top of page
 • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Kolejny sezon Ospro Ninja Team - NOWY SKŁAD

Pod koniec października, po odejściu sporej części zawodników z Ospro Ninja Team (pisałem o tym tutaj), powstała duża luka i przestrzeń dla nowych zawodników. Byłem bardzo ciekaw kto pozytywnie przebrnie przez testy. Kto wzmocni skład. Czy będziemy mogli liczyć na wyrównaną rywalizację w nowym sezonie. Dziś już znamy odpowiedź - Ospro ogłosiło swój nowy skład.Zanim przejdę do prezentacji nowego składu Ospro Ninja Team, od razu uprzedzę, że jestem spokojny o poziom rywalizacji w nowym sezonie. Nowe nazwiska, a raczej nowe osoby w barwach niebieskich to w większości już dobrze nam znani i utalentowani zawodnicy.


Drużyna Ninja Team Polska (tutaj wywiad z ich zawodnikiem - Paweł "Ninja Witcher" Murawski) będzie jednak miała w tym sezonie co najmniej jednego godnego rywala podczas zawodów Ninja. Czy któraś z drużyn będzie zdecydowanie silniejsza, a może tylko troszkę, a może układ sił będzie wyrównany - tego dowiemy się dopiero podczas zawodów. Jako kibice możemy jednak liczyć na ciekawy sezon i brak hegemoni.


Do pełni szczęścia brakuje tylko jeszcze trzeciej silnej drużyny, a kto wie, może się taka pojawi ;) A teraz wracamy do głównego wątku i czas na prezentację nowego, pełnego składu Ospro Ninja Team.


Na początek "starzy" zawodnicy:

 • Agata Bagrowska

 • Klaudia Burs

 • Łukasz Chodowski

 • Teofil Deciuk

 • Aleksandra Grobelna

 • Mateusz Karczmarski

 • Adrian Piórkowski

 • Wojciech Rychlewski

 • Mariusz Wiktorowicz

 • Jakub Zawistowski

A teraz prezentacja "nowych" zawodników Ospro Ninja Team

 • Amelia Andrzejak

 • Kacper Gazurek

 • Przemysław Jańczuk

 • Halina Kuran

 • Piotr Lisiczka

 • Rafał Mantyc

 • Witalij Orichowski

 • Marek Podgórski

 • Marcin Sałata

 • Tomasz Zaorski

Mamy więc skład dwudziestoosobowy, dziesięciu nowych oraz dziesięciu starych zawodników.


 

Poniżej krótki opis wraz ze zdjęciami wszystkich zawodników Ospro Ninja Team (opisy i zdjęcia dostarczyła drużyna Ospro - dziękuje):


Amelia Andrzejak

Z zawodu trener personalny, z zamiłowania pole dancer.

W biegach przeszkodowych pierwszy raz wzięła udział 2 lata temu, startując w Runmageddonie. Był to jednak jednorazowy start. Dopiero gdy przeprowadziła się do Warszawy i zaczęła chodzić na treningi w OSPRO.pl zakochała się w torach NINJA i postanowiła spróbować swoich sił w zawodach!


Pozytywną, a zarazem negatywną cechą Amelii, jest bycie bardzo ambitną - dzięki temu jest w stanie przekraczać wiele granic, jednak przesadna ambicja powoduje czasami niechęć do walki. 

Agata Bagrowska

"Hej, mam na imię Agata. Z wykształcenia magister reklamy, z zamiłowania instruktor Pole Fitness (rurowy świrek).


Życie od początku kierunkowało mnie na sport, już w podstawówce łapałam się wszelkich dyscyplin byle nie chodzić na lekcje - biegałam, skakałam, pływałam.


