top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

V Gala Mistrzów Biegów Przeszkodowych Orły OCR 2021 - wyniki plebiscytu oraz nowości na 2022r

W sobotę, 5 marca w Kutnie, w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, miała miejsce V Gala Mistrzów Biegów Przeszkodowych Orły OCR 2021. Podsumowano rok 2021, pokazano plany i nowości związane z rokiem 2022 oraz ogłoszono wyniki i rozdano nagrody dla najlepszych w plebiscycie.W tym artykule skupię się na kilku istotnych nowościach w roku 2022 oraz przedstawię wyniki plebiscytu. Zaczynam od informacji związanej z...


Mistrzostwa Europy 2022 - Włochy

Istotną zmianą podczas tej imprezy będzie sposób rozgrywanie biegu drużynowego. To już nie będzie sztafeta, a wspólny bieg przez całą trasę i wspólne pokonywanie przeszkód. Będą to drużyny narodowe, których skład jest ustalany przez stowarzyszenia takie jak OCR Polska. Rozmowy z zawodnikami mającymi wejść w skład reprezentacji już trwają. Kapitanami zostali Gosia Daszkiewicz oraz Grzegorz Szczechla. Zostały też zaprezentowane nowe stroje narodowe.


Co myślicie o takiej zmianie? Osobiście średnio mi się to podoba, o wyniku zadecyduje "najsłabsze ogniwo", a nie suma umiejętności. Może jednak czegoś nie dostrzegam, Co do drużyn narodowych jestem na tak.


Liga Ninja

Podano długo wyczekiwane informacje dotyczące tegorocznej Ligi Ninja. Tak, taka liga się odbędzie. Znamy też biegi, które wejdą w jej skład:

  • Barbarian Arrow - 21 maja - Dąbrowa Górnicza

  • Biegun Ninja - 2 lipca - Gdynia

  • Obstacle Center - ?? - Warszawa

  • BF24 Gym - 27 sierpnia - Kraków

Brak zawodów Ninja Run oraz Ninja Series jest dla mnie sporym rozczarowaniem. Szkoda, że nie doszło tutaj do porozumienia. W wolnej chwili podpytam co było tego przyczyną.


Polski Związek Sportów Przeszkodowych

Temat ważny i istotny dla rozwoju dyscypliny w Polsce, dlatego poświęcę mu osobny artykuł. Ten rok jest rokiem przejściowym, więc nie ma to na Was jeszcze większego wpływu. Ze szczegółami nie muszę się więc śpieszyć.


Mistrzostwa Polski OCR 2022

Dowiedzieliśmy się, że trwają już przygotowania. Lokalizacja ma być gdzieś na północy Polski. Są rozpatrywane dwa konkretne miejsca. W związku z tym, że rozmowy jeszcze trwają, to dokładnego terminu również nie podano. To co wiadomo, to że w obu miejscach na 100% uda się wyznaczyć trasę klasycznego dystansu.


FISO World Series

Nowa inicjatywa federacji światowej - Puchar Świata.

Temu tematowi też chcę poświęcić osobny artykuł. Tak na szybko to:

  • po trzy wydarzenia na każdym kontynencie

  • jedno wydarzenie finałowe

  • do wzięcia udziału będzie konieczne zdobycie kwalifikacji

Kwalifikację w danym kraju będzie można zdobyć podczas jednego wskazanego biegu komercyjnego ( jeszcze nie wiadomo, który bieg w Polsce zostanie wybrany). Jednym z trzech głównych wydarzeń europejskich najprawdopodobniej zostaną Mistrzostwa Polski. Więcej informacji wkrótce, o ile Was ten temat zainteresował?


Wyniki Plebiscytu

Zanim zaprezentuję wyniki, to chciałbym zwrócić Waszą uwagę na fakt, że tym razem nie trzeba było posiadać identyfikatora OCR Polska by głosować. Wystarczyło podać swój e-mail. Z pewnością wpłynęło to nie tylko na ilość głosów, ale też na wyniki. Nie wiem jeszcze tylko czy to dobrze, czy to źle. Jak sądzicie?1. Najlepszy Bieg Przeszkodowy2. Najlepsze Zawody typu Ninja3. Najbardziej przyjazna i otwarta drużyna4. Najlepsze miejsce treningowe OCR5. Najlepsza przeszkoda Mistrzostw Polski6. Młodość roku7. Dojrzałość roku8. Zawodniczka OCR roku9. Zawodnik OCR roku10. Zawodniczka NINJA OCR roku11. Zawodnik NINJA OCR roku12. Drużyna NINJA OCR roku13. Najlepszy fanpage zawodniczki / zawodnika OCR roku14. Najlepszy fanpage zawodniczki / zawodnika NINJA roku15. Najlepszy fanpage drużyny OCR / NINJA roku16. Najlepszy serwis informacyjny o biegach OCR roku 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chcesz wesprzeć moją twórczość "kawą", to tym razem tego nie rób. Pieniądze proszę przekaż na pomoc Ukrainie. Możesz to też zrobić kupując "kawę" https://buycoffee.to/ukraina. Całość wpłat wpłynie na konto fundacji Polskiej Akcji Humanitarnej.

 


390 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page