top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Adrenaline Rush OCR, Ninja Games - informacje, nagrody, mapa, przeszkody, zasady, parking, rulebook

To już w ten weekend wystartuje Polska Liga Sportów Przeszkodowych zarówno w kat. OCR jak i Ninja. Wszystko odbędzie się w ramach weekendowego szaleństwa w Radotkach podczas Adrenaline Rush. Na start Ligi czekaliśmy ponad rok, zakładam więc, że jesteście bardzo, bardzo głodni startów. Tak więc zobaczmy co organizator dla Was przygotował.W ostatni weekend kwietnia po raz kolejny organizowany jest bieg przeszkodowy pod marką Adrenaline Rush w Radotkach. W sobotę 24.04.202 odbędzie się bieg przeszkodowy na dystansie 7 km. Trasa doskonale wpisuje się w krajobraz Szwajcarii Mazowieckiej. Mając na uwadze okres bezczynności spowodowany pandemią jak również bezpieczeństwo i kondycję zawodników organizator tej edycji znacznie ułatwił trasę: wykluczone zostały przeszkody wodne i bagna. Na 7 km rozlokowane jest tylko 18 przeszkód technicznych oraz kilka naturalnych.


Zachęcamy gorąco amatorów, gdzie jest to dobry czas na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem. Podczas biegu przewidziane są dwie formuły: Elite – dla zawodowców oraz Open dla amatorów. W biegu może uczestniczyć każdy, począwszy od 13 roku życia (za zgodą opiekunów prawnych). Bieg inauguruje Ligę Biegów Przeszkodowych OCR 2021, w ramach której zostanie rozegranych 6 eventów.


Nowością jest przyznawanie punktacji i nagród w kategoriach wiekowych co 5 lat. Podczas biegu można uzyskac punkty do Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Każda edycja Adrenaliny jest unikalna. Podczas kwietniowego eventu będą miały premierę nowe przeszkody, które zadebiutują w tym roku. Oprócz przeszkód własnych pojawią się nowości od Extreme Construction oraz zaprzyjaźnionych organizatorów biegów RunAway i Armagedon Activ.


Dzięki zaangażowaniu znaczących partnerów – Urzędu Marszałkowskiego, Miasta Płocka, Starostwa, Gminy Brudzeń Duży, Gminy Mochowo, Wisły Płock, Biura Rachunkowego Bird Team oraz partnera Strategicznego – Mercedes-Benz Auto Forum dla zawodników i uczestników przewidziane są ciekawe nagrody finansowe i rzeczowe. Każdy uczestnik po dotarciu na metę otrzyma pamiątkowy medal. Dla każdego przewidziany jest nieodpłatnie ciepły posiłek. W pakiecie startowym przewidziana jest koszulka sportowa dobrej jakości.


Nad organizacją biegu czuwać będą wolontariusze ze szkoły mundurowej PUL. Pokonywanie przeszkód będzie odbywało się pod okiem certyfikowanych sędziów OCR. W formule open liczy się zabawa, współpraca i przygoda. Podczas takiego wydarzenia gwarantowany jest przypływ adrenaliny i wspomnienia zapadające w pamięć na długo.


W niedzielę rozegrane zostaną Ninja Games. Zawody te wchodzą do kwalifikacji Ligi Ninja OCR Polska 2021. Na 4 równoległych torach na dystansie 140 m zawodnicy i zawodniczki w sposób bardzo widowiskowy pokonują przeszkody.


Na zwycięzców oprócz punktów w Lidze Ninja czekają nagrody finansowe. 1 miejsce - 1000 pln, 2 miejsce – 500 pln i 3 miejsce - 250 pln w podziale na kobiety i mężczyzn. Dla zwycięskiej sztafety (minimum jedna pani i 2 panów) przewidziano 600 pln.


 

Powyższy opis podesłał organizator biegu. Ja ze swojej strony dopytałem czy nagrody w Ninja dotyczą zarówno kobiet i mężczyzn. Przyznaję, że odpowiedź bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Często się słyszy, że nagrody dla kobiet są mniejsze ponieważ jest ich mniej i mają niższy poziom niż mężczyźni. Wolałem się więc upewnić. Podział nagród wygląda następująco:


To jest pula nagród w zawodach Ninja Games. Łącznie 4100 pln. 1000 – 1 miejsce 500 – 2, 250 – 3. Oddzielnie dla mężczyzn i kobiet. Czyli pierwsza kobieta też dostaje 1000 pln, druga 500 trzecia 250. Zwycięska sztafeta 600 pln.


Kasa w OCRach jest jeszcze większa ponieważ łącznie jest aż 7 000 PLN do zgarnięcia, jest to jednak podzielone pomiędzy większą ilość zawodników niż w Ninja. Wygląda to następująco:


Bieg Ligowy OCR: po 350 dla pierwszej drużyny (M i K)

po 200 dla drugiej drużyny (M i K)

po 100 dla trzeciej drużyny (M i K)

elite man 200, 150, 100 = 450

elite woman 200, 150, 100 = 450

wiek man 150,100,50 x 8 = 2400

wiek woman 150,100,50 x 8 = 2400


Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii co do takiego sposobu podziału nagród. Dajcie znać czy Waszym zdaniem jest lepiej nagradzać dużą ilość osób małymi kwotami czy małą ilość osób dużymi kwotami. Co lepiej wpłynie na rozwój OCR i Ninja?


 

Mapa

Mapa zawodów prezentuje się następująco: 

Zasady:

Zawodników Elite Liga i Elite (już bez dopisku Liga) obowiązuje system opaskowy. Każdy zawodnik otrzyma trzy życia. Jeśli nie pokona przeszkody na której obowiązuje system opaskowy, musi oddać jedną opaskę. Po ostatniej przeszkodzie, sędziowie sprawdzają ilość opasek i za ich brak zawodnicy muszą odpowiednio wykonać jedną lub dwie rundy karne. Brak trzech opasek powoduje wypadnięcie z klasyfikacji Elite.


Zwróćcie uwagę, że nie na wszystkich przeszkodach obowiązuje system opaskowy. Generalnie techniczne przeszkody są opaskowe, ale są też wyjątki. Przeszkody opaskowe mają być dobrze oznaczone, ale na wszelki wypadek przeczytajcie uważnie rulebook, żeby nie być zaskoczonym podczas biegu.


AR-RB-ligowy
.pdf
Pobierz PDF • 1.04MB

 

Parking

Według informacji opublikowanych w social mediach organizator przygotował bezpłatne miejsca parkingowe, nie będzie więc potrzeby w popłochu szukać najbliższego bankomatu.


 

Podział na fale

Podział na fale w biegu OCR ma zostać opublikowany w piątek 23 kwietnia. Fale będą zmniejszone. Kolejność będzie następująca: najpierw Elite Liga, następnie Elite (nie startująca w lidze), na końcu Open. Ma zostać wprowadzony podział na fale męskie i żeńskie.


 

Zapisy:

Na zapisy do biegu OCR jest już raczej za późno, miały zostać wyłączone w czwartek 22.04 o godz. 22:00, możecie jednak spróbować szczęścia pod tym adresem: https://foxter-sport.pl/zawody-przeszkodowe-ocr-radotki-2021


Na zapisy w zawodach Ninja Games macie jeszcze czas do godziny 16:00, 23 kwietnia, piątek. Link do zapisów: https://foxter-sport.pl/ninja-games-radotki-2021 

To wszystko co dla Was dziś przygotowałem. Jeśli czegoś brakuje, dajcie znać, uruchomię wszystkie swoje nadludzkie moce by zdobyć dla Was potrzebne informacje.


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.


 


431 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page