top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Runmageddon Poznań - Liga Elite - Nagrody, aktualna tabela; Mistrzostwa oraz przeszkodowe nowości

Zostało kilka dnia do wielkiego finału sezonu 2020/2021. W najbliższy weekend zakończymy Ligę Elite Runmageddon 2020/2021, wyłonimy Mistrza Runmageddonu sezonu 2020/2021 oraz po raz pierwszy w tym sezonie pobiegną Kidsy, Juniory oraz rodziny w formule Family.Ten artykuł poświęcę przede wszystkim Lidze Elite. Gdybym go pisał w środę rano ( a robię to w środę w nocy) to miałbym spory problem opisać jej zasady. Z regulaminu dostępnego na stronie nie tylko nie wynikało czy Finał wejdzie do Ligi (a takie głosy też do mnie docierały), ale wprowadzał jeszcze większe zamieszanie co do daty zakończenia Ligi (sugerował sierpień). Przy okazji dowiedziałem się, że regulamin jest dostępny zarówno jako strona www, jak i plik pdf. O znalezieniu aktualnej tabeli punktowej należało zapomnieć.


Najprawdopodobniej nowy wygląd strony mógł tu wprowadzić dodatkowe zamieszanie i zamieszczenie złej wersji. Na szczęście kilka wiadomości wysłanych do Runmageddon i już chwilę później wszystko było wyprostowane i jasne jak słońce.


Rozwiewając pojawiające się wątpliwości - niedzielny Finał nie wchodzi do Ligi ELITE.


Obecna Liga Elite kończy się na sobotnim rekrucie. W niedzielę będzie za to dekoracja zwycięzców Ligi oraz nowych Mistrzów Runmageddonu (ale o mistrzostwach za chwilę).


Warto wspomnieć, że pierwsza dwudziestka Ligi Elite dostanie nagrody pieniężne o łącznej wartości 54 000 złotych!!! Rozkład nagród wygląda następująco:


  • 20 000 pln - dla zwycięzcy

  • 10 000 pln - dla drugiego miejsca

  • 5 000 pln - dla trzeciego miejsca

  • 2 000 pln - dla czwartego i piątego miejsca

  • 1 500 pln - od szóstego do dziesiątego miejsca

  • 1 000 pln - od jedenastego do piętnastego miejsca

  • 500 pln - od szesnastego do dwudziestego miejsca


Jesteście ciekawi kto zgarnie te nagrody? No pewnie, ja też jestem ciekaw. Jest tylko drobny szkopuł, Runmageddon nie wprowadził aktualizacji punktacji za trzy ostatnie biegi (Rekrut i Hardcore w Modlinie oraz Rekrut w Krakowie), ale na szczęście są osoby, które prowadzą takie tabele na własne potrzeby. Co więcej zdecydowały się nią podzielić.


Podkreślam, to nie jest oficjalna tabela i może zawierać błędy, potraktujmy ją jako prawdopodobny obraz sytuacji przed ostatnim biegiem dającym punkty.


Przeszkadzajki i Przeszkodowcy, oto "fanowska" tabela Ligi Elite Runmageddon:


Schemat punktacji wygląda następująco:

Mnożnik za dystans Rekrut to "jeden", widać więc jak na dłoni, że na pierwszych dwóch miejscach nic się zmienić nie może. Natomiast walka o trzecie miejsce dające pięć tysięcy złotych zapewni nam w sobotę spore emocje. Jeśli obaj Panowie pojawią się na linii startu to będą emocje do samej linii mety. Pawła od Józka dzieli 45 punktów, jest to więc ilość, którą da się odrobić, da się ją też obronić. Będzie ciekawie.


Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w niedzielę, razem z dekoracją Mistrzostw Runmageddonu.A propos Mistrzostw i Finału to przypomnę, że jest to formuła w której nie można tak po prostu się zapisać i wystąpić. Należy spełnić pewne warunki, nawet w kategorii Open, o Elite nie mówiąc. Podając za fanpage Runmageddon:


  • Do startu w serii Open w formule Finał, uprawieni są wszyscy, którym udało się w 2020 roku zebrać przynajmniej 2 punkty w Lidze Runmageddonu by DPD Polska.


