top of page
  • MGŁ

Relacja z Śląska Liga OCR Kids 31 lipca 2021Rybnik

31 lipca odbyły się pierwsze w tym roku zawody pod szyldem Śląskiej Ligi OCR, a w ramach nich zawody dla dzieci. Relację z tego wydarzenia przygotował dla Was niezawodny Mariusz.Z Facebooka dowiedzieliśmy się, że w ramach Śląskiej Ligi OCR będą się odbywać starty dla dzieci w formule KIDS, więc szybka decyzja i dzieci zostały zapisane.


Zapisaliśmy się chyba zimą jeszcze, bo pierwotnie Liga miała się odbyć w kwietniu tego roku, ale z powodów pandemicznych została przesunięta na wakacje. Termin nie był jakiś super – no ale co poradzić – dobrze, że imprezy w ogóle się odbędą, biorąc pod uwagę ile biegów zostało odwołanych.


Sama Śląska liga OCR funkcjonuje od kilku lat. Tegoroczna edycja składa się z trzech startów (w formule KIDS):

- Rybnik 31 lipca 2021;

- Gliwice 14 sierpnia 2021 (14 sierpnia startują dzieci oraz tego samego dnia będą startować Ninja);

- Bytom 29 sierpnia 2021;


Na czym polega Liga dla Kidsów? Dzieci są podzielone względem płci i wieku na kategorie 7-8, 9-10, 11-12, 13-15 lat w Elicie. Można brać udział w dowolnej imprezie lub we wszystkich. Każdy kto dobiegnie do mety z przynajmniej jedną opaską z trzech, jest klasyfikowany i zbiera punkty.
Nagradzane są dzieci, które zajmą miejsca 1-3, dostają spersonalizowany medal na każdej z trzech imprez oraz na koniec Ligi będą wręczane nagrody i medale dla tych, którzy w tych trzech biegach zdobyli najwięcej punktów.


Zasady same w sobie są kopią zasad Elity dla dorosłych – 3 opaski (max 2 podejścia do przeszkody – po niezaliczeniu przeszkody zabierana jest opaska), aby nie spaść do Open trzeba przybiec na metę z co najmniej jedną z nich. Za stratę opasek otrzymywało się karne sekundy doliczane do końcowego czasu spędzonego na trasie.


Mimo okresu wakacyjnego w imprezie wzięło udział sporo dzieci – 52 w Elicie i 21 w fali Open.


Organizatorem biegów dla dzieci na wszystkich imprezach Śląskiej Ligi OCR jest znana m.in. z biegów Masakratora ekipa OCR&Ninja Kids Events, która dotychczasową organizacją biegów gwarantowała wysoki poziom imprez.


Harmonogram imprezy:

- odprawa przed startami rozpoczęła się o 9:00;

- potem -> 9:10-9:40 można było zapoznać się z torem i wejść na przeszkody;

- a od godziny 9:50 już odbywały się starty Elity Kids, gdzie po jej zakończeniu na trasę weszły dzieci z fali OPEN (z podziałem na płeć fale w wieku 4-15 lat);

- dekoracja zwycięzców odbyła się o godzinie 14:00 na małym boisku MOSiRu – tam gdzie w zeszłym roku na Mistrzostwach Polski OCR była ustawiona trasa ninja.


Warto dodać, że dekoracja najmłodszych odbyła się przed dekoracją dorosłych – co podniosło rangę zwycięzców – mogących się pokazać przed dorosłymi zawodnikami.Bieg/przeszkody/pomiar czasu

Trasa była trochę inna niż zazwyczaj – przypominała sama w sobie Arrow – czyli dość krótki bieg naszpikowany przeszkodami. Trasa liczyła jakieś 400-500 metrów i postawiono na niej 9 przeszkód -> tik-taki, multirig, low rig, zasieki, multi, lina do wspinania, multi, niska ścianka, multi Toroza.


W związku z tym, iż to był bieg/tor a’la Arrow – trasa posiadała dwa tory na których dzieci były puszczane parami, bieg kończył się uderzeniem w „buzzera”. To co jest warte odnotowania to fakt, iż na każdym multi już żaden sędzia/wolo nie podsadzał dzieci do zawiesi – musiały same dostać się do nich po linie (in plus).


W trakcie biegów wyniki dla danych konkurencji były widoczne na ekranie komputera w Biurze Zawodów Kids (gdzie był i start oraz meta równocześnie).


Z czasem jak biegły starsze dzieci przeszkody były modyfikowane względem ich poziomu umiejętności.


Co dalej – pakiet wręczony przed startem. Dzieci na mecie dostały napój oraz medal dla każdego finishera.

Podczas dekoracji zwycięzcy Elity Kids dostali spersonalizowany medal (złoty, srebrny, brązowy).


