top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Ninja Series: Epic Quest - to zawody, na których można zakwalifikować się do National Ninja League !

Zaktualizowano: 10 wrz 2021

Ninja Series to zawody Ninja, których pomysłodawcą jest właściciel Centrum Treningowego OSPRO – Adrian Piórkowski. Pierwsza edycja odbyła się 20-21.06.2020 i od tego czasu miały już miejsce 4 takie wydarzenia. Kolejna odsłona Ninja Series odbędzie się już 18 i 19 września 2021 roku w Centrum Sportu w Błoniu. Będzie ona jednak diametralnie inna niż te, które odbyły się dotychczas. Organizatorzy zapewniają, że zawodnicy mogą spodziewać się zupełnie nowego toru, nowych zasad i niezapomnianych emocji. Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe i pieniężne. Update artykułu na dole.Dlaczego ta edycja będzie wyjątkowa?


Nowa formuła

We wszystkich wcześniejszych edycjach zawodnicy rywalizowali na szybkim i dynamicznym torze OPEN, a następnie 20 kobiet i 20 mężczyzn z najlepszymi czasami walczyło na technicznym torze PRO. Każdy z uczestników miał możliwość wystartowania 2 razy na torze OPEN i jak najszybszego pokonania go w ustalonym limicie czasu.


Podczas zbliżającej się edycji każdy z zawodników będzie miał tylko 1 podejście do pokonania toru w limicie czasu wynoszącym 8 min. TYLKO, czy AŻ 8 minut? O tym przekonamy się dopiero na miejscu. Jedno jest pewne: skala trudności będzie rosła wraz z kolejnymi przeszkodami. Zawodnicy będą starali się pokonać jak największą ich ilość w jak najkrótszym czasie.


Do Wielkiego Finału zakwalifikuje się 4 kobiety i 8 mężczyzn, którzy uzyskali najlepsze czasy w swoim przejściu. Będą mieli oni możliwość poprawienia swojego wyniku na tym samym torze.Dokładne wytyczne dotyczące zasad pokonywania toru znajdziecie w regulaminie zawodów -


Nowy tor

Tor będzie znacząco różnił się od tego, znanego z wcześniejszych edycji. Poziom trudności przeszkód znacząco wzrośnie, a ich kombinacje będą nowością, której jeszcze nie było na tych zawodach.


Kwalifikacje na Mistrzostwa Świata NNL w 2022 roku w USA

Zbliżająca się edycja będzie także pierwszymi w Polsce oraz pierwszymi w tym sezonie w Europie zawodami dającymi możliwość zakwalifikowania się na Mistrzostwa Świata NNL w 2022 roku w USA.


Kwalifikuje się TOP 5 każdej kategorii z podziałem na płeć (znajdziecie je w podlinkowanym regulaminie - przyp. red.). A jeżeli zdarzy się sytuacja, że ktoś ukończy cały tor, to automatycznie dostaje kwalifikacje.


Dodajmy, że NNL, czyli National Ninja League to jedna z najbardziej znanych organizacji zrzeszających zawodników Ninja z USA i całego świata.Kto może wziąć udział?

W zawodach może wziąć udział każdy. Oprócz rywalizacji dorosłych, odbywać się będą także zawody dla dzieci na specjalnie dla nich zaprojektowanym torze. Tor na, którym odbywać się będą główne zawody, będzie znajdował się w zamkniętej i zadaszonej hali. Oprócz tego zostanie wyznaczony tor na zewnątrz o długości ok. 500-800m z wykorzystaniem infrastruktury Centrum Sportu w Błoniu, gdzie odbędą się mini zawody dla dzieci.


Centrum Sportu w Błoniu jest nowoczesnym ośrodkiem, w którym zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i całe rodziny znajdą coś dla siebie. Basen, sauny, strzelnica, plac zabaw, fontanny, czy kręgielnia to tylko część atrakcji jakie spotkamy zwiedzając obiekt.HARMONOGRAM EVENTU*:

Sobota (18 września)

8:45 - Ceremonia otwarcia imprezy

9:00 - 11:30 - kategoria 6-8 lat

11:30 - 14:00 - kategoria 9-10 lat

14:00 - 16:30 - kategoria 11-12 lat

16:30 - 18:00 - kategoria 13-14 lat

18:05 - dekoracja najlepszych zawodników

18:15 - 20:45 - Open


Niedziela (19 września)

9:00 - 11:30 Open

11:30 - 14:00 Open

14:00 - 16:30 Open

16:30 - 18:00 Open

18:30 - 20:00 Wielki Finał

20:15 - dekoracja najlepszych zawodników

20:30 Ceremonia zamknięcia imprezy

*Harmonogram eventu może ulec zmianieCennik:

Cena od 01.09.2021 do zamknięcia zapisów online na dwa dni przed wydarzeniem - 129 zł.

Cena w przypadku wolnych miejsc w dniu eventu - 149 zł

 

Poniżej aktualizacja artykułu o informacje, którymi podzielił się organizator na swoim fejsbuku.


"Dużo osób się mnie pyta jak będzie wyglądał tor skomentuje to jednym stwierdzeniem…. „Będzie epicki” i nie tylko dlatego ze pojawią się kozackie przeszkody jak flying bar , dejavu , cane lane, Salmon ladder, również ze skokami z drążkiem , cliffhangery, kwandratowe chomiki, koła , owale i rożnego rodzaju zawiesia połączone ze skokami. Ale też dlatego, że jednym z najważniejszych aspektów na tym evencie nie jest tylko zbudować fajny tor, jednym z głównych celów jest stworzyć otoczkę i klimat wizualno artystyczny, zrobimy wszystko żebyście poczuli się jak w grze komputerowej.


Tor będzie się składał się z około 18 przeszkód które finalnie będą podzielone na 6 światów i obrazować będą historie wydostania się z piekła do nieba.

Tysiak do ręki dla last Man standing ( no chyba, że kobieta dojdzie najdalej ) + premia 2 tysiaki dla najszybszej osoby która dodatkowo ukończy cały tor.


Gwarantuję wam, że każda przeszkoda na planszy będzie do pokonania, nie stworzę przeszkody nie do zrobienia. Ale proste to nie będzie. Tytanowe przedramię się przyda. No i bezbłędność, nie stresujcie się, pierwsze 6 przeszkód będzie raczej na rozgrzewkę. Prawdziwa zabawa zacznie się dalej."


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.


 

Powyższy artykuł powstał na bazie materiałów prasowych nadesłanych przez organizatora zawodów.


144 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page