  • Do startu w Mistrzostwach uprawnione są wyłącznie osoby pełnoletnie, które w roku 2020 i 2021 ukończyły przynajmniej jeden bieg Runmageddon w formule REKRUT, CLASSIC, HARDCORE lub ULTRA zajmując miejsce od 1 do 10 w klasyfikacji Elite Kobiet lub Elite Mężczyzn albo zajmując w tych biegach miejsce od 1 do 3 w klasyfikacji Elite Masters Kobiet lub Elite Masters Mężczyzn.

Zwycięzca serii Elite Finału zostaje Mistrzem Polski Biegów Przeszkodowych Runmageddon. Przypomnę iż aktualnymi Mistrzami z 2019r. są Agnieszka Rynkiewicz oraz Sebastian Kasprzyk. Ciekawe czy powtórzą ten sukces.


Przy okazji jestem ciekaw Waszej opinii co do tytułowania imprezy Mistrzostwami Polski, ok, z dopiskiem Runmageddon, ok, byli pierwsi, ok, każdy obecnie może zrobić swoje mistrzostwa Polski, ale czy jeśli RMG współpracuje z OCR Polska, a współpracuje, to czy nie byłoby rozsądne organizować po prostu Mistrzostwa Runmageddon? I już nie wprowadzać zamieszania z organizacją dwóch Mistrzostw Polski? Jak dla mnie jedna impreza organizowana przez OCR Polska zatytułowana Mistrzostwa Polski wystarczy. Co o tym sądzicie?


A teraz przejdźmy do tego co przeszkodowcy lubią najbardziej czyli do nowych przeszkód, a tych w Poznaniu powinno być co najmniej dwie.


Pierwsza, przygotowana na Finał we współpracy z marką Toroz, przeszkoda "Holly Bull". Na wizualizacji prezentuje się tak:


Najtrudniejszym elementem będzie oczywiście przejście z górnego poziomu na dolny chwytając za kulki przymocowane do skośnej belki. Miałem okazję testować mokre torozy i śmiem twierdzić, że mokre trzymają się nawet lepiej niż suche. Magia. W Poznaniu ostatnio błota nie brakowało, więc pewnie i tym razem go nie zabraknie, jestem mega ciekaw jak się ta przeszkoda sprawdzi gdy zostanie ubłocona ;)


O i jeszcze ciekawe czy kulki będzie można chwytać za trzonek ;) Na następnym evencie w Gdyni na Multirigu pojawią się kulki Toroza i będzie je trzeba chwytać "prawilnie", ale czy ta zasada dotyczy przeszkody Holly Bull w Poznaniu, tego niestety nie wiem. Jeśli ktoś z Was ma dojścia do sędziów z RMG to będę wdzięczny za informację :)


Niestety jest też zła wiadomość, z tą przeszkodą najprawdopodobniej będziemy mogli się zmierzyć tylko w niedzielę podczas Finału.


To jednak nie koniec nowości. Na opublikowanej mapce z top przeszkodami widnieje przeszkoda "niespodzianka / nowość" i zaryzykuję stwierdzenie, że to nie będzie Holly Bull Toroza. To będzie jeszcze coś innego ;) Nie powiem co, by nie zepsuć niespodzianki, ale będzie to coś zakręconego ;) Myślę, że Wam się spodoba. Mam nadzieję, że ta zakręcona nowość będzie dostępna również w sobotę, ale o tym przekonamy się już za kilka dni.


Jeśli faktycznie w Poznaniu zadebiutują dwie przeszkodowe nowości, będzie to podmuch przeszkodowej nowości, której Runmageddon bardzo potrzebuje, ponieważ konkurencja nie śpi i ma w swoim arsenale wiele ciekawych rozwiązań.


I to tyle ode mnie przed Runmageddonem Poznań, po pozostałe szczegóły odsyłam na stronę RMG LINK.


Ja zjawię się tam w niedzielę i poprowadzę relację na Facebooku z Finału dla ekipy Runmageddonu. Do zobaczenia.


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.


 

394 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page