top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Armagedon Active Łódź - ostatni (prawie) Armagedon w tym roku - zapowiedź wydarzenia

Wraz z organizatorem biegu zapraszam Was na sobotnie wydarzenie. To już 27 sierpnia 2022r odbędzie się ostatni nastawiony na sportową rywalizację Armagedon Active w tym roku. Co oznacza, że to nie ostatni bieg tego organizatora w 2022, ale o tym za chwilę. Teraz skupmy się na tym co nas czeka w najbliższą sobotę w Łodzi.Armagedon powraca ponownie w tym roku do Łodzi. Już raz bieg tutaj się odbył, a dokładniej było to 2 kwietnia. W założeniu miała to być edycja wiosenna, kto był, ten na pewno pamięta, że ten bieg był zdecydowanie bardziej zimowy niż wiosenny. Ot, taka niespodzianka i dodatkowa przeszkoda.


Tym razem zapowiada się jednak, że zgodnie z nazwą będzie to edycja iście letnia. Ma być słonecznie, a temperatury mają dochodzić do 30 stopni w cieniu. Zapowiada się więc gorący bieg.


Co jeszcze wiemy na temat tego eventu?


Biegi odbędą się w następujących kategoriach:

- Dzika Rodzinka

- Loszka Elite

- Loszka Open

- Dzik Elite

- Dzik Open

- Knur


Dzika rodzinka to oczywiście bieg familijny w którym rodzice/opiekunowie startują ze swoimi pociechami. Jak wiecie, jestem fanem tego typu spędzania czasu z dziećmi dlatego bardzo, bardzo polecam udział w Dzikiej Rodzince. Tym bardziej, że cena jest bardzo atrakcyjna i wynosi zaledwie 45 pln od osoby. Co więcej w ramach tej ceny wszystkie dzieci (i wyłącznie dzieci) otrzymają koszulkę techniczną Legea.Loszka to dystans około 6 km, Dzik w okolicach 10km. Ile dokładnie wyjdzie tego dowiemy się na mecie.


Kategoria Elite i Open - wiadomo o co chodzi, dodam tylko, że Elita na AA ma tak samo jak Open wielokrotność podejścia do przeszkody. W tym biegu nie ma karnych burpeesów, jest za to karna pętla (zazwyczaj z obciążeniem) tuż przed metą pokonywana tyle razy, ile razy nie pokonamy przeszkód na trasie.


Jest też opcja biegu bez żadnych kar, w której można wybierać tylko te przeszkody, które się chce pokonać, nie ma też presji na wynik, ponieważ nie ma w niej pomiaru czasu - tą opcją jest Knur. Idealna kategoria na debiut w Armagedonie, aby bezstresowo zapoznać się z przeszkodami.


A propos samych przeszkód.

Jak zwykle na Armagedonie możemy się spodziewać wielu technicznych przeszkód. To co można już wypatrzeć na social mediach organizatora to m.in. legendarny już Tur - finałowa przeszkoda tuż przed metą, combo Wariat + Latający, combo Ringi + ??, rozczłonkowane Destiny, LowRig, MultiRig. Spodziewam się, że oczywiście będą Rampa, Spinnery, Salmon Ladder, Strażak, być może kołkownica i ufo?? Z pewnością nie zabraknie ścianek, równoważni i spaceru z pieskiem.Trasa Dzika to będą dwie pętle Loszki, ale poprowadzona w ten sposób, że "Mordor" czyli końcowy zestaw przeszkód tuż przed metą będzie do pokonanie tylko raz.


A co nas czeka w pakiecie startowym?

Tutaj spore zaskoczenie, dużo nowości. Oprócz samego startu otrzymujemy daszek, podkładkę pod myszkę, torbę oraz jak to na Armagedonie było, jest i mam nadzieję będzie - posiłek po biegu.No właśnie, jak już ukończymy bieg to na mecie będą czekać na nas takie oto medale.Z innych informacji bieg odbędzie się w tym samym miejscu co edycja wiosenna, z tą różnicą, że biuro zawodów nie będzie w budynku szkoły, a zlokalizowane na zewnątrz tuż obok startu.


Kto się jeszcze nie zapisał, to zapisy działają do godziny 12:00, piątek 26 sierpnia. Później zapisy będą możliwe już tylko w biurze zawodów. Link do zapisów Armagedon Łódź Lato.


Mam nadzieję, że widzimy się w takim razie w Łodzi, a kto nie będzie mógł uczestniczyć, to zapraszam na relację Live na przeszkodowego facebooka o godzinie 12:00


Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sportowe Wakacje +" na rok 2022


P.S. Jak wspomniałem na wstępie wydarzenie w Łodzi nie jest ostatnim biegiem pod szyldem Armagedonu w tym roku, ale jest ostatnim nastawionym na rywalizację. "Ostatnim ostatnim" biegiem będzie grudniowa mikołajkowa edycja w Gucinie w Parku OCR, jest to jednak już bardziej event dla zabawy, integracji, podziękowania sobie za ten kolejny wspólny rok. Oczywiście będzie można się ścigać, ale nie jest to już główny cel tego wydarzenia. Zapisy na Mikołajkowy Armagedon znajdziecie pod tym linkiem - Zapisy na Armagedon Mikołaje.

99 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page