top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Jak legalnie oglądać American Ninja Warrior?

Zaktualizowano: 30 gru 2020

Oglądanie polskiej edycji Ninja Warrior przynosi sporo radości i emocji. Polska wersja, w porównaniu z American Ninja Warrior, to jednak jeszcze tylko młodsze rodzeństwo, które musi dojrzeć, aby być na równi traktowane ze starszym bratem. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale oglądanie wersji amerykańskiej, pomimo, że nie znam większości zawodników, jest jakoś przyjemniejsze, bardziej emocjonujące, ale co ja będę o tym opowiadał, lepiej sami zobaczcie. Pytanie tylko jak?


fb.com/ninjawarrior

Celem tego artykułu będzie pokazanie najprostszego sposobu jaki znam na oglądanie odcinków American Ninja Warrior w sposób legalny w naszym kraju. Pomijam więc wszelkie "streamy" z transmisji live lub torrenty, itp. Choć samo oglądanie "streamu" mieści się w granicach naszego prawa (to osoba udostępniająca transmisję popełnia wykroczenie, a nie oglądający) to wzbudza wątpliwości moralne. Aby obejrzeć odcinek "na żywo" trzeba wykupić dostęp do kanału NBC w amerykańskiej "kablówce". Zakładam, że tego nie chcemy robić.


Poza tym transmisja na kanale NBC zaczyna się o 2 w nocy czasu polskiego, więc to chyba lekka przesada by zarywać noc z tego powodu :) i jeśli obejrzymy dany odcinek nieco później, to wielka krzywda nam się nie stanie.


Przechodząc do rzeczy, sposób jaki ja stosuję, jest moim zdaniem super prosty i każdy może z niego skorzystać.


Stacja NBC na swojej stronie po prostu publikuje odcinki zazwyczaj w godzinach porannych, oczywiście w ich strefie czasowej. Czyli u nas pojawiają się następnego dnia po południu.


Jeśli więc chcemy zobaczyć ostatni, finałowy odcinek dwunastego sezonu American Ninja Warrior to w sobotę 7 listopada po południu wchodzimy na stronę:
Tutaj wybieramy interesujący nas odcinek. Do wyboru mamy zmagania zarejestrowane podczas sezonu 11 i 12.


Ten ostatni finałowy będzie się nazywał:

S12E8 | 11/06/20 Finals 2


ale już teraz warto zobaczyć pierwszy odcinek finałowy, który emisję miał w zeszłym tygodniu:

S12E7 | 10/28/20 Finals 1


Ok, klikamy play i....

"fuck, what's wrong?"
Niestety materiały na stronie NBC są dostępne wyłącznie dla osób przebywających na terytorium Stanów Zjednoczonych.


Nie ma co się jednak załamywać, z pomocą przychodzi nam technologia. A dokładniej coś, co nazywa się VPN - Virtual Private Network (ang. Wirtualna Sieć Prywatna). Brzmi skomplikowanie, ale w uproszczeniu jest to mechanizm, który tworzy zaporę/bramę pomiędzy naszym komputerem, smartfonem, itp, a siecią Internet. Jeśli z niej korzystamy, to dla świata nie jesteśmy już bezpośrednio widoczni, widoczna jest brama, nasz VPN. O, znalazłem taki obrazek, który to ilustruje.


blog.avast.com

Tak więc jeśli skorzystamy z VPN zlokalizowanego na terytorium USA, dla serwerów NBC będziemy widoczni jako użytkownik zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych i o to właśnie nam chodzi. Dzięki tej sztuczce możemy już bez problemu oglądać publiczne materiały zamieszczone w serwisie NBC.


Jeśli kogoś trochę przeraziła myśl, że będzie musiał teraz spędzić kilka godzin studiując jak to zrobić, od razu uspokajam - rozwiązanie jest banalne.


Mianowicie, wystarczy wyłącznie zainstalować przeglądarkę Internetową Opera, która ma wbudowany VPN zarówno w wersji na PC jak i smartfon.


Dlaczego nie popularny Chrome? Ponieważ nie ma wbudowanego VPN, można do niego co prawda zainstalować zewnętrze pluginy, ale tylko do wersji PC, takich opcji nie ma na smartfonie, a to obecnie najpopularniejszy sposób przeglądania przez Was sieci.


Przeglądarkę Opera używam już od wielu lat, możecie śmiało ją instalować, to bezpieczne rozwiązanie. Wersję na PC ściągacie z np. https://www.opera.com/pl/download.


Wersję na smartfona ze sklepu z aplikacjami. Zwróćcie uwagę, aby zainstalować wersję: "Przeglądarka Opera z darmowym VPN-em", są też wersje: "Mini", "Touch", "Beta" - tych nie instalujecie.


Co trzeba zrobić po instalacji?


Po pierwsze uruchomić VPN.


Na PC robimy to tak.

Klikamy w przycisk VPN obok paska adresu (zaznaczony na zielono).


Następnie klikamy u góry w "Rozłączono z VPN", po chwili napis zmieni się na "Połączono z VPN". Na dole wybieramy jeszcze wirtualną lokalizację: Ameryka.I już, to wszystko. Teraz wystarczy tylko przygotować popcorn i wpisać odpowiedni adres strony i możemy oglądać American Ninja Warrior.


Na wersji smartfonowej postępujemy bardzo podobnie.

VPN włączamy klikając w przycisk po lewej stronie paska adresu,


następnie w suwak, który pojawi się po prawej stronie.


Wirtualną lokalizacje wybierzemy w ustawieniach,


wyłączcie opcję "Używaj VPN wyłącznie w kartach prywatnych", opcja "Pomijaj VPN podczas wyszukiwania" nie ma dla nas znaczenia - może zostać jak jest.

To wszystko :)


No prawie :) W przypadku wersji smartfonowej zalecam jeszcze wyłączenie funkcji blokowanie reklam. W moim wypadku, jeśli tego nie zrobię to transmisja często się zawiesza podczas reklam, co ciekawe nie zaobserwowałem takiego problemu na wersji PC.


A robimy to tak:

Klikamy w prawym, dolnym rogu w czerwoną literę "O" i odznaczamy opcję "Blokowanie reklam"


To wszystko :) Już tak całkiem i na 100%.


 

No to na sam koniec skondensowana instrukcja co i jak:

  1. Ściągacie i instalujecie przeglądarkę Opera

  2. Włączacie VPN

  3. Ustawiacie lokalizację Ameryka

  4. Opcjonalnie: wyłączcie funkcje blokowanie reklam

  5. Oglądacie American Ninja Warrior

Your welcome.


High five.


Jack.
419 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page