top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Zawody NINJA OCR Kalety

Zaktualizowano: 31 gru 2020

Zawody Ninja OCR w Kaletach to impreza stworzona dla dzieci i dorosłych, aby można było potrenować przeszkody w czasie niesprzyjających warunków na dworze. Na tą okazję budujemy tor przeszkód na sali gimnastycznej, czyli warunki optymalne do ścigania się.Zawody to 4 edycje, dwie już za nami, trzecia i czwarta przed (16 lutego i 22 marca). Zawodnicy w każdej edycji otrzymują "gwiazdkę NINJA", każdą inną do kolekcji. Wpisowe 25 złotych dla dzieci i 30 złotych dorośli. Zapisy --> www.spakalety.pl. Nagrody dla najlepszych: starty w zawodach przeszkodowych Masakrator i Śląska Liga OCR. Dla wszystkich dzieci słodkie upominki.


Zawodnicy startują w parach i rywalizują między sobą. Tor podzielony jest na dwie części/etapy. W formule dzieci do finału dostają się tylko Ci zawodnicy, którzy bezbłędnie go pokonają, czyli taka ELITA. Oczywiście, kiedy się komuś nie uda to może spróbować jeszcze raz, mamy 3 szanse do wykorzystania. Sam finał, to już rywalizacja na całym torze bez podziału na dwie części. Wygrywają zawodnicy z najlepszym czasem. Dorośli startują na podobnych zasadach jednak tutaj już liczy się czas i do finału dostają się tylko 4 kobiety i tyle samo mężczyzn.W zawodach melduje się około 100 uczestników, w tym aż 70 dzieci, co nas bardzo cieszy. Wśród dorosłych na podium niezmiennie stają zawodnicy Watahy oraz Socios Silesia. (Yuliya Gladchenko, Anna Górnaś, Vova Lykhitskyi, Grzegorz Lisowski, Marcel Fabian).


Stopień trudności dla dzieci jest dopasowany do ich możliwości, nad bezpieczeństwem czuwają wolontariusze, a nad samymi startującymi sędziowie. Co na samym torze? Każda edycja jest inna staramy się zmieniać kolejność przeszkód i ich stopień trudności. 3 edycja odbędzie się na innej sali gimnastycznej, nieco większej, dzięki czemu dołożymy jeszcze kilka elementów do rywalizacji. Stałymi elementami toru jest multirig i lowrig, dodatkowo ścianki skośne i proste, liny, air bike, równoważnie. Co dołożymy do tej edycji? Podobno będą jakieś schodki do pokonania ;).Z kolei 4 edycja odbędzie się 22 marca na Torze Art Beuaty OCR w Kaletach, tutaj również odbędzie się 5 część Śląskiej Ligi OCR 19 kwietnia.


Organizatorem zawodów Ninja OCR jest Art Beauty DAY SPA & Fitness czyli siłownia i tor przeszkód z Kalet oraz drużyna Spartan Team Kalety. Dodatkowe informacje uzyskacie na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/185934352554779/ lub telefonicznie 796-243-241.


Zdjęcia z imprezy -> Klaudia Wysocka. 

*Źródło: materiały dostarczone przez organizatora zawodów.

287 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page