top of page
  • Zdjęcie autoraDonata Chmielorz

Relacja z Biegun Obstacle Rush - lipiec 2022

Na samą myśl o niedawnym żarze lejącym się z nieba przychodzi wspomnienie minionego eventu w Gdyni. A mowa o Biegun Obstacle Rush, który odbył się 3-4 lipca, nie gdzie indziej jak w Kolibki Adventure Park.Do dziś nie wiadomo jak dokonali tego organizatorzy, ale na wieczór przed planowaną imprezą ściągnęli burzę, grzmoty i niezwykle potrzebne wówczas orzeźwienie dla zawodników. Nieco mniej cieszyli się z zaistniałej sytuacji uczestnicy odbywającego się w tym samym czasie festiwalu muzycznego – Open’er Festival 2022 ;P (który z uwagi na tą okoliczność został przerwany, a jego uczestnicy ewakuowani).


Organizatorzy Biegun OCR - Obstacle Rush jak co roku nie zawodzą. Była to już 20sta edycja, ale nie ma mowy o nudzie i powtarzalności. Każdy event to trasa o różnorodnym profilu (letnie eventy charakteryzują się tym, że trasa „wybiega” na plażę by zapewnić uczestnikom nowe doznania – ale nie ma mowy o plażowaniu i wylegiwaniu się na słońcu 😊), nietuzinkowe i nowe konfiguracje przeszkód, nowości takie jak spaghetti oraz kultowe klasyki w tym m.in. Zemsta Neptuna.Dodatkowo lato to również jedyna okazja by spróbować swoich sił w formułach jak: Biegun Totalny - gdzie zawodnicy wykonują dowolną ilość okrążeni z przeszkodami w wyznaczonym limicie czasowym (w tym roku było to 5h) oraz pościgać się na torze OCR 100, na którym w tym roku odbywały się drugie z serii zawody ligowe Polskiej Ligii Sportów Przeszkodowych – tzw. Ligii Ninja OCR 2022.


Jak wspominaliśmy w artykule z wiosny LINK Biegun OCR jest nielicznym, jak nie jedynym biegiem, który zadbał o każdą grupę wiekową, każdą kategorię zawodnika – PRO, Amatora, For Fun, Rodziny. Mieliśmy tu też w pewien sposób dystans krótki, długi oraz ultra.Organizatorzy jak sami deklarują stawiają na ciągły rozwój dyscypliny i lubią zaskakiwać nowościami. Do tej pory mogliśmy zaobserwować m.in.:

  • wprowadzenie zasad FISO (jednokrotnego podejścia do przeszkody)

  • utworzenie kategorii JUNIOR (dla nastoletnich zawodników w przedziale wiekowym 13-16)

  • wyodrębnienie Fali Elite oraz Elite PROI tutaj pojawia się kolejny news, a dokładnie ogłoszona została organizacja Mistrzostw Polski w Biegach Przeszkodowych JUNIORÓW.

Młodzi zawodnicy będą ścigali się na trasie o długości około 3 km, a pokonywać przeszkody na zasadzie – dwa nieudane podejścia = konieczność wykonania 15 burpee’s


„W przypadku podjęcia jednej, nieudanej próby pokonania przeszkody, Uczestnik może podjąć drugą próbę. W przypadku podjęcia dwóch nieudanych prób, wykonuje zadanie zastępcze w postaci 15 burpee’s”


Czy rozwiązanie w postaci burpees na imprezie rangi mistrzowskiej to dobre rozwiązanie? Czy nie lepiej sprawdziłby się dorosły system opaskowy z tzw. „życiami” i ewentualną rundą karną za każdą utraconą opaskę. Jest to ciekawe pole do dyskusji, zwłaszcza, że impreza ma odbyć się 16 października 2022, a sam organizator w regulaminie deklaruje możliwość ewentualnych zmian w zasadach.Jak zawsze zapraszamy do dyskusji.


Na sam koniec pozostało już tylko podanie wyników.


Wyniki kategorii Elite PRO kobiet:

1. Łosin Marta - Biegun OCR Team

2. Teska Pati - Biegun OCR Team

3. Missala Magdalena - Power Training


Wyniki kategorii Elite PRO mężczyzn:

1. Serafiński Maciej - Runmageddon Team

2. Jaciów Paweł - Wataha

3. Szulwach Cezary - Biegun OCR Team


Na uwagę na pewno zasługuje fakt, że zarówno Maciej jak i Cezary wskoczyli na podium startując z drugiej fali. Ponadto czasy jakie wykręcił na obydwu okrążeniach Maciek były fenomenalne i zapewniły mu ogromna przewagę. Tym biegiem Maciej Serafiński pokazał, że wraca na wysokie obroty po niedawnych problemach zdrowotnych.


Wyniki OCR 100 Pro kobiet:

1. Jonaczyk Katarzyna - Biegun Ninja Team

2. Knade Barbara - OSPRO Ninja Team Polska


Wyniki OCR 100 Pro mężczyzn:

1. Czapliński Krystian - Biegun Ninja Team

2. Matyszewski Grzegorz

3. Sokołowski Władysław - BF24 NINJA Team PRO 

P.S. Uwaga - kolejny Biegun odbędzie się 15-16 października, czyli tydzień wcześniej niż początkowo planowano. Zapisy już ruszyły - LINK.
 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.

 

201 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page