Początkowo na dłużej (tak przynajmniej myślałam) zatrzymał mnie taniec nowoczesny, gdzie razem z grupą osiągaliśmy sukcesy na scenie tanecznej (pozdrawiam Panią Kasię )


Jednak po pewnym czasie odkryłam Pole Fitness, który wzbudził we mnie prawdziwą miłość, od tamtej pory wierna rurze szłam przez świat tworząc nowe piękne i mniej piękne figury aż do poznania świata biegów przeszkodowych. Mocny chwyt i siła zdobyta dzięki temu niepozornemu drążkowi pozwalał mi na pokonywanie przeszkód bez większych problemów. Z czasem pod okiem najlepszych trenerów (którzy są w teamie) zaczęłam uczyć się techniki i zapragnęłam zostać NINJA.


Także oto jestem i mam nadzieję, że pokażę na co mnie stać." 

Klaudia Burs

Przygodę z biegami z przeszkodami rozpoczęłam na zakupach w galerii handlowej. Kupując nowa sukienkę dostałam w pakiecie kod zniżkowy na Survival Race w Warszawie.

Był rok 2017. Wielki przełom w moim 16-letnim życiu.

Niedawno ( nie rezygnując z OCRów) zostałam ninja...w okularach


Prywatnie wielka fanka Cristiano Ronaldo i masła orzechowego. 

Łukasz Chodowski

Cześć jestem Łukasz zwany pędzlem


Jestem szczęśliwym posiadaczem swojej Zuzanny i dwójki naszych wspaniałych, łysych, kotów.

Jestem dzieckiem, po trzydziestce, zagubionym w świecie sportu. Od najmłodszych lat koszykówka, jednak okazało się że wzrost to nie jest moja najlepsza cecha.

Później marny piłkarzyna między słupkami i poprzeczką, ale rzucałem się jak bramkarz w sogo.


Później lekkoatletyka, specjalizacja 400-800m i kilka osiągnięć na polskim podwórku ale nie ma się czym chwalić bo szczeniackie osiągnięcia na nikomu nieznanych stadionach to jak chodzić z breloczkiem od bentleya przy kluczykach od malucha.


Jak urosłem zaczęły jarać mnie wszelakie sporty ekstremalne trochę parkouru, (bo kto nie oglądał yamakasi) rolki, rampy, aż w końcu zacząłem latać na rowerze.

Downhill, prędkość, loty to jest to.


Z połączenia tych wszystkich elementów i magicznego składnika X powstały OCRy. Pierwsze podejście w styczniu zeszłego roku i od tamtej pory liczy się tylko progres!!! 

Teofil Deciuk

"Miałem chyba urodzić się jako szympans. Ręce dłuższe niż nogi, szybciej się wspinałem niż biegałem.


Uwielbiam wyzwania i adrenalinę, zawsze podnoszę poprzeczkę wyżej niż sięga wzrok oraz zrobię chętnie prawie wszystkie szalone rzeczy.

Jeszcze nie jednego z Was zaskoczę na różnych zawodach, od OCR-ów po imprezy ninja na całym świecie, przez rozgrywkę w badmintona jak będzie trzeba." 

Kacper Gazurek

Kacper jest certyfikowanym trenerem personalnym i instruktorem fitness.

Pierwsze kroki w sportowym światku stawiał jak wielu na siłowni, gdzie zakochał się w ciężarach.

Samouk, zaczynał od powtarzania ćwiczeń podejrzanych na YouTube i pochłaniania różnych materiałów związanych z treningiem, dzień w dzień. Pewnego dnia poznał na siłowni Wodza Barbariana, który to namówił go na wspólne treningi na ściance wspinaczkowej.

Tam też opowiedział mu o biegach przeszkodowych i zaprosił na Wiślańską edycję Barbariana, gdzie Kacper jako jedna z 15 osób pomyślnie ukończyła dodatkowe wyzwanie Ultra Warrior. Był to jego pierwszy bieg OCR, gdzie też od razu pokochał przeszkody.


Okazało się, że ma do nich ogromny talent - już na pierwszej zorganizowanej formule Arrow stanął na podium, co powtarzał jeszcze później wielokrotnie.

