wyniesie zawody Ninja na kolejny poziom, a to dopiero początek

W ten weekend będziemy mieli przyjemność wziąć udział w zawodach Ninja Series, a jeśli ktoś nie może, to będzie mógł to zobaczyć na najbardziej zaawansowanej technologiczne relacji live z zawodów przeszkodowych w Polsce.Poniżej znajdziecie zapis mojej rozmowy z organizatorem tych zawodów Adrianem Piórkowskim. Rozmawialiśmy o zbliżającym się evencie, o Lidze Ninja Series oraz o planach na przyszłość. Dlatego, aby ułatwić Wam czytanie i odszukanie interesującego Was fragmentu podzieliłem ten artykuł na trzy podrozdziały.


Rozdział 1 - Ninja Series Full Speed

Po sukcesie jakie odniosło pierwsze, tegoroczne wydarzenie zorganizowane na hali sportowej w Błoniu, nie mogło być inaczej i seria Ninja Series będzie kontynuowana. Więcej o poprzednim wydarzeniu znajdziecie w tym artykule -> LINK.


Zgodnie z zapowiedzią drugi event w tym roku odbędzie się na terenie ośrodka treningowego OSPRO w Wolicy pod Warszawą. Miejsce to ostatnio przeszło ogromną metamorfozę i jeśli dawno Was tam nie było, możecie mieć kłopot je poznać.


I choć jest to duży, otwarty teren to tor będzie pod zadaszeniem, tak aby deszcz nie spowodował, iż zawodnicy będą mieć różne warunki podczas startu.


Wracamy również do rywalizacji 1:1 co jeszcze bardziej podkręci widowiskowość tych zawodów. Tor, zgodnie z nazwą wydarzenia, będzie duży szybszy niż ten z marca, co w połączeniu z walką ramię w ramię będzie się świetnie oglądać.Dodatkowo klimatyczne oświetlenie i muzyka puszczana przez DJ'a ma sprawić abyśmy poczuli się jak na festiwalu, to ma być święto Ninja, warto tam przyjechać bawić się i kibicować.


Jeśli jednak nie możecie, to organizatorzy zapraszają na stream, który poprzednio zebrał "przytłaczająco pozytywne" opinie. Za realizację będzie odpowiedzialna ta sama ekipa, więc nie tylko będzie tak samo dobrze, ale ma być jeszcze lepiej. W jaki sposób?


Dzięki zastosowaniu nowej technologii, która będzie polegała na mierzeniu czasu zawodnikom na checkpointach (ma ich być około 8) i wyświetlaniu tych międzyczasów od razu na transmisji. Tabela z wynikami też będzie elementem streamu, więc będzie można śledzić i porównywać wyniki zawodników.


Transmisja, tak jak poprzednio, będzie dostępna od razu po wejściu na stronę Ninja Series lub bezpośrednio na kanale YouTube. Transmisja będzie trwała przez cały czas zawodów, więc upewnijcie się, że macie ładowarkę pod ręką do Waszych smartfonów :)Uwaga, na tych zawodach będą obowiązywały inne zasady niż dotychczas.


Każdy z zawodników będzie dysponował od samego startu trzema życiami. Gdy nastąpi "skucha", wracamy na ostatni z zaliczonych checkpointów i kontynuujemy zabawę tak długo, póki mamy życia. Klasyfikowani zostaną wyłącznie zawodnicy, którzy ukończą cały tor tzn. wbiegną na szczyt rampy, która jest ostatnią przeszkodą. Każdy z zawodników będzie miał szansę na dwukrotne zmierzenie się z torem eliminacyjnym. O awansie do półfinału będzie decydować najlepszy z osiągniętych czasów.


Konkretniej, do drugiego etapu przejdzie top20 kobiet i top20 mężczyzn, którzy tym razem będą mieć po jednej szansie na zmodyfikowanym, utrudnionym torze.

W ten sposób zostanie wyłonione Top 4, które zawalczy w finale.


Będę też zawody dzieci i młodzieży. Obowiązują te same kategorie co na evencie w marcu. Więcej o nich w poprzednim artykule -> LINK.


Zapisy online do piątku włącznie -> LINK. W sobotę i niedzielę zapisy będą jak najbardziej możliwe w ramach dostępności wolnych miejsc w biurze zawodów.


Na wydarzeniu czekać będą na Was oczywiście przeszkodowe nowości m.in.: wahadła ze specjalnymi chwytami, flying bar na gumach z niespodzianką, nowe, niespotykane dotąd sekwencje. Nastawcie się również na to, że będą elementy równoważne. 

Rozdział 2 - Liga Ninja Series 2022

Tak jak zostało to zapowiedziane, cztery tegoroczne wydarzenia wejdą w skład Ligi Ninja Series. Oprócz wspomnianych już dwóch wydarzeń, będziemy mieli jeszcze szansę rywalizować 16-17 lipca ponownie na terenie OSPRO, ale tym razem wracamy do toru nastawionego na technikę i do pojedynczych startów.


Na koniec zostaje oczywiście wielki finał, który ma jeszcze bardziej podnieść poziom organizatorski zawodów Ninja. Udało mi się dowiedzieć, że planowana data wydarzenia to końcówka roku, co potwierdza, że będzie to wydarzenie zlokalizowane w hali. Miejscówka ma zrobić na nas mega wrażenie. Czekamy więc na dalsze informacje, a same zapisy na finał ruszą w okolicach początku wakacji. 

Rozdział 3 - przyszłość Ninja Series


Według zapowiedzi organizatorów Ninja Series z każdym wydarzeniem ma podnosić swoją jakość. Przyszłoroczny sezon ma być "gamechangerem". Jednak to dopiero rok 2024 będzie tym, w którym uda się się osiągnąć zakładane obecnie cele.


Wtedy Ninja Series ma być najlepszą ligą Ninja w Europie, a może i poza nią. Będzie przyciągać najlepszych zawodników z Europy i świata. Ma być wydarzeniem, które kreuje, a nie kopiuje. Ma wnosić swoje unikalne zasady do świata Ninja.


Brzmi to bardzo odważnie, ale biorąc pod uwagę, jak rozwija się Ninja Series oraz to, że już w przyszłym roku ma przekroczyć granicę i zawitać do Czech oraz dodatkowo pojawi się w Polsce specjalne wydarzenie dające możliwość zdobycia kwalifikacji na Mistrzostwa Świata National Ninja League 2023, daję organizatorom kredyt zaufania i ściskam mocno kciuki za realizację tych celów.


Acha, jeszcze dwa słowa o NNL. Dzięki świetnemu występowi zawodników m.in. Piotr Lisiczka i Teofil Deciuk na tegorocznych mistrzostwach NNL, w przyszłym roku Ninja z Polski będą już startować od razu w serii Elite. Dodam, że zawodnicy Ci kwalifikacje zdobyli w 2021na zawodach Ninja Series właśnie.


Pamiętajmy, że Ninja Series chce iść swoją drogą i mieć swoje zasady, dlatego kwalifikacje do NNL będzie można zdobyć wyłącznie na zawodach specjalnych z zasadami dostosowanymi do wymogów tej organizacji. 

P.S. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam Was na same zawody, a jeśli nie możecie tam być to koniecznie oglądajcie live na kanale Ninja Series -> LINK


Na zachętę zapis z poprzedniego wydarzenia:
 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.

 

262 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page