top of page
 • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

RajSport Active Ninja Team - Nowa drużyna Ninja, która zamierzać podbić Polskę, a nawet Europę

Zaktualizowano: 31 gru 2020

Coś ostatnio w świecie Ninja wisiało w powietrzu, dominacja jednego zespołu budziła pewien wewnętrzny protest i oczekiwanie na pojawienie się realnej konkurencji, nowego gracza. Odejście Pawła Murawskiego z Ospro Ninja Team było kamykiem, który wywołał nie lawinę, ale prawdziwe trzęsienie ziemi, które z kolei wywołało Tsunami, którego skutków nikt nie mógł przewidzieć...Myślę, że wielu z nas zastanawiało się co zrobi Ninja Witcher po opuszczeniu OSPRO Ninja Team. Do wyboru miał dołączenie do istniejącej drużyny Ninja lub stworzenie własnej. Obstawiałem to drugie. Wiedźmini chodzą jednak swoimi drogami i wybrał coś jeszcze innego. Coś co jest połączeniem tych dwóch dróg.


RajSport Active Ninja Team


Klub sportowy RajSport Active możecie kojarzyć, mają zawodników zarówno w biegach płaskich, trailowych, górskich, ultra oraz w ...OCR. Co więcej klub ten jest organizatorem wielu biegów, w tym... Armagedon Active. Zwłaszcza to ostatnie ma ogromne znaczenie, ale o tym za chwilę.


Sam klub RajSport Active nie ma jednak zawodników wyspecjalizowanych w Ninja, tzn nie miał :) bo teraz już ma i to jakich (za chwilę podam ich skład, a jak będzie go czytać to lepiej usiądźcie). Tak więc ww. klubie sportowym powstała osobna sekcja wyspecjalizowana w Ninja. Na chwilę obecną liczy 12 osób. Celem jest rywalizacja nie tylko na poziomie krajowym ale i Europejskim.


A kto wchodzi w skład tej dwunastki?


Było oczywiste, że za Pawłem pójdą inni zawodnicy z jego byłego już klubu. Dawid Grudziński, Wojtek Borkowski to byli moi pewniacy, może jeszcze Jan Tatarowicz. To co jednak się stało, to przerosło moje wszelkie przypuszczenia, podejrzewam, że nie tylko moje.


Nie przedłużając już podaję Wam skład drużyny RajSport Active Ninja Team:


Panie:

 • Julia Maciuszek

 • Zuzia Jankowska

 • Dorota Gadzińska

 • Kasia Cymbałko


Panowie:

 • Paweł Murawski

 • Robert Bandosz

 • Dawid Grudziński

 • Wojtek Borkowski

 • Krystian Czaplicki

 • Dawid Biliński

 • Mateusz Karbowy

 • Jan Tatarowicz


Nieźle, robi wrażenie, co nie?


Zamieniłem też kilka zdań z osobami odpowiedzialnymi za utworzenie tej drużyny i to co ciekawe, że celem jest nie tylko wygrywanie w zawodach, ale przede wszystkim propagowanie NINJA jako aktywności. Szkolenia i warsztaty dla dzieci i młodzieży. Współpraca z Ministerstwem odpowiedzialnym za sport. Wdrażanie standaryzacji na poziomie ogólnopolskim. Współpraca z zagranicznymi klubami. Utworzenie całorocznego toru treningowego. Plany są więc bardzo ambitne. Trzymam kciuki za ich realizację.


Wspomniałem, że istotnym elementem tej układanki jest fakt, że klub RajSport Active odpowiada za organizację biegu Armagedon. Już tłumaczę dlaczego. Otóż już od najbliższej edycji tzn. Armagedonowe Mikołaje 5 grudnia w Sieradzu, obok biegów typowo przeszkodowych będzie powstawał tor Ninja, coś w stylu OCR100. Za tor, tzn jakie przeszkody tam znajdziemy będzie odpowiadał Paweł Murawski, to on jest jego projektantem.


A, że Armagedon ma ambitne plany ekspansji w przyszłym roku, to Ninja będą miały gdzie się ścigać. Oby tylko chcieli skorzystać z tej możliwości.


Drużyna dosłownie powstała przed chwilą, więc dużo więcej niż to co powyżej o niej nie wiadomo. Będą jednak oczywiście informował, jak tylko czegoś nowego się dowiem i liczę na ciekawą rywalizację na krótkich torach w sezonie 2021. Tym bardziej, że oprócz RajSport Active Ninja Team, OSPRO Ninja Team, to na Górnym Śląsku też coś się nowego szykuje. Acha, no i Wataha na ostatnich zawodach w Warszawie też pokazała prawdziwy pazur. Będzie ciekawie.


To na razie tyle. Odsyłam Was na social media tej drużyny, z pewnością w najbliższych dniach będzie pojawiało się tam sporo nowości.


Instagram:


Facebook:P.S. Przez weekend miało jeszcze jedno ciekawe wydarzenie. Paweł Murawski, Wojtek Borkowski oraz Dawid Grudziński uruchomili wspólny kanał na YouTube o nazwie "Prz3trenowani". Póki co jest tam tylko krótki teaser, ale znając chłopaków to warto już teraz zasubskrybować i czekać na kolejne filmy.

1248 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page