Teraz pragnie powrócić do krótkich torów i znów stać się topowym zawodnikiem. Przeniósł się pod Warszawę, niemal pod same drzwi OSPRO.pl i chce pokazać, na co go stać. 

Aleksandra Grobelna

Wyglądająca na 16 lat, jednak to 22 letnia studentka wrocławskiego AWF. Miłośniczka kawy z mlekiem, a raczej mleka z kawą . Wiecznie się śmieje, głupawka to jej drugie imię (potrafi płakać ze śmiechu przez 20 min) .


"W grudniu 2015 po raz pierwszy wystartowałam w biegu przeszkodowym - Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów na zamku Grodziec, miejscu moich ukochanych kolonii Zwiadowców, gdzie jestem wychowawcą." 

Przemek Jańczuk

Swoją pierwszą prawdziwą przygodę ze sportem zaczął trenując Brazylijskie Jiu - Jitsu w stolicy Polskiego MMA - Stargard/Szczecin. Na koncie ma amatorskie osiagniecia w BJJ, jak również w MMA. Setki godzin spędzonych na macie oraz siłowni ukształtowały charakter, który stawia sobie coraz to wyżej poprzeczki.


Przeszkodami zaraził się rok temu na biegu Runmagedon Rerkut i przez następne kilka miesięcy wzmacniał zajawkę do przeszkód na torze OCRGym klubu WATAHA we Wrocławiu. Jego celem na najbliższy czas jest praca nad techniką pokonywania przeszkód oraz zrzuceniu kilku kg. Celem na sezon 2021 jest byciem topowym zawodnikiem Ninja w Polsce oraz za granicą! 

Mateusz Karczmarski

Jego przygoda z przeszkodami zaczęła się w 2015r.

Założyciel Algraf Race Team.

Najpierw OCR, w których zdobywał medale na imprezach Mistrzowskich, a teraz coś dla dużych chłopców czyli Ninja Track. Tutaj nie ma poprawiania, tylko precyzja, szybkość, siła, zwinność. 

Halina Kuran

Aktualnie studentka drugiego roku turystyki i rekreacji, aktywna zawodniczka biegów OCR i startów ninja oraz od niedawna instruktorka jazdy konnej. Swoją przygodę z OCR zaczęła w 2017 roku biorąc udział w pierwszym biegu; Spartan Race, który odbył się w Łodzi. W listopadzie 2018 zaczęła regularnie trenować pod udział w zawodach.


Uwielbia adrenalinę którą odczuwa podczas każdych zawodów i która motywuje ją do dalszej pracy nad sobą. W grudniu 2019 wzięła pierwszy raz udział w zawodach typu ninja, okazało się że nie jest to podobne do typowych biegów OCR i nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Postanowiła więc, że każdy kolejny start będzie lepszy i czas wziąć się do roboty!


 

Piotr Lisiczka

Startujący wielokrotnie w zawodach street workoutowych, notujący osiągnięcia szczególnie w podciąganiu na drążku - siły w łapach na pewno mu nie zabraknie.

Jego przygoda z NINJA zaczęła się bardzo spontanicznie - z programem NINJA WARRIOR Polska, który tak jak dla wielu innych, stał się jego głównym celem.

W życiu najważniejsza jest dla niego wszechstronność i to właśnie przez nią zainteresował się na poważnie zawodami NINJA.


"Myślałem, że Street Workout wymaga ode mnie wszechstronności, myliłem się. Brakowało tego aspektu psychologicznego, tej walki z głową i wykorzystywania umiejętności radzenia sobie ze stresem (w której czuję się bardzo mocny). Nie neguję SW, ale zapraszam wszystkich kolegów z tejże dyscypliny do spróbowania swoich sił w NINJA."


