top of page
  • MGŁ

Biegun Ninja Festiwal Kids - relacja

W miniony weekend (19-20.06) na terenie Adventure Park Kolibki w Gdyni została zorganizowana impreza mająca na celu propagowanie biegów ninja – zarówno dla dorosłych jak i dzieci.Miejsce jest dobrze znane miłośnikom biegów OCR, gdyż w tym miejscu odbywają się imprezy Biegun OCR. Festiwal dla dzieci był zorganizowany wraz ze startami dla dorosłych w sobotę i niedzielę.


Impreza dla dzieci poza startami miała na celu integrację środowiska ninja, naukę, można było sobie zrobić zdjęcia z czołowymi zawodnikami ninja w kraju, w szczególności z drużyny Biegun Ninja Team. Można było przybić piątkę czy po prostu porozmawiać – co dla dzieci jest bardzo ważne. Czołowi zawodnicy byli dostępni dla wszystkich uczestników beż żadnego problemu.


Poza startami organizator zaprosił na pokaz parkourową grupę Movement Crew, która występowała zarówno w sobotę, jak i niedzielę – więc było bardzo fajnie i sprzyjało to integracji zawodników.


Kilka słów w temacie organizacji, miejsce – raczej wszystkim znane – tam gdzie odbywają się biegi Biegun OCR, parking – bez problemu można było zaparkować samochód, Biuro Zawodów – działało sprawnie i nie było kolejek. Na miejscu były sanitariaty, prysznice, można było kupić coś do jedzenia.Zimne napoje były w nieograniczonych ilościach dla wszystkich w Biurze Zawodów – gdzie biorąc pod uwagę straszne upały – było świetnym udogodnieniem ze strony organizatora.


Cena za starty za dzieci – 65 pln. Czy to dużo czy mało – zdecydowanie cena dobra – bo każde dziecko mogło startować dwa razy w swojej kategorii wiekowej – podobne imprezy są zdecydowanie droższe.


Każdy z uczestników po swoim drugim starcie dostał medal finishera co jest dla dzieci bardzo ważne. Dzieci dostawały po dwie opaski (po jednej na każdy start), pomiary i punktacja (o której zaraz kilka słów) odbywała się bez chipów z ręcznym pomiarem. Punktacja – wynikała z pokonanych prawidłowo przeszkód, za jedne dostawało się jeden punkt, za inne dwa. Wygrywało dziecko, które pokonało wszystkie przeszkody bezbłędnie w jak najkrótszym czasie.


Opis trasy – start zaczynał się na górce i po przejściu tablicy z siatką wbiegało się na tyrolkę ( dzieciom bardzo się podobała), kilka metrów za nią był low rig i po nim zaczynał się zbieg na dół gdzie czekała na zawodników piłka bossu, opona i równoważnia. Po kilku metrach za nimi były zasieki, multirig z drabinką i ringami, tik-taki, kolejny multirig (kotwica i ringi, i zestaw ścianek do pokonania góra/dół i a’la buzzer do klepnięcia na mecie.Starty odbywały się w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki.


Najmłodsze kategorie wiekowe 6-8 i 8-10 lat rywalizowały ze sobą w sobotę, a po modyfikacji toru (zamiana opony na bossu i zmiana zawiesi na multi) w niedzielę rywalizowały starsze dzieci 11-12 i 13-14 lat.


Najwięcej dzieci startowało w najmłodszych grupach wiekowych a mniej w tych najstarszych. Łącznie podczas Festiwalu wzięło udział 96 chłopców i dziewczynek – co pokazuje, że jest wśród dzieci duże zainteresowanie zawodami typu ninja. Na imprezie było wiele drużyn miejscowych ale sporo drużyn/osób przyjechało z Polski centralnej trenujących głównie ninja, jak i OCR.


Zwycięzcy w swoich czterech kategoriach wiekowych i podziale na płeć byli dekorowani po zakończonym biegu i przygotowaniu list z wynikami. Lista zwycięzców (https://www.biegunocr.pl/festiwal-ninja/) wygląda w następujący sposób:


Kategoria 6-8 lat:

Dziewczynki

1. Teska Martyna (Active Flow Junior Team);

2. Majewska Konstancja (Active Flow Junior Team);

3. Zalejasz Rozalia;

Chłopcy:

1. Miłoś Michał (Gorilas OCR);

2. Jabłoński Dominik (Active Flow Junior Team);

3. Przybylski Leon (SportoMat)


Kategoria 9-10 lat:

