top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

II MISTRZOSTWA POLSKI BIEGÓW PRZESZKODOWYCH OCR POLSKA


Przed nami druga edycja Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych OCR POLSKA!

Tym razem odbędą się one w Osadzie Młynarza w Radotkach k. Płocka, 7-8 września 2019r
Zawody te zorientowane są ̨na rozwój i promocję sportów przeszkodowych opartych na pokonywaniu różnorodnych i wymagających torów przeszkód.


Adrenalina, rywalizacja, pokonywanie własnych słabości, ale też dobra zabawa i współpraca – tak w skrócie można określić tę edycję!


Na przestrzeni ostatnich lat widzimy jak zainteresowanie OCR’em (biegami przeszkodowymi) rośnie i zyskuje na popularności. Z roku na rok przybywa zawodników i drużyn, a sama dyscyplina staje się coraz bardziej profesjonalna. Zainteresowanie polskim OCR’em wykazują również topowi europejscy zawodnicy-

Thibault Debusschere – Mistrz Europy na dystansie standard z roku 2018 i uczestnik zeszłorocznych MP 2018 zapowiedział już swoją obecność na II Mistrzostwach Polski OCR w Radotkach.


Ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski OCR w Gdyni zarejestrowały udział 500 zawodników serii elite i kategorii wiekowych na dwóch dystansach oraz 300 fali Open. Podczas II edycji w Polsce spodziewamy się ok. 800 zawodników z Polski i kilku reprezentantów Europy. Dodatkowo, w każdym dniu Mistrzostw zorganizowany zostanie bieg OPEN, w którym każdy będzie mógł wystartować oraz bieg KIDS w podziale na kategorie wiekowe dzieci. W falach Open spodziewamy się kolejnych 500 uczestników.
W ramach Mistrzostw Polski OCR 2019 odbędą się następujące biegi:

  • 7 września 2019 r

  1. 5 km / dystans krótki - bieg z 40 przeszkodami ( seria elite/kat. wiekowe)

  2. Sztafeta drużynowa/ 8 km bieg z 60 przeszkodami (sztafeta żeńska/męska/mix)

  3. Open / bieg otwarty na dystansie 5 km

  4. Kids / bieg dla dzieci


  • 8 września 2019r.

  1. 12 km / dystans długi - bieg z 60 przeszkodami ( seria elite/kat. wiekowe)

  2. Kids / bieg dla dzieci

  3. Open / bieg otwarty na dystansie 12 km


(Niestety brak Ninja Track :( - dopisek redakcji)Aby wystartować w kategoriach mistrzowskich elite w dwóch głównych biegach (5 km i 12 km), wymagane jest zdobycie kwalifikacji czyli osiągnięcie odpowiedniego miejsca/wyniku w rankingu Ligii OCR Polska po ostatnim biegu ligowym przed MP. Kwalifikuje się 60 pierwszych mężczyzn i 30 pierwszych kobiet z rankingu oraz 3 pierwszych mężczyzn z fali elite i 3 pierwsze kobiety z fali elite z zawodów biegów partnerskich.


Dodatkowo, w każdym z tych dystansów startują kategoria wiekowa, która takich kwalifikacji nie wymaga, a podczas samego wyścigu rządzi się tymi samymi prawami i zasadami. Te zasady to m.in. system opaskowy i wymóg pokonania przeszkody samodzielnie. Ilość prób jest nieograniczona, a w przypadku braku możliwości jej pokonania zawodnik traci opaskę, co eliminuje go z walki o medale/podium. Uczestnicy bez opaski dalej biorą udział w zawodach kontynuując pokonywanie trasy, natomiast ich rezultat klasyfikuje ich ostatecznie poza zawodnikami, którzy opaski do mety doniosą.


W serii Open oraz Kids, dozwolone jest pomaganie, a za niepokonanie przeszkody przewidziane są zadania karne. Serie Open rozgrywane na każdym z dwóch dystansów będą dedykowane poszczególnym biegom partnerskim.Podczas Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych – w ramach startu w odrębnych seriach - wyłonieni zostaną również najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych, ale bez prawa mianowania tych zawodników Mistrzami Polski. W klasyfikacji tej będą się liczyć tylko czasy zawodników fal wiekowych.


Podczas II Mistrzostw Polski rozegra się również finałowa rywalizacji Ligii OCR, bieg na dystansie 12 km tratowany jest jako ostatni- finałowy bieg ligowy. Zawodnicy którzy startują w tym biegu w fali elite i w fali kat. wiekowej otrzymują punkty zliczane do klasyfikacji Ligi zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej.


Nowością podczas tegorocznych Mistrzostw jest Sztafeta drużynowa czyli rywalizacja trzy osobowych zespołów na 8 km odcinku trasy podzielonej na etap biegowy, siłowy, techniczny oraz odcinek specjalny – pokonywany wspólnie przez 3 zawodników.
Terenem rywalizacji podczas II Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych jest malownicza dolina rzeki Skrwy, trasa przebiega przez tereny leśne oraz polany. Miasteczko zawodów ulokowane w Osadzie Młynarza otoczone jest polanami dedykowanymi poszczególnym biegom partnerskim na których znajda się ich

najbardziej spektakularne przeszkody.


Organizatorzy zapowiadają wysoki poziom rywalizacji a to dzięki udziałowi topowych Organizatorów biegów OCR w Polsce oraz producentów sprzętu. Swój udział potwierdzili :

• Adrenaline Rush OCR

• Armagedon Active

• Barbarian Race

• Biegun OCR

• Destroyer Race

• Runaway

• Runmageddon

• Vikings Run


• Extreme Construction

• NASC

• Raptoring

• prowadzimy rozmowy z OSPRO.pl, Pod Trzepakiem, Mud Max, Hero Run, Rambo Race, Ninja Race


Również osoby prywatne - Kasprzyk Construction wyrażają chęć udziału w wydarzeniu poprzez dostarczenie profesjonalnych zestawów przeszkód.Organizatorem Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska. Gospodarzem Mistrzostw jest Osada Młynarza i Adrenaline Rush OCR.


Rejestracja i zapisy na wydarzenie organizowane są przez firmę B4sport. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących rejestracji prosimy przesyłać zapytania na adres: kontakt@b4sport.pl


Regulamin zawodów dostępny w linku poniżej:


Organizator:

Stowarzyszenie Biegów

Przeszkodowych OCR Polska

os. Grunwald 6A/4

66-400 Skwierzyna


Zapisy :


Baza zawodów:

Osada Młynarza

Radotki 1

09-411 Siecień


Szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych OCR POLSKA 2019:


Przygotowano na podstawie materiału prasowego OCR Polska.

Zdjęcia: OCR Polska

439 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page