Rywalizacja napędza go do działania, a abstrakcyjne wyzwania pozwalają się sprawdzić. Chęć bycia najlepszym i bezgraniczna wiara w siebie nakazuje mu zawsze walczyć do końca.

Piotrek nie pokazuje tego po sobie, ale porażka ma dla niego zawsze gorzki smak i jeżeli uważa, że nie wykorzystał 100% swojego potencjału długo ją rozpamiętuje. 

Rafał Mantyc

Od wczesnego dzieciństwa był bardzo aktywny, interesował się każdym sportem. W późniejszym okresie był związany głównie ze sportami walki - jego pierwszą miłością był boks, potem zapasy, a na koniec MMA.

Jako były żołnierz zawodowy jest zdyscyplinowany oraz bardzo uparty, co przekłada się na sumienność w treningu.


Swoją przygodę z OCR zaczął w maju 2017. Po pierwszym starcie, którym był Runmageddon w Warszawie, uświadomił sobie, że to jest to co chce robić. Każdy start to dla niego duża dawka adrenaliny i niesamowitych emocji.

Od początku bieżącego roku postawił na Ninja. Każdy kto go zna, wie że nigdy nie lubił biegać i liczyły się dla niego tylko przeszkody . 

Witalij Orichowski

Dwukrotny akademicki Mistrz Polski w skokach na trampolinie.

Na co dzień trener akrobatyki oraz właściciel firmy zajmującej się wykończeniami wnętrz. Dwukrotny finalista programu @Ninja Warrior Polska.


Jego mocne strony to przede wszystkim zwinność oraz duże doświadczenie w sporcie wyczynowym.

Ciągle stara się pracować nad regularnością treningów i odpowiednim odżywianiem.

Jego celem jest bycie jednym z najlepszych Ninja w Polsce. 

Adrian Piórkowski

Trener oraz założyciel OSPRO (Obstacle Sports Pro), twórca Ninja Series, współzałożyciel OCR Polska. Certyfikowany trener personalny, uczestnik kursów i szkoleń z zakresu treningu funkcjonalnego, siłowego, gimnastycznego oraz TRX.


Od kilku lat zawodnik biegów przeszkodowych, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy OCR oraz Mistrzostwach Świata OCR. Ze sportem związany od ósmego roku życia. Trenował wspinaczkę, akrobatykę i piłkę nożną. Sport jest wpisany w jego DNA. 

Marek Podgórski

Przed laty lekkoatleta specjalizujący się w biegach przez płotki oraz na 800m.

Następnie zawodnik elite licznych biegów OCR w Polsce i za granicą. Teraz ponownie jego celem są aktywności bazujące na wytrzymałości szybkościowej i technice (tory ninja i krótkie biegi OCR), tak by wykorzystać swoje największe atuty.

Przez najbliższe miesiące skupiał się będzie na zwiększeniu siły oraz szybkości pokonywania przeszkód.


Celem sportowym na 2021 rok są zawody rangi mistrzowskiej, w szczególności podium w kategoriach Masters. 

Wojciech Rychlewski

"Jestem bardzo aktywną osobą. Jako formę relaksu preferuję długie górskie wędrówki i zdobywanie szczytów, zamiast leżenia na plaży. Odkąd sięgam pamięcią, sport zawsze był częścią mojego życia. Dawał upust nadmiarowi energii i w jakiś sposób kształtował moją osobowość. Nauczył mnie, że ciężka praca zawsze zaowocuje, jednak nigdy nie należy się poddawać.


Była akrobatyka, karate, basen i najdłużej piłka nożna. W każdej z tych dyscyplin czegoś mi brakowało. Bardzo lubię adrenalinę, rywalizację i wyzwania, z tego połączenia zaczęła się moja przygoda z ninja. Ciężko zdefiniować czym dokładnie jest ta dyscyplina, to połączenie siły, akrobatyki i zwinności.Bardzo wszechstronny sport w którym ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Właśnie dlatego wciągnął mnie po uszy i stał się moją największą pasją" 

Marcin Sałata

Z zawodu fizjoterapeuta i trener.

