top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Kilka informacji o Armagedon Active Kamień 07-08.2021

W ten weekend, 07-08 sierpnia 2021, odbędzie się Armagedon Active Kamień. Warto dodać, że ta edycja wchodzi w skład Ligi OCR zorganizowanej przez OCR Polska. W związku z tym zadałem kilka szybkich pytań organizatorowi i poniżej dzielę się uzyskanymi odpowiedziami.Czy zawodnicy elity (zwykłej) mają jedno podejście do przeszkody tak jak zawodnicy uczestniczący w lidze OCR?

Dla "zwykłej" elity nic się nie zmienia, ci zawodnicy tak jak do tej pory mają dowolną ilość prób, jedynym limitem jest limit czasowy. Ligowcy zgodnie z zasadami ligi mają po jednym podejściu do przeszkody, ich obowiązuje system opaskowy. Sędziowie rozpoznają zawodników ligowych oczywiście na podstawie założonych plastronów, nie będzie więc kłopotów z różnymi zasadami.


Liga będzie odbywać się na dystansie "Dzik", który ma około 10km. Czy to będzie podwójna pętli "Loszki" czy osobna trasa?

Dzik będzie odbywał się na jednej pętli, to nie będzie więc podwójna Loszka, ale oczywiście oba dystanse będą miały część wspólną.Jakich przeszkód można się spodziewać na najbliższym Armagedonie?

Na ten event szykujemy wszystko co mamy najlepsze. Będą więc m.in. tegoroczne nowości: spinner, dragon tail, kołkownica, choć nad "żyrandolami" jeszcze się zastanawiamy. Oczywiście będą również te już dobrze znane przeszkody takie jak ringo-dingo, salmon ladder, wariat, płyty księżycowe, itd. Będzie też nowość - Mamut. (p.s. kobiety wykonują dwa przeskoki na salmon ladder, a mężczyźni trzy)


Czym będzie różnił się Mamut od Tura?

Mamut to będzie rozbudowana wersja Tura. Tur oryginalnie ma 24 metry długości. Mamut będzie miał ich aż 36. Przy czym, ponieważ w sobotę odbędzie się Liga OCR na której obowiązuje zasada jednego podejścia, to na wniosek OCR Polska podzieliliśmy go na trzy dwunastometrowe odcinki. Na kolejnym evencie prawdopodobnie już będzie on w całości. 

Po odpowiedzi na poniższe pytania zostałem odesłany do regulaminu zawodów dostępnym pod adresem: https://rajsportactive.pl/pdf/regKamien2021s.pdf.


Jak będzie z podium, z nagradzaniem zawodników? tzn czy wygra najlepszy zawodnik/zawodniczka spośród elity zwykłej i ligowców czy będą to zupełnie odrębne klasyfikacje?Podobne pytanie o drużynówkę - czy jest rozróżnienie na drużynówkę ligową i zwykłą elite czy do drużynowki wlicza się obie grupy?Regulamin przeczytałem, ale 100% pewności dalej nie mam. Tzn. jeśli chodzi o indywidualne nagradzanie, to wygląda na to, że będą prowadzone osobne klasyfikacje dla Elite Liga i Elite. O drużynówce pisze tylko tyle, że "Klasyfikacja drużynowa- do drużynówki są wliczani zawodnicy elity. Drużyna musi składać się z minimum 4 osób (do drużynówki wliczany jest czas 4-ech najszybszych zawodników)." Zakładam, że będzie to zorganizowane tak samo jak nagradzanie indywidualne. Jak będzie w rzeczywistości, tego dowiemy się zapewne w najbliższą sobotę. Będę tam na miejscu w sobotę, możecie więc spodziewać się relacji live prosto z miejsca wydarzeń. 

To tak na szybko co udało mi się dowiedzieć, mam nadzieję, że są to dla Was informacje przydatne. Przy okazji dziś tj. 05 sierpnia jest ostatnim dniem zapisów na ten event, więc to ostatni dzwonek, aby to zrobić, a jak chcecie zaoszczędzić 15%, to przy zapisie użyjcie kodu PRZESZKODOWO


P.S. niestety zapisy zostały już zamknięte około godziny 12. Pozostały Wam więc zapisy na miejscu, które poza Elite Liga powinny być dostępne w ramach wolnych miejsc.


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.


 
291 wyświetleń2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2 Comments


Dariusz F
Dariusz F
Aug 06, 2021

Wszystko ładnie pięknie ale jak to się ma do dystansu tur? Czyli 20km czy mamut tez będzie podzielony czy w całości trzeba będzie go robić? Czy będą jakieś punkty rege na tym dystansie? Czy trasa tura to będzie dwa razy dzik?

Like
Jacek - Przeszkodowo.pl
Jacek - Przeszkodowo.pl
Aug 06, 2021
Replying to

Hej, tak, tur będzie podzielony na trzy części na wszystkich dystansach w ten weekend. Tak, będę punkty rege, jeden na Dziku, dwa na Turze. Niestety nie znam odpowiedzi na trzecie pytanie.

Like
bottom of page