top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Szybkie podsumowanie roku 2020 w wykonaniu Przeszkodowo.pl

Mam pełną świadomość, że to nie będzie zbyt popularny artykuł, myślę, że niewiele osób interesuje ile artykułów ukazało się w tym roku, który był najpopularniejszy, ile przybyło fanów, ile odsłon, itd. itp. Mimo wszystko będzie to fajny punkt kontrolny, aby zobaczyć jak to się w ostatnim roku rozwinęło i będzie do czego porównać 2021r. Tak więc, kto ciekaw jaki rok 2020 był dla Przeszkodowo.pl zapraszam do lektury, a kto nie - zapraszam tu ponownie w 2021 :)Zanim wrzucę tu nudne tabelki z cyferkami, napiszę kilka zdań jak ja zapamiętałem ten rok z punktu widzenia "blogera". Rok 2020 był drugim rokiem działalności Przeszkodowo.pl i zaczął się bardzo miło od Gali Orłów OCR gdzie zostałem nominowany w kat. najlepszy serwis informacyjny OCR, obok extremalny.pl i OCR Od Kuchni.


Zdobyłem bardzo dużo Waszych głosów, to był szok i kopniak motywacyjny. Blisko 24% głosów, to naprawdę zacny wynik (co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca). Co więcej, zostałem poproszony, aby wziąć udział w Gali od strony prezentacji i w udziale przypadł mi temat: "Polacy na podiach 2019 na imprezach mistrzowskich". Mega się ucieszyłem, że moja praca została zauważona przez środowisko przeszkodowe.
Potem miało już być tylko lepiej, lecz niestety nastąpił "lockdown". Zamiast pisać relacje z biegów, to mogłem jedynie informować o kolejnych zmianach terminów lub odwołaniu biegów - sytuacja była bardzo dynamiczna, ale nie o to chodziło, nie tak to miało wyglądać.


Pojawiały się biegi wirtualne, ale to w żadnym stopniu nie rekompensowało nam braku prawdziwych biegów przeszkodowych.


Wraz ze zbliżającym się latem restrykcje zmniejszano, pojawiły się pięciokilometrowe treningi zapaśnicze, aż w końcu biegi z prawdziwego zdarzenia (nie zawsze takie, jakbyśmy mogli sobie życzyć link). Lato było natomiast całkiem udane przeszkodowo, a nawet jesień też i pozwoliła na rozegranie choćby Mistrzostw Polski, jak i innych biegów.


Dopiero końcówka jesieni i zima znów nam odebrała możliwość brania udziału w OCRach.


Wracając do Mistrzostw Polski to muszę wspomnieć, że wielkim wyróżnieniem było dla mnie móc zrobić oficjalną relację live z tego wydarzenia. Mam nadzieję, że to w miarę udźwignąłem :)
To był dziwny rok, taki niepełny, pełny za to wzlotów i upadków. No nic to, zobaczmy jak się to przełożyło na cyferki.Pomimo, że biegów było zdecydowanie mniej niż w 2019, udało się napisać z nich więcej relacji, w dużej mierze dzięki współpracy z Martą Sprawką i Donatą Chmielorz. Liczę na kontynuację tej kooperacji ;)


Ilość artykułów na blogu utrzymywała się na zbliżonym poziomie, nieco powyżej pięćdziesięciu postów w ciągu roku. Zdecydowanie wzrosła liczba gości, odsłon stron, odwiedzi itp. współczynników świadczących o tym, że przeszkodwo.pl jest coraz chętniej przez Was czytane, za co serdecznie dziękuje.


Ciekawostką jest fakt, że najpopularniejszym artykułem był wywiad z Antonem Fomenko, tyle, że w jęz. angielskim (więcej o tym za chwilę). Skupiając się jednak na postach na blogu w języku polskim, największe emocje wzbudziła relacja z Runmageddon Gliwice link, która, delikatnie mówiąc, nie była zbyt pochlebna. Artykuł osiągnął nieco wyższy poziom do najpopularniejszego posta z 2019 roku o kulisach Ninja Warrior z punktu widzenia kibica link.


Najpopularniejszą stroną pozostał oczywiście kalendarz biegów przeszkodowych, który pomimo dużo krótszego sezonu zanotował nawet ciut lepszy rezultat niż w 2019r. Tak po prawdzie, to najbardziej popularną stroną jest strona główna, ale to raczej dość oczywiste.Ciekawe są również statystyki z wyszukiwarki Google. Mówią nam m.in. o tym dzięki jakim słowom kluczowym trafiacie na przeszkodowo lub dzięki którym moja strona wyświetla się w wynikach wyszukiwania.


Tutaj rządzi Anton Fomenko (zarówno w 2019 i 2020) i zagraniczni użytkownicy, którzy wyszukując o nim informacje powiązane z Ninja Warrior, trafiają na przeszkodowo.


Cieszy również, że w 2020 sporo osób szukając biegów OCR znalazło je na przeszkodowo.pl. To czego nie znaleźliście, a szukaliście, to informacje o górze Midoriyama, czyli ostatniej przeszkodzie w Ninja Warrior. Obiecuję, że w 2021 nadrobię ten brak.


Podsumowując, w 2020 roku, pomimo kryzysu w branży, strona www nie tylko się obroniła, ale zanotowała zdecydowane wzrosty.W mijający roku, skupiłem się też mocniej na rozwoju fanpage przeszkodowo na Facebooku. Widać to m.in. po większej ilości postów, ale przede wszystkim po dalszym wzroście ilości "fanów".


Widać również wyraźnie, że Facebook lubi materiały video i absolutnym hitem na skalę światową została relacja live z finałów OCR 100 podczas Mistrzostw Polski w Rybniku. Post dotarł do ponad 47 milionów ludzi !!!.


Zbierając wszystko w całość jestem bardzo szczęśliwy, że pomimo trudnego roku dla branży udało się nie tylko utrzymać zainteresowanie czytelników, ale nawet go podnieść na kolejny poziom. To dobry prognostyk na 2021, który wierzę, że będzie lepszy dla wszystkich nas.


 

Wesołych Świąt i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku życzy Przeszkodowo.pl
 

Koniec artykułu.

114 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page