Marcin od najmłodszych lat trenował judo. Ze sportów walki wykluczyła go kontuzja kolana, którą po 3 operacjach udało się wyleczyć. Właśnie wtedy rozpoczął swoją przygodę z OCRami, startując w pierwszym Runmageddonie na warszawskim Służewcu.


Biegi z przeszkodami stały się jego sportową pasją, aż do momentu kiedy spróbował swoich sił w 2 edycji „Ninja Warrior” oraz pierwszych zawodach „Ninja Series”. Widowiskowość, dynamika i adrenalina towarzysząca tym krótkim torom przeszkód sprawia, że teraz chce rozwijać się właśnie w tym kierunku.

Obiecuje dawać z siebie wszystko na treningach oraz zawodach, aby stawać się jak najlepszym ninja i godnie reprezentować OSPRO Ninja Team Polska. 

Mariusz Wiktorowicz

Urodzony Ninja.

"Najprawdopodobniej w poprzednim życiu byłem prawdziwym ninja... i w przyszłym też będę...

W tym jednak zostałem tatą, trenerem... i przeszkodowym dzikiem !


By nadążyć za marzeniami i pomysłami, które rodziły się w mojej głowie musiałem poświęcić każdą wolną chwilę na treningi i stworzyć ciało nad którym będę miał kontrolę.

Ja nie chciałem zostać sportowcem, ja po prostu nie znałem innego sposobu na życie

Szukając właściwej drogi dla siebie trenowałem różne dyscypliny:


 • Sztuki Walki

 • Sporty ekstremalne

 • Siłownia

 • Street Workout

 • Wyścigi z przeszkodami


Zawsze jednak moim celem był wszechstronny rozwój.


Co prawda większość rzeczy za które się brałem wychodziło mi całkiem nieźle, ale dopiero gdy zacząłem pokonywać przeszkody poczułem się jak ryba w wodzie.

Mimo, że zająłem się tym dopiero w okolicach czterdziestki, to wierzę, że jeszcze mogę tutaj sporo zdziałać i zadziwić swoją mocą niejednego młodzieńca". 

Tomasz Zaorski

Finalista Ninja Warrior Polska, trener ADD/Parkour, Ninja i trener presonalny. Od 8 lat współpracuje z grupą Yamakasi i prowadzi jedyną w Polsce akademię pod ich patronatem. Zawsze lubił wyzwania sportowe, a tory NINJA i miejskie przeszkody to miejsca, gdzie czuje się najlepiej. 

Jakub Zawistowski

Zdobywca tytułu Lat Man Standing w pierwszym sezonie Ninja Warrior Polska. Zakochany w przeszkodach, podróżach, wyzwaniach i… czekoladzie. W 2015 roku pierwszy raz trafił na trasę biegów przeszkodowych i tak już zostało! Mimo, że nie lubi biegać i jak mówi "bieganie jest nudne" to pokonał wszystkie dystanse Runmageddonu [nawet 45km+ i to po górach!] -no ale czego się nie robi dla przeszkód #tylkoprzeszkody.


Zawodowo Jakub prowadzi treningi personalne w Warszawie i treningi OCR/NINJA na OSPRO.pl Razem z żoną prowadzą projekt „Gładko Przez Przeszkody” gdzie motywują i zachęcają do udziału w biegach przeszkodowych! Pokazują jak sprawnie pokonywać przeszkody - na wielu filmach instruktażowych, które realizują własnymi środkami i w które wkładają całe swoje serce. Jak widzicie życie pełne prz…eszkód! No dobra PRZygód też! 

I co, drodzy Przeszkodowcy, jak Wam się podoba ten nowy skład? Kto jest największym zaskoczeniem, a kto największym wzmocnieniem Waszym zdaniem?


858 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page