top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Zapowiedź Mistrzostw Polski biegów przeszkodowych 2021

Już 11 września odbędą się Mistrzostwa Polski biegów przeszkodowych. Tym razem areną zmagań najlepszych zawodników w kraju będzie Miasto Kutno. To szczególne wydarzenie w kalendarzu polskiego OCR odbędzie się po raz czwarty. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska przy współpracy MOSiR Kutno.Po wielu przeciwnościach organizacyjnych i kilku zmianach lokalizacji ostatecznie Kutno zostało miastem gospodarzem. W tym roku zawodnicy będą rywalizować jednak jedynie na dystansach SHORT (3 km), TEAM (6 km) oraz OCR 100. Najmłodsi będą mieli okazję wystartować w formule KIDS podobnie jak rok temu jako

ELITKA i Open. Dystans STANDARD w tym roku nie zostanie zorganizowany, niestety sytuacja infrastrukturalna zmusiła organizatora do „oddania opaski” na tej przeszkodzie.


Tradycyjnie, na trasie, będzie można spodziewać się najpopularniejszych przeszkód z katalogu najlepszych organizatorów biegów przeszkodowych w Polsce. Swoje konstrukcje rozstawią m.in. Runmageddon, Barbarian Race, Biegun OCR, Vikings Run, Adrenaline Rush OCR, Armagedon Active.


Na dystansie short, oprócz flagowej kategorii ELITE, będzie można rywalizować w grupach wiekowych, a także w OPEN. Jak czytamy jednak w regulaminie, tytułem Mistrzyni i Mistrzem Polski będą mogli cieszyć się jedynie zwycięzcy kat. ELITE. Przypomnimy, że dotychczasowym Mistrzem Polski, zarówno na krótkim, jak i

długim dystansie jest Grzegorz Szczechla. Czy uda mu się w tym roku utrzymać tytuł? Na pewno na dystansie standard :) (dodam, że aktualnymi Mistrzyniami Polski są: Anna Solakiewicz (3km) i Jolanta Papiór (12km) - przyp. przeszkodowo.pl)Rywalizacja mistrzowska odbywa się za zasadach FISO, które już wszystkim są doskonale znane – system 3 opasek i runda karna przed metą.


W kategorii TEAM trasa tradycyjnie będzie podzielona niezmiennie, na odcinki siłowy, biegowy oraz techniczny. Ostatnie kilkaset metrów oraz finałowe przeszkody drużyny będą pokonywać wspólnie. Ważnym aspektem tej rywalizacji jest wprowadzenie zasady kolejności wbiegających zawodników. Tj. zawodnik z chipem nie może wbiec przed zawodnikami swojej drużyny. Może wbiec równo z nimi.


Tor OCR 100 przywiezie z Gdyni organizator Bieguna. Jest to jak na razie jedyny tor stworzony zgodnie z wytycznymi FISO (World OCR) w Polsce. 12 przeszkód będzie rozstawionych na 100 metrowym odcinku na stadionie w Kutnie. Zawodnicy będą rywalizować w parach, co niewątpliwie wpływa na widowiskowość zawodów. W 2020 roku w Rybniku na dokładnie tym torze rekord Polski i Europy ustanowił

Paweł Murawski oraz Dorota Gadzińska. Do pokonania jest czas 32,48 sek dla mężczyzny i 52,52 sek dla kobiety.Pozostaje w mocy zasada braku możliwości dotykania przeszkód przed biegiem. Organizator wprowadza natomiast nowość „test OCR100 ”, który odbędzie się w godzinach wieczornych w piątek i będzie symbolicznie odpłatny na miejscu.


Nowością jest też zmieniona ilość opasek do utrzymania w formule TEAM, gdzie Zawodnik techniczny otrzyma 3 opaski, biegowy 2 opaski a siłowy 1 opaskę.


Kobiety na dystansie 3km dostaną dodatkową opaskę, nie będzie natomiast dla nich ułatwień (poza ciężarem).


Zapisy zostały już uruchomione i można je znaleźć pod linkiem:


Co ważne, tak jak w poprzednim roku, ograniczona jest ilość miejsc dla startujących, czego organizator mocno pilnuje. Zatem nie zwlekajcie z zapisami do ostatniej chwili, bo możecie zostać „w domu”.


Mimo, ze impreza jest jednodniowa – OCR POLSKA planuje wykorzystać niedzielę do zorganizowania Konwentu OCR, dać tym samym pole do rozmowy o przyszłości ogólnopolskich działań i dialogu tak potrzebnych w środowisku.


 

Materiał prasowy opracowany i przesłany przez organizatora Mistrzostw Polski Stowarzyszenie OCR Polska.

Przeszkodowo.pl - obejmie to wydarzenie patronatem medialnym.

 

P.S. Oficjalnie jeszcze tego nie ogłoszono, ale OCR Polska potwierdziła mi, że biegi Kids/Junior zostaną zorganizowane przez ekipę OCR&Ninja Kids Event, która to wyspecjalizowała się w organizacji biegów dla dzieci na najwyższym poziomie.

 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.


 

308 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page