top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Jak ćwiczyć w domu

Zaktualizowano: 31 gru 2020

Zrobiłem krótkie rozeznanie i chciałem się z Wami podzielić tym, co znalazłem ciekawego w Internecie. Oczywiście z nastawieniem na treningi OCR. Pominę takie oczywiste sprawy jak treningi Ewy Chodakowskiej czy Anny Lewandowskiej dostępne na YouTube lub na ich platformach. Poszukajmy czegoś mniej oczywistego.Jak każdy z Was zostałem zaskoczony i postawiony przed faktem, że moja siłownia będzie zamknięta do.... tego nie wie nikt. Biegi są odwoływane, sezon przesuwa się w czasie; w drugiej połowie roku nastąpi (miejmy nadzieję) prawdziwa kumulacja biegów. To będzie test dla naszych organizmów, test siły i wytrzymałości, trzeba być gotowym, trzeba ćwiczyć... tylko jak?


Na szczęście Internetu nikt nie nakazał zamykać i mamy mnóstwo możliwości jak za darmo lub odpłatnie zadbać o swoją formę podczas tego wydłużonego sezonu przygotowawczego.


Zrobiłem krótkie rozeznanie i chciałem się z Wami podzielić tym co znalazłem ciekawego. Oczywiście z nastawieniem na treningi OCR, ale nie tylko. Pominę takie oczywiste sprawy jak treningi Ewy Chodakowskiej czy Anny Lewandowskiej dostępne na YouTube lub na ich platformach. Poszukajmy czegoś mniej oczywistego.


Mam pełną świadomość, że lista jest zbyt krótka, niekompletna i z pewnością wiecie o czymś fajnym czego tu nie ma. Potraktujcie to jako inspiracje, sposób na spróbowanie czegoś nowego, a jak macie coś super, co powinno się tu znaleźć to piszcie do mnie przez e-mail czy Facebook


 

Jakub Zawistowski

Najpopularniejszy polski zawodnik i trener, specjalizujący się w OCR i Ninja, właśnie zaczął publikować na swoich social mediach (YouTube, Facebook) treningi przygotowujące do sezonu, do samodzielnego wykonania w domu. Kuba zapowiada, że co kilka dni pojawi się nowy trening.


Linki: 

Survival Race

Survival Race nie dość, że jako pierwszy zareagował na obecna sytuację i przeniósł swoje biegi na konkretne nowe, rozsądne terminy, to w dodatku zatroszczył się o to, by każdy mógł przygotować się odpowiednio do sezonu. Na ich stronie możecie zapisać się na ich autorski, darmowy 10 tygodniowy program treningowy.


Link: 

Spartan Race Poland

Spartan Race ma również dla Was swoją propozycję co trenować w domowym zaciszu. Na ich facebookowym profilu codziennie (!) znajdziecie nową porcję ćwiczeń do wykonania. Niestety są to tylko jednak nazwy ćwiczeń, bez pokazania jak je wykonać, jest to o tyle istotne, że nie każdy wie co się kryje pod nazwami takim jak: superman, air squats, mountain climbers, sumo squats. Jeśli jednak wiecie co to jest i jak to poprawnie wykonać lub macie czas poszukać tego w google, to zapraszam na ich profil.


Link: 

Gorillas OCR

Ta drużyna OCR postawiła na jeszcze inną formę treningów w postaci transmisji live. Co warte podkreślenia i godne pochwały, przewidziane są specjalne treningi z myślą o dzieciach, które obecnie są uziemione w domu, więc dodatkowa dawka motywacji do ruch to świetny pomysł. Za pamięć o dzieciach Gorillas mają u mnie plusa. Treningi są transmitowane codziennie oprócz wtorków. Szczegóły na ich Facebooku.


Link: 

Nike Training Club

Aplikacja na smartfony z ogromną bazą treningów oraz całymi planami treningowymi. Możemy wybierać spośród treningów od 15 do 45 minut, wybrać poziom wytrenowania czy jaką grupę mięśniową chcemy ćwiczyć. Jak nie wiemy co chcemy robić, to aplikacja będzie nam proponować treningi ze swojej bogatej bazy. Każde ćwiczenie jest nie tylko sfilmowane i pokazane dokładnie jak je wykonać, ale również jest komentarz lektora na co szczególnie zwrócić uwagę. Co więcej, aplikacja jest darmowa. Wady? Chyba żadnych. Ja jestem nią zachwycony. Jest tylko jedna drobna niedogodność ...trzeba w miarę znać angielski, aby zrozumieć co lektor do nas mówi, ale i bez niego spokojnie sobie poradzicie.


Link: 

Fitney.co | Marta Sprawka

Przyznaję, nie znam tej platformy, usłyszałem o niej od Marty Sprawki na jej Instagramie. A że Marta mądrze mówi, więc ma ode mnie kredyt zaufania co do tej aplikacji. Tym razem jest to aplikacja płatna, na szczęście dzięki Marcie możemy ją testować za darmo przez 30 dni. Standardowo jest ich 7. Kod: #DR_SPRAWECZKA. Acha, Marta również dzieli się swoimi pomysłami na treningi na swoim Insta, więc szukając inspiracji warto tam zajrzeć.


Linki: 

Jeszcze jedna platforma z treningami, właściwie to z całą górą treningów. Dlaczego o niej piszę? Z dwóch powodów. Pierwszy - jest na niej dostępny 30 dniowy program treningowy przygotowujący do biegów OCR, a konkretnie do Tough Mudder. Drugi - platforma wprowadziła właśnie 30 dniowy okres próbny po podaniu kodu: FRIENDSANDFAMILY. Informacja znaleziona na mudrunguide.com.

Znajomość angielskiego zalecana.


Linki:
 

Co Waszym zdaniem powinno się jeszcze znaleźć na powyższej liście? Czekam na Wasze komentarze, sugestie, propozycje.

249 wyświetleń0 komentarzy

Σχόλια


bottom of page