top of page
 • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Śląska Liga OCR powraca! To będzie intensywny październik
Czym jest Śląska Liga? Przypomnę, że została powołana z początkiem 2019 r. przez przedstawicieli śląskich drużyn OCR. Jej zaczątkiem były zawody "Czelendż OCR" w grudniu 2018 (kto to jeszcze pamięta?).


Śląska Liga OCR była też miejscem narodzin relacji z wydarzeń na łamach przeszkodowo.pl, mam więc do niej ogromny, sentymentalny stosunek. Sami zresztą zobaczcie:

Wtedy ŚLOCR była połączeniem przeszkód oraz zadań wydolnościowo-siłowych, trochę CrossFit, a trochę Hyrox. Rzekłbym, że wyprzedzili epokę, ponieważ zainteresowanie tego typu zawodami obecnie rośnie w środowisku OCR (ale o tym będzie w osobnym artykule).


Również i tym razem Śląska Liga zaoferuje nam coś, czego praktycznie nie ma na rynku biegów OCR (poza Mistrzostwami Polski). Krótkie, dynamiczne biegi na trzy kilometry (świat, tzn. Spartan również idzie w tym kierunku, mocno promując krótki dystans) z dużą ilością technicznych przeszkód (tutaj podobieństwa ze Spartanem się raczej kończą).Przechodząc do meritum, do brzegu — poniżej znajdziecie daty ligowych wydarzeń.


W sezonie 2023 Śląska Liga OCR zaprasza na następujące eventy:Poniżej znajdziecie opis wydarzeń przygotowany przez organizatorów, tak abyście mniej więcej wiedzieli, co Was tam czeka.


Kilka słów o tym, co przed nami:

 • Będzin - edycja: piasek

  • Nasza pierwsza, ligowa impreza w Będzinie. Jak zawsze w nowym miejscu, towarzyszy nam trochę stresu, bo miejsce musi nabrać… nazwijmy to po imieniu - potu zawodników OCR. To będzie taki chrzest bojowy nowego terenu. Trzymajcie kciuki za Będzin!


 • Piekary Śląskie - edycja: rodzinna

  • Wydarzenie w ramach Śląskiej Ligi OCR z drugiej połowy października odbędzie się na piekarskim stadionie, na którym wykorzystana zostanie cała sportowa infrastruktura. Stawiają na rozwój przestrzeni rodzinnej, zarówno kulturalnej, jak i sportowej, a obiekt, na którym się spotkamy to jeden z najbardziej rodzinnych obiektów na Śląsku - wokół znajdziecie sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych. No i mają Radio Piekary, które serdecznie zapraszamy do relacjonowania naszego ligowego eventu!


 • Bytom - edycja: wspinaczkowa

  • Miejscówka doskonale znana OCR-owcom. W tym roku trasa obejmuje nowe zakątki i największą w Polsce zewnętrzną ścianę wspinaczkową w zupełnie nowej odsłonie - wisienka na torcie, na zakończenie wydarzeń w ramach jesiennej Śląskiej Ligi OCR. Naszym Partnerem w organizacji eventu jest jak zawsze Skarpa Bytom - w tym roku obchodzą 10 urodziny, więc poświętujemy razem! Przy okazji polecamy Klub Skarpa Bytom - fantastyczne miejsce do uprawiania sportu wspinaczkowego, od podstaw po najbardziej zaawansowany poziom sportowy!Formuła dystansów przedstawia się następująco:

 • 3km - bieg na dystansie mistrzowskim dla dorosłych (kategorie OPEN i ELITA)


 • NOWOŚĆ! 2km - bieg dla dzieci i juniorów (kategoria ELITA: 9-10 lat, 11-12 lat, 13-15 lat) - stawiamy na potencjał dzieciaków i młodzieży, dokładamy kilometr do trasy i dorzucamy więcej przeszkód! Będzie się działo!


 • 1km - bieg dla dzieci (OPEN: poniżej 7 roku życia i ELITA: 7-8 lat, starsze dzieciaki również mogą skorzystać z formuły FOR FUN, jeśli nie mają ochoty się ścigać)

Podsumowując - trasy krótkie, lecz treściwe. W ten sposób chcemy zachęcić dzieci i młodzież oraz początkujących adeptów biegów przeszkodowych do podjęcia wyzwania sportowego i uczestnictwa w zawodach OCR. W tym roku powołujemy Ambasadorów Śląskiej Lig OCR, którzy zachęcą Was do udziału w jesiennej edycji Ligi, podejmujemy również współpracę medialną z portalami OCRowymi. Zaczyna się robić światowo!
Aby zacząć przygodę z OCR, trzeba to po prostu polubić. A gdy dodacie do tego: motywację, regularny trening oraz wsparcie świetnych trenerów, którymi może pochwalić się Ośrodek Szkoleniowy OCR w Gliwicach, wypracujecie rezultaty. Na zachętę postanowiliśmy zunifikować przeszkody podczas eventów Śląskiej Ligi OCR - uczestnicy otrzymają informacje o tym, jakie przeszkody pojawią się na trasie zawodów.Impuls przychodzi z zewnątrz, ale motywacja i poczucie własnej wartości jest w zawodniku. I właśnie tego uczymy uczestników zajęć w Ośrodku Szkolenia OCR - Ty i tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swój progres. Masz go dosłownie - w swoich rękach!

Zapraszamy na jesienne wydarzenia Śląskiej Ligi OCR - trzy świetne impulsy, trzy doskonałe okazje, aby podjąć wyzwanie, spróbować, dobrze się bawić i kontynuować przygodę ze biegami przeszkodowymi!


Zapisy przyjmujemy na stronie: www.dostartu.pl - Zapraszamy!
P.S. Na sam koniec z mojej strony dodam, że oczywiście możecie liczyć na relację live ze Śląskiej Ligi OCR w wykonaniu przeszkodowo.pl. Zanim to jednak nastąpi, to z pewnością nie raz, nie dwa będę pisał jeszcze o Śląskiej Lidze OCR. Jest to rewelacyjny sposób na integrację, na wspólne spędzanie czasu. Liczę, że drużyny zarówno z Górnego, jak i z Dolnego Śląska oraz z Małopolski bardzo liczne się pojawią na tych zawodach. Tutaj wypada się wręcz pojawić i powalczyć/pobawić się na przeszkodach oraz zakończyć sezon OCRowy 2023 z przytupem.


 

Artykuł powstał na bazie materiałów prasowych nadesłanych przez organizatora Śląskiej Ligi OCR.

Przeszkodowo.pl - jest partnerem medialnym Śląskiej Ligi OCR.

 

270 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page