top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Barbarian Race Water Edition - czym różni się od innych Barbarianów?

Zaktualizowano: 22 maj 2023

Jeszcze kurz po Barbarianie w Ustroniu do końca nie opadł, a już za tydzień, w kolejny weekend odbędzie się drugie z trzech zaplanowanych barbarzyńskich wydarzeń na ten sezon. 27-28 maja widzimy się w Dąbrowie Górniczej na Barbarian Race Water Edition.


REKLAMA


Każda z barbarzyńskich lokalizacji ma w sobie coś wyjątkowego. Ustroń kojarzy się z podbiegiem pod Czantorię (no dobra, z podejściem pod Czantorię). Wisła ma skocznię narciarską. Dąbrowa Górnicza ma za to Pogorię III.


Czym jest zbiornik Pogoria III?

Wikipedia podaje, iż: Zbiornik Pogoria IIIzbiornik poeksploatacyjny (popiaskowy) w zlewni cieku Pogoria (zob. Zbiorniki Pogoria), pochodzący z lat 70. XX wieku (lata 1973–1975). Powierzchnia lustra wody przy maksymalnym poziomie piętrzenia wynosi 208 ha, długość – 2,0 km, szerokość średnia – 1,0 km, szerokość maksymalna – 1,5 km, wskaźnik wydłużenia zbiornika – 1,34. Linia brzegowa ma długość 6 km. Jezioro poeksploatacyjne ma pojemność 12 mln m³, przy czym głębokość średnia wynosi 5,8 m, a maksymalna ok. 16 m.


I to właśnie wokół tego zbiornika zostanie ponownie poprowadzona trasa Barbarian Race. Oczywiście od czasu do czasu trasa zahaczy o wodę, więc z pewnością suchą stopą tego biegu nie pokonacie. Zgodnie z tradycją część przeszkód zostanie ustawiona w wodzie. Bez obaw - nie ma jednak konieczności posiadania umiejętności pływania, aby wziąć udział w tym biegu. Trasa w wodzie jest prowadzona wyłącznie przy brzegu zbiornika, więc głęboko nie będzie, pływać wpław nie będziemy.Innym charakterystycznym elementem jest plaża przy zbiorniku, na której są ustawione finałowe przeszkody oraz na której odbywa się Arrow. Takie ustawienie zapewnia sporą widowiskowość i łatwą dostępność dla kibiców. Jest tam też rozwinięta baza gastronomiczna, więc nie będzie problemu, aby po biegu coś przekąsić. Jedyny minus jest taki, że po piasku trochę ciężko się biega, choć dla OCRowców to w sumie żaden minus, a może to nawet plus :)


Co jeszcze wiemy o tym wydarzeniu?

Możemy spodziewać się następujących formuł:

- Kids

- Opener

- Race (Elite Pro, Elite Age, Open)


Czym różnią się te formuły, od ile lat można startować w Opener, a od ilu w Open tego dowiesz się z mojego poprzedniego artykułu o Barbarian Race. Te informacje możecie znaleźć w zapowiedzi Ustrońskiej edycji, więc tutaj nie będę ich ponownie podawał, po prostu kliknijcie link i się wszystkiego dowiecie ;) LINKZadebiutuje nowy Rulebook, opracowany przez znanego, sympatycznego Jerzego Rojkowskiego. Rulebook w wersji beta można już oglądać i zgłaszać swoje uwagi. LINK. Moim skromnym zdaniem, graficzny majstersztyk. Wszystko czytelne. Zastosowane piktogramy bardzo ułatwiają szybkie zorientowanie się w zasadach. Oprócz szczegółowych opisów znajduje się tu również spis zasad ogólnych. W przejrzysty sposób dowiesz się czym różni się Opener od Open. Dla przykładu czy wiedzieliście, że na w Barbarzyńskim Open, nie można sobie pomagać?


Inną nowością będzie Fala Metody Na Przeszkody podczas niedzielnego Race, która dołączając do istniejącej już fali z trenerem w Openerze, rozszerza możliwości "szkoleniowe" podczas samego biegu. Falę tę oczywiście poprowadzi i podzieli się swoim doświadczeniem, wspomniany już Jerzy Rojkowski.


Przyznam, że sam bym z chęcią wziął w niej udział, gdyby nie to, że będę w tym czasie prowadził dla Was transmisję live.Skoro jesteśmy już przy transmisji, to bardzo miło mi poinformować, że w sobotę przeprowadzę dla Was transmisję z eliminacji Barbarian Arow oraz oczywiście z finału też. To będzie już ostatni Arrow w tym roku, więc musicie tam być, ale jeśli Was tam z jakiegoś powodu nie będzie, to zapraszam do obejrzenia live'a. Sceneria w postaci plaży, wody robi fantastyczny klimat, zresztą sami zobaczcie, jak to wyglądało w zeszłym roku -> https://www.facebook.com/race.barbarian/videos/783285580053801


Oczywiście relacja z niedzielnego Race i rywalizacji Elite Pro również jest zaplanowana. Liczę jak zawsze na wspaniałe emocje. Mam nadzieję, że widzimy się na miejscu, ale jeśli jednak ktoś by nie mógł być w Dąbrowie w przyszły weekend, to zapraszam na przeszkodowego facebooka, gdzie znajdziecie relacje z barbarzyńskiego weekendu.


Na sam koniec, tylko przypomnę, że zapisy online są otwarte tylko do poniedziałku, więc lepiej tego nie odkładać, a zapiszecie się tutaj -> LINK


REKLAMA

Teraz już tylko pozostaje odczynić taniec, który odgoni chmury, deszcz i przycągnie słońce i piękną pogodę. Ktoś może zna jakiegoś dobrego szamana?


P.S. No i jeśli testy przejdą pomyślnie, to będziemy mieć nową przeszkodę w Dąbrowie - KaerMorhen, która w Ustroniu zaliczyła drobny falstart, oby teraz już działała jak należy.


P.S. 2 - powraca też przeszkoda typu "Recovery", która pozwoli na zdobycie dodatkowego życia. W Dąbrowie Górniczej tą przeszkodą będzie "Hak'er by Toroz". W Ustroniu tej przeszkody nie było, ponieważ był to bieg ligowy.

 


367 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page