top of page
 • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Finał Ligi Runmageddon to również finał Super Ligi, kto zgarnie 7500 PLN?

Poprzednią analizę sytuacji w Super Lidze Runmageddon zrobiłem z początkiem sierpnia tuż po Bielawie, gdzie Ultra znacząco wpłynęło na punktację i sytuację w Lidze. Przed nami Finał w którym biegi są punktowane podwójnie, a to oznacza dla nas emocje do samego końca rywalizacji.Czym jest Super Liga i o jej zasadach pisałem więcej w poprzednim artykule, jeśli więc nie wiesz co i jak, zachęcam do lektury, będzie Ci łatwiej śledzić informacje w tym artykule -> Link do poprzedniej analizy Super Ligi.


Na początek, tak jak poprzednio zobaczmy jak wygląda sytuacja w Top10:

 1. Klaudia Szuba-Łata - 6 biegów - 927,5 pkt

 2. Dainius Liutkus - 6 biegów - 920 pkt

 3. Wojciech Brzoskwinia - 6 biegów - 827,5 pkt

 4. Małgorzata Szaruga - 5 biegów - 805 pkt

 5. Julia Maciuszek - 6 biegów - 770 pkt

 6. Mateusz Krawiecki - 6 biegów - 732,5 pkt

 7. Mateusz Olichowski - 6 biegów - 643,5 pkt

 8. Paweł Jaciów - 6 biegów - 642,5 pkt

 9. Agnieszka Rynkiewicz - 5 biegów - 640 pkt

 10. Mateusz Boryczka - 6 biegów - 635 pkt

W topce witamy Agnieszkę, Pawła oraz Mateusza, którzy zajmują pozycje od 8 do 10, zwróćcie uwagę, że Agnieszka ma tylko 5 biegów na koncie. Identyczną liczbę biegów ma również Gosia Szaruga, która z tą niepełną liczbą jest aż na czwartej pozycji.


No to teraz kalkulatory w dłoń i oceńmy kto ma największą szansę na zgarnięcie głównej nagrody, którą jest 7500 PLN.


Na czele tabeli jest Klaudia, która zaledwie o 7,5 pkt wyprzedza Dainiusa. Oboje mają komplet sześciu biegów, oboje mają szansę na zgarnięcie pełnej puli w ten weekend, a jest nią aż 600 punktów - 200 pkt ze Rekruta i 400 pkt za Hardcore.


Aby ocenić ile punktów będą mieli w sytuacji podwójnego zwycięstwa w najbliższy weekend trzeba spojrzeć w tabelę i wykreślić dwa najsłabiej punktowane biegi. Po takim zabiegu wirtualna tabela wyglądałaby następująco:

1. Klaudia - 1277,5 pkt

2. Dainius - 1220 pkt


Klaudia powiększyłaby więc przewagę, a to dlatego, że w 6 punktowanych biegach ma policzonego jednego rekruta (100 pkt), Dainiusowi trzeba odjąć dwa classici po 150 pkt. Stąd Klaudia ma bufor 50 pkt nad Dainiusem.


Myślę też, że o ile na Rekrucie Dainius ma większe szanse na zwycięstwo od Klaudii, to na Hardcorze sytuacja się odwraca. O ile dobrze liczę, to Klaudia może też zagrać va banque i pobiec tylko Hardcora. Wtedy w przypadku jej wygranej oraz nawet podwójnego zwycięstwa Dainiusa zachowa 7,5 pkt przewagi. Czy jednak zdecyduje się na taki ruch, przekonamy się już w ten weekend, obstawiam, że jednak pobiegnie rekruta, choćby dlatego, że w stawce o zwycięstwo mamy jeszcze jedną osobę.


Spore szanse ma również wspomniana już Gosia Szaruga, która w przypadku podwójnego zwycięstwa będzie miała na koncie uwaga, uwaga 1277,5 pkt, tyle samo co miałaby Klaudia po dwóch zwycięstwach. No to zapowiada się bardzo ciekawy finał, trzeba przyznać, że RMG nieźle te zasady wykombinował, a zawodnicy podjęli to wyzwanie i zapewnią nam kibicom mega emocje w ten weekend.


Oczywiście matematyczne szanse na zwycięstwo w Lidze ma więcej zawodniczek i zawodników, wszystko zależy od występów i zajętych pozycji przez innych rywali. Wspomnę tylko o Agnieszce Rynkiewicz i Wojtku Brzoskwini, którzy o ile wystartują, też mogą co nieco zamieszać w końcowej klasyfikacji.


Tak więc jeszcze wszystko możliwe, zapowiada się pasjonujący weekend, do końca będziemy śledzić kto wygra Super Ligę RMG, ale oczywiście również jest to walka o zwycięstwo w Finale i tytuł Mistrza Polski Runmageddonu 2022.


To jaki są Wasze typy? Jakie będzie Top3 Super Ligi, a kto wygra Finał? Jestem bardzo ciekaw Waszych odpowiedzi.


Piona.


P.S. Artykuł powstał na bazie tabeli dostępnej na stronie Runmageddonu.


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach. 

333 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page