top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Armagedon Active Kamień - co wiemy o biegu, który zakończy Ligę OCR 2022

To już w tę sobotę 13 sierpnia odbędzie się bieg przeszkodowy Armagedon Active Kamień koło Kalisza w województwie Wielkopolskim. Będzie to wyjątkowo edycja Armagedonu, gdyż będzie to bieg wchodzący w Ligę OCR 2022. Żeby było ciekawiej, będzie to ostatni bieg ligowy, więc poznamy też przy tej okazji zwycięzców tej rywalizacji. I to właśnie Liga i jej zasady rodzą pytania czy będą też obowiązywać zawodników Elite nie biorących w niej udziału. Poniżej poznacie odpowiedzi na te i inne pytania. Zapraszam.Armagedon Active jako bieg ligowy zadebiutował w zeszłym roku. Przyznaję, że miałem spore obawy z tym związane. Dlaczego? Ano dlatego, że regulamin Ligi OCR wymuszają zastosowanie zasady jednego podejścia do przeszkody i trzy życia. To oznacza, że można nie zaliczyć dwóch przeszkód. Przy trzecim błędzie wylatujemy z rywalizacji (a za każdy błąd przed metą trzeba wykonać rundę karną). Takie zasady nie bardzo pasowały mi do Armagedonu, który jest jednym z trudniejszych technicznie biegów OCR i lubi przed metą postawić mega combosa o długości 24-36 metrów. Na szczęście debiut wypadł bardzo pozytywnie. Przeszkody logicznie rozstawiono na trasie, a te co dłuższe podzielono na segmenty. Moje obawy były więc bezpodstawne i to był bardzo dobry event. Relację z tego wydarzenia możecie przeczytać o tutaj - Link do relacji z ligowego Armagedon Kamień 2021.Dość już jednak o przeszłości, poniżej informacje o zbliżającym się biegu w postaci FAQ.


Jakie zasady będą obowiązywać zawodników Elite, którzy nie biorą udziału w Lidze OCR ?

Tak jak w zeszłym roku zawodnicy Elite nie biorący udziału w Lidze biegną na dotychczasowych, dobrze znanych zasadach obowiązujących na Armagedonie, czyli krótko mówiąc - mają dowolną ilość prób na każdej przeszkodzie.


Jak będzie wyglądała pętla karna?

Pętla karna będzie zlokalizowana za ostatnią przeszkodą tuż przed metą. Po pokonaniu ostatniej przeszkody sędziowie będą kierowali albo na metę, albo na pętlę karną w zależności od ilości posiadanych żyć przez zawodnika. Pętla tak jak w zeszłym roku będzie zawierała wilcze doły, ma być jednak nieco krótsza. Kto był w zeszłym roku na tej pętli - to na pewno ją zapamiętał. Prawda? Pętla karna dotyczy oczywiście zawodników Elite biorących udział w Lidze OCR, ale nie tylko... Na Armagedonie dotyczy ona również zawodników Open, którzy zamiast burpeesów robią pętle karną w zamian za niepokonanie przeszkody (co moim zdaniem powinno być standardem w falach Open na każdym biegu, a Wy co o tym sądzicie?)


Czy Dzik będzie osobną pętlą czy podwójną Loszką?

W tym roku w przeciwieństwie do zeszłego Dzik (czyli dystans 10 km) będzie podwójną Loszką (czyli dystans 5km). Należy się spodziewać, że ostatnia przeszkoda tj. Mamut będzie do pokonania tylko raz na dystansie 10 km na końcu drugiej pętli. Ostatnio w Mikołowie Mamut oraz zestaw najtrudniejszych przeszkód również był do pokonania tylko raz na dystansie 10 km. Moim zdaniem było to dobre rozwiązanie. Czy tak będzie i tym razem, tego niestety nie wiem. Przekonamy się na miejscu.


Jakich przeszkód można się spodziewać na biegu?

Zgodnie z zapowiedzią to będzie trudny technicznie bieg, więc można spodziewać się wszystkiego co Armagedon ma najlepsze/najtrudniejsze (wybierzcie sobie sami wersję). Przeglądając ich social media można stwierdzić, że na trasie pojawią się między innymi: Combo (wariat + ringi + latający), rampa oraz Mamut. Ale to z pewnością nie wszystko co dla nas przygotują. Obserwujcie ich fanpage na Facebooku po aktualności z budowy trasy - Link do fanpge Armagedon Active.


Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Czy Mamut będzie podzielony na segmenty?

Tak. Tak jak w zeszłym roku Mamut czyli półtora Tura będzie podzielony na segmenty. Należy się spodziewać trzech dwunastometrowych sekcji pomiędzy którymi będzie można odpocząć. Z pewnością będzie zarówno typowy Multirig jak i LowRig, których elementy same w sobie nie będą trudne, jednak ich ilość potrafi solidnie zweryfikować poziom przygotowania zawodników. Acha i nie będzie listewek - tutaj pozdrowienia dla Tommego ;)


Czy są ułatwienia dla zawodników Open?

Tak, będą. Armagedon wprowadza "życia" do fal Open. Zawodnicy będą mogli bezkarnie polec na dwóch przeszkodach. Trzeci błąd powoduje konieczność pokonania jednej rundy karnej. Cztery skuchy, to dwie pętle karne, itd. Myślę, że to dobra opcja, która sprawdzi się w tym wymagającym technicznie biegu. Ciekawe czy rozczłonkowany Tur będzie liczony jako jedna przeszkoda czy trzy. Jak myślicie, jak powinno być to potraktowane?


O której godzinie start, jak dojechać?

Wszelkie informacje o której godzinie startuje Loszka Elite, Dzik Elite, Loszka Open, Family, itd. itp. znajdziecie w regulaminie na stronie organizatora. Dla Waszej wygody podaję bezpośredni link do regulaminu. Uprzedzając pytania pkt 9. dot. Ligi OCR zostanie zaktualizowany. No i dzień przed wydarzeniem dostaniecie na e-mail pakiet informacji, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.


Czy będą biegi dla dzieci i rodzin?

Bieg rodzinny - tak, typowy bieg Kids - nie. Kto czyta przeszkodowo już od jakiegoś czasu ten wie, że jestem ogromnym fanem biegów Family. Uważam, że jest to mega-super-turbo sposób na rodzinną integrację. W dodatku Armagedon wbrew panującym trendom ostatnio obniżył cenę, która i tak nie była zbyt wygórowana na tle konkurencji. W tej chwili za jedną osobę zapłacicie jedyne 45 pln. To będą dobrze wydane pieniądze. Ba, rzekłbym inwestycja, która zaprocentuje wspólnie spędzonym czasem dzieci i rodziców - a to jest bezcenne.


Czy macie jeszcze jakieś pytania?

Jeśli nurtuje Was jakieś pytanie na które nie znaleźliście powyżej odpowiedzi to piszcie śmiało w komentarzu pod postem na Facebooku. Postaram się dla Was zdobyć te informacje.P.S. Oczywiście mam nadzieję, że się z Wami licznie zobaczę w sobotę. Dajcie znać kto będzie, a kto obejrzy to wydarzenie za pomocą live'a, który jak najbardziej planuję przeprowadzić z tego biegu. Pozdro.


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.

 

454 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page