Było sucho i ciepło – pogoda dopisała.Skoro już wiadomo jak to wszystko wyglądało przejdźmy do wymienienia tych, którzy weszli na pudło w swoich kategoriach wiekowych (https://zobaczwyniki.pl/archiwum/20211-ninja-race-ocr-mosir-kamien-rybnik/39):


Elita 7-8

Dziewczynki:

1. Lena Zbroszczyk Carbon Silesia Sport;

2. Lena Filusz Fit&More;

3. Lemańska Zofia;

Chłopcy:

1. Jastrzębski Janek Socios Silesia;

2. Herman Patryk Fit&More;

3. Szulik Antoni


Elita 9-10 lat:

Dziewczynki:

1. Głowacka Helena;

2. Szyszka Amelia Spartan Team Kalety;

3. Myszakowska Emilia Raciborki OCR;

Chłopcy:

1. Bugajny Radosław Spartan Team Kalety;

2. Gawliczek Rafał Raciborki OCR;

3. Król Kasjan Fit&More;


Elita 11-12 lat:

Dziewczynki:

1. Gozdek Agata Spartan Team Kalety – damski rekord toru;

2. Ziarkowska Pola Fit&More;

3. Podolska Matylda Spartan Team Kalety;

Chłopcy:

1. Szuflicki Tymon Leniwce z Magnolii;

2. Chaieb Borys Lemon Team;

3. Mielnik Adam Raciborki OCR;


Elita 13-15 lat:

Dziewczynki

1. Pielesz Izabela;

2. Świątek Ola Spartan Team Kalety;

3. Bąk Emma Unit37

Chłopcy:

1. Głowacki Franek

2. Rajnich Tomasz Spartan Team Kalety;

3. Gawliczek Tomasz Raciborki OCR;
Zaplecze biegu:

- parking – był duży i dla nikogo nie zabrakło miejsca;

- węzeł sanitarny - darmowy i płatny – w pełni dostępny;

- zaplecze gastronomiczne – kilka punktów, lody, napoje, frytki (bardzo dobre zresztą), grill, itd. – były dostępne;

- Biuro Zawodów – działało bez problemu – nie było opóźnień czy kolejek w wydawaniu pakietów i opasek;


Cała trasa była oznaczona i odgrodzona taśmami – nie można było się pomylić i dzięki odprawie przed startami wszystko było jasne.

Na każdej przeszkodzie stał co najmniej jeden sędzia, sędziów nadzorował Łukasz Doman – Sędzia Główny zawodów dla dzieci.


Poziom bezpieczeństwa – zapewniony – nikomu nic się nie stało i nie było potrzeby korzystania z pomocy medyków.

Uczestnicy – mimo środka wakacji frekwencja dopisała i było się z kim ścigać – to była też wysoko zawieszona poprzeczka, gdyż tylko w dwóch falach komplet opasek gwarantował podium, w pozostałych liczył się czas bezbłędnego pokonania toru.


W Imprezie wzięły udział takie drużyny jak: Spartan Team Kalety, Unit37, ZKS Slavia, Fit&More, Raciborki OCR, Akademia Piłkarska Kamyczki, Bunkier 52, Lemon Team, Gorillas OCR , Viking Traning Center, Socios Silesia, RKP ROW Rybnik, Carbon Silesia Sport, Leniwce z Magnolii i wielu niestowarzyszonych zawodników którzy pokazali na co ich stać!Podsumowanie:

Minusy

- nie ma się do czego przyczepić;


Plusy

- przystępna cena 49 pln;

- ogólna organizacja imprezy wraz z jego zapleczem (Biuro Zawodów, odprawa, bezpieczeństwo);

- poziom techniczny trasy wraz z przeszkodami, jak i wyeliminowanie podsadzania dzieci do przeszkód- trzeba było wykorzystać do wejścia linę;

- sensowny pakiet startowy;

- napoje na literę F – zielone i czarne smaki - ile się chciało

- dodatkowe atrakcje – Organizator zapewnił firmę, która profesjonalnie malowała dzieciom za darmo twarze w trakcie imprezy

- transparentność – o wszystko można było się zapytać i uzyskiwało się wyczerpujące odpowiedzi, praca sędziów nie pozostawiała pola na interpretacje i dyskusje;


Rekomendacje – tak trzymać było super!


Kolejne biegi Śląskiej Ligi OCR odbędą się 14 sierpnia w Gliwicach (w Ośrodku Szkolenia OCR Socios Silesia) i 29 sierpnia w Bytomiu.

Warto przyjechać z dziećmi i pobiegać czy to w Elicie czy to w Open (zapisy -> http://slaskaligaocr.pl/rejestracja#wydarzenia)


W związku z tym, iż wybieramy się na kolejne dwie imprezy Śląskiej Ligi OCR – i jak nic tych planów nie pokrzyżuje – powstaną kolejne relacje z tych imprez.


MGŁ


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.


 

118 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page