top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

CzelendżOCR - relacja


Wczoraj tj 08.12.2018 odbył się #czelendżOCR zorganizowany przez grupę #LubięBurpees oraz #CrossFitHussars w Katowicach.


Wydarzenie zorganizowano z okazji otwarcia nowego studia treningowego OCR właśnie w CrossFit Hussars. Równolegle w drugiej części budynku odbywała się rywalizacja drużynowa w nomen omen crossficie, ja jednak przyjechałem wyłącznie dla czelendżu OCR.


Po przybyciu na miejsce trzeba było się zarejestrować, na szczęście trwało to minutkę i już można było się przebierać i rozgrzewać.


Do czelendżu zgłosiło się blisko dwudziestu dzików w tym dwie dziczki / loszki (jak jest poprawnie? :-)). Byli przedstawiciele drużyn takich jak: Eko-okna runners, Carbon OCR Racing Team, Lubię Burpees'y, Socios Silesia, Husaria Race Team, Viking Training Center - no i ja, chyba jedyny nie zrzeszony w żadnej grupie treningowej, co niestety było widać na przeszkodach ;).


Skoro już o nich wspomniałem to za przeszkody posłużyła nowiutka konstrukcja #BarbarianLab.


Punktualnie o 10.00 zaczęła się pierwsza seria:

- airbike

- burpeesy

- fragment fatality (przejście za pomocą kółek tam i z powrotem)

- MultiRig (kółka, nunchaki, kulki, itp)

- Lina

Każdy miał 5 minut. Im szybciej tym lepiej, jeśli się utknęło na przeszkodzie liczyło się do którego elementu się doszło.


Poniżej przejście w wykonaniu Dejv'a z Carbonów:

Po kilkunastominutowej przerwie, podczas której można było skorzystać z bogato zastawionego stołu, zaczęła się druga seria:

- kettlebell Thruster

- wykroki z bumperami

- chomik

- kołkownica

- przewroty opony

Zasady jak wcześniej z tą różnicą, że zaczynaliśmy w kolejności od ostatniego miejsca do pierwszego na podstawie wyników z pierwszej serii.


Potem znów krótka przerwa i wielki finał gdzie dwie najlepsze i czterech najlepszych zmierzyło się w finale. Finał polegał na osiągnięciu jak największej liczby powtórzeń chomik + salmon ladder w ciągu 4 minut.


W finałach Pań oglądaliśmy:

  • Patrycja Bembenek (Eko-okna runners)

  • Donata Chmielorz (Carbon OCR Racing Team)

W finałach Panów mieliśmy zaszczyt zobaczyć:

  • Krzysztof Dolata (Socios Silesia)

  • Grzegorz Lisowski (Socios Silesia)

  • Marek Wochnik (Lubię Burpees'y)

  • Dawid "Dejv" Stylok (Carbon OCR Racing Team)


Zwycięzcami zostali:

Donata oraz Grzegorz.

Wielkie gratulacje !!!


Całe wydarzenie było zorganizowane na luzie, w bardzo sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze. Każdy z zawodników mógł liczyć na doping - było wspaniale i mam nadzieję, że to nie ostatni czelendż zorganizowany przez Burpeesy.

Ba, co więcej, pojawił się pomysł stworzenia lokalnej ligi, tak by każda z drużyn organizowała podobne wydarzenie. Trzymam kciuki za rozwój tej inicjatywy.


A tu krótki filmik z czelendżu:
Poniżej galeria z wydarzenia:

 


253 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page