Dziewczynki

1. Gałuszyńska Nina (Active Flow Junior Team);

2. Burdeńska Alicja (Active Flow Junior Team);

3. Kożuszek Natasza (Life4fit);

Chłopcy

1. Drewniak Oskar (Active Flow Junior Team);

2. Gendera Nikodem;

3. Smołoński Marcel (NIECKO);


Kategoria 11-12 lat:

Dziewczynki:

1. Nowakowska Maja (Ospro Ninja ACADEMY;

2. Miłoś Iza;

3. Juścińska Maja;

Chłopcy:

1. Wojtas Juliusz (OSPRO NINJA ACADEMY);

2. Szuflicki Tymon (Leniwce z Magnolii);

3. Zabawski Mikołaj

*i tu swego rodzaju ciekawostka – w kategorii 11-12 lat wśród chłopców biegnących na torze 9-10 latków pierwsze miejsce zdobywa Smołoński Ignacy (Niecko).


Kategoria 13-14 lat

Dziewczynki

1. Teska Patrycja 2008 (Kobieta Biegun OCR Team);

2. Lelas Ewa 2008 (Ostro Ninja Academy);

3. Macura Natalia (Leniwce z Magnolii);

Chłopcy

1. Franek Głowacki;

2. Wieteska Staś;

3. Michalski Igor (Calisthenics Academy);


Dzieci, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały mały puchar i prezent w postaci puzzli i dodatkowych gadżetów.


Na imprezie było kilka niedociągnięć – brak wyznaczenia taśmą trasy na starcie – co powodowało, że podczas biegu postronne osoby wchodziły na trasę i dochodziło w kilku przypadkach do blokowania biegnących zawodników, w sobotę młodsze dzieci mimo próśb i uwag rodziców nie przechodziły z sędziami całej trasy – miała miejsce tylko odprawa na starcie – co skutkowało tym, że niektóre dzieci popełniały błędy nie wiedząc o tym (nie wynikało to z ich umiejętności tylko braku wiedzy).W niedzielę sytuacja się zmieniła, sędziowie przed startami obchodzili z dziećmi całą trasę tłumacząc wszystkie przeszkody i cały tor, dzieci zadawały pytania bez ograniczeń. Tor nie został na starcie odgrodzony – tu się nic nie zmieniło – lecz dzieci startujących w niedzielę było zdecydowanie mniej – co nie skutkowało na szczęście żadnymi problemami na trasie.


Plusy:

- bardzo przystępna cena – 65 pln za dwa starty;

- w pakiecie startowym był bardzo fajny (jak zwykle) bawełniany t-shirt;

- zimne napoje bez ograniczeń;

- fajny tor ze zróżnicowaniem terenowym i technicznymi przeszkodami;

- Organizator i Sędzia Główny przy starszych dzieciach mających odpowiednie warunki fizyczne (głównie rozstaw rąk i wzrost) wyrażali zgodę na bieg na torze OCR 100 w formule OPEN;

- rodzinna i piknikowa atmosfera całego Festiwalu;

- dorosłe gwiazdy NINJA na wyciągnięcie ręki dla dzieci – można było porozmawiać, zrobić zdjęcie, przybić piątkę z idolami czy wspólnie poćwiczyć;

- pokazy towarzyszące – parkourowe występy grupy Movement Crew;

- sędziowie z licencjami OCR Polska;


Do poprawy:

- cała trasa powinna być odgrodzona aby unikać kolizji zawodników z postronnymi osobami;

- w sobotę zabrakło przejścia całej trasy z Sędziami aby wszystko było wytłumaczone małym zawodnikom – po zgłoszeniu uwag w niedzielę tor już był przechodzony i wszystko było wytłumaczone;


Sugestia – może organizator rozważy start for fun dla dzieci bo nie każdy chce rywalizować.Reasumując- bardzo fajna impreza – oby takich więcej- ufam że niedociągnięcia na kolejnych będą poprawione i wyeliminowane (odgrodzenie całej trasy taśmami). Problemy z pomiarami startów dzieci znane z zeszłego roku nie miały na szczęście już miejsca.


Kolejna impreza dla dzieci w tym miejscu odbędzie się w pierwszy weekend lipca – tu dzieci mogą biec w biegu rodzinnym – czyli rodzic/opiekun biegnie z dziećmi na trasie 3 km. Do zobaczenia 3-4 lipca w Gdyni.


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.


 

123 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page