top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Zasady kwalifikacji na ME OCR 2019 w Gdyni.


W tym artykule znajdziesz informacje w postaci pytań i odpowiedzi na temat zasad kwalifikacji obowiązujących dla Mistrzostw Europy OCR, które odbędą się w Gdyni w dniach 27 - 30 czerwca 2019r.
1. Do czego potrzebna jest kwalifikacja?


Kwalifikacja jest Ci potrzebna jeśli chcesz walczyć o tytuł Mistrza Europy lub o zwycięstwo w jednej z kat. wiekowych w ramach ME na krótkim (5km) lub standardowym (15km) dystansie.


2. Chcę walczyć o tytuł Mistrza Europy, jak zdobyć kwalifikacje?


Musisz wystartować na jednym z biegów dających możliwość walki o kwalifikację na ME. Linki do stron z listą biegów znajdziesz na końcu artykułu.

W zależności od biegu musisz ukończyć go na określonym miejscu w kategorii Elite.

W praktyce jest to pierwsza 3. zawodników w kat. Męskiej i w kat. Kobiet. Wyjątkiem są Barbarian Race i Biegun, które dają kwalifikacje pierwszej 10. najlepszych zawodników. Niestety to nie wszystkie warunki, o dodatkowych wymogach przeczytaj odp. na pytanie 4.


3. Chcę walczyć o zwycięstwo w kat. wiekowej, jak zdobyć kwalifikacje?


Musisz wystartować na jednym z biegów dających możliwość walki o kwalifikację na ME. Linki do stron z listą biegów znajdziesz na końcu artykułu.

W zależności od biegu musisz ukończyć go na określonym miejscu w danej kategorii wiekowej.

W praktyce jest to pierwsza 5. zawodników w konkretnej kat. wiekowej.

Informacje o podziale kat. wiekowych można znaleźć np tutaj.: https://ocrpolska.org/ranking.html.

Wyjątkiem są Barbarian Race i Biegun, które dają kwalifikacje pierwszej 10. najlepszych zawodników w danej kat. wiekowej. Niestety to nie wszystkie warunki, o dodatkowych wymogach przeczytaj odp. na pytanie 4.


4. Udało mi się wywalczyć wymagane miejsce czy to znaczy, że mam kwalifikacje?


Niestety nie. Jest jeszcze warunek bycia w pierwszych 50 %.

Oznacza to, że jeśli kwalifikuje się np. 10 osób to musi wystartować co najmniej 20 zawodników, aby pierwsza 10-ka miała kwalifikacje. Dotyczy to zarówno kategorii wiekowych jak i całej fali elit.

Dla przykładu jeśli w fali elit wystartuje jedynie 5 zawodników to kwalifikacje dostanie 3 (zaokrągla się na korzyść zawodników w górę). Ta sama zasada dotyczy kwalifikacji w kat. wiekowych.


5. Czy jeszcze na coś trzeba zwrócić uwagę w zdobyciu kwalifikacji?


Tak. A mianowicie, żeby nie być jedynym w swoim kat. wiekowej :). Jeśli masz to szczęście bycia jedynym zawodnikiem w danej kat wiekowej, to zostaniesz dopisany/a do pierwszej "młodszej" kategorii z co najmniej jednym zawodnikiem i tam będziesz walczył/a o miejsce z młodszymi. Jeszcze ciekawiej robi się gdy nie ma nikogo młodszego, wtedy pozostaje jedynie ubiegać się o dziką kartę.

Sytuacje opisane w tym punkcie dotyczą jedynie kwalifikacji do kat. wiekowych.


6. Skąd dowiem się czy zdobyłem kwalifikacje?


Oficjalne informacje znajdziesz na stronie https://ocrpolska.org/ranking.html, gdzie po wyborze konkretnego biegu i kategorii przy uczestnikach mających kwalifikacje wyświetli się odpowiedni znacznik.


7. Mam kwalifikacje, co dalej?


Najtrudniejsze już za Tobą, teraz wystarczy zarejestrować się na stronie https://www.muddest.com, na której dokonuje się zapisów na zawody ME OCR 2019. Następnie w swoim profilu zawodnika trzeba zawnioskować o weryfikację kwalifikacji z danego biegu. Warunkiem jest jednak dostarczenie wcześniej przez organizatora listy osób z kwalifikacjami, jeśli jej nie ma, cóż, trzeba poczekać. Nie ma niestety możliwości samodzielnego wysyłania wyników.

W ten sposób wszystkie formalności załatwione, pozostało wniesienie opłaty, zorganizowanie transportu, noclegu i można pojawić się na starcie ;-). 

Mam nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił kilka zawiłości i jest pomocny. Dołożyłem wszelkich starań, aby zawarte w nim informacje były zgodne z prawdą. Jeśli jednak czegoś brakuje, coś się nie zgadza, bardzo proszę daj mi znać. Kontakt do mnie znajdziesz w zakładce "Kontakt". 

Linki do stron z biegami dającymi kwalifikacje:

Oficjalne strony: (moim skromny zdaniem trochę nieczytelne)

  • https://ocreuropeanchampionships.org/qualifying-events/

  • https://ocrpolska.org/kalendarz.html

oraz strona przygotowana przeze mnie: (mam nadzieję, że prościej i czytelniej)

  • https://www.przeszkodowo.pl/blog/biegi-kwalifikacyjne-do-me-ocr-2019-gdynia


197 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page