top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Savage Run For You - nadchodzi druga edycja, czy przebije świetny debiut?

Zaktualizowano: 16 sie 2023

Do drugiej edycji Svage Run For You pozostał miesiąc z małym hakiem. Debiut w październiku 2022 został bardzo ciepło przyjęty przez uczestników, a organizatorzy zapowiadają, że druga edycja przebije pierwszą. Zapraszam do rozmowy z Pawłem Witkiem, menadżerem klubów Gym For You i pomysłodawą Savage Run oraz współorganizatorami tego wydarzenia, które już 23 września w Oświęcimiu.
Przeszkodowo.pl: Cześć Paweł, zanim porozmawiamy o biegu Savage Run For You, powiedz coś o sobie. Co robisz na codzień? Co robisz w wolnym czasie?

Paweł:

Cześć Jacek, cieszę się, że możemy porozmawiać na temat Savage Run For You. Jeżeli chodzi o mnie, to na co dzień zarządzam klubami Gym For You w Katowicach i Oświęcimiu. Przez lata byłem związany ze sportem jako czynny zawodnik. Byłem jednym z prekursorów MMA w Polsce, w późniejszych latach bardziej zżyłem się z ciężarami, zdobywając po drodze tytuł Vice Mistrza Świata w kulturystyce. Więc jak sam widzisz branża fitness jest ze mną od wielu lat.

W wolnym czasie stawiam na rozwój osobisty – uważam, że zawsze jest coś nowego do nauczenia, zwłaszcza w tak dynamicznym świecie. Czytam dużo książek na temat zarządzania, umiejętności budowania odpowiednich relacji czy rozwijania swojego potencjału.Przeszkodowo.pl: Przechodząc do Savage Run, będzie to jego druga edycja, pierwsza miała miejsce w październiku 2022 i chciałbym od niej zacząć. Skąd się w ogóle wziął w Twojej głowie pomysł, aby zorganizować taki bieg?

Paweł:

Pomysł na organizację Savage Run zrodził się właśnie z mojej pracy i obserwacji rynku fitness. Zauważyłem, że coraz więcej osób szuka aktywności, która nie ogranicza się tylko do standardowego treningu na siłowni. Wielu klientów oczekuje czegoś więcej - zaskoczenia, nowych doświadczeń, a także integracji ze społecznością. Uważam, że kluby fitness powinny oferować coś więcej niż podstawowe usługi, szukać innowacyjnych rozwiązań, które przyciągną nowych członków. Jestem przekonany, że Savage Run doskonale wpisuje się w ten trend. Dajemy im z jednej strony intensywny trening, ale i fantastyczną zabawę, no i nie ukrywam, że dodatkowym bonusem jest reklama naszych klubów.Przeszkodowo.pl: Zacytuję opinię zwycięzcy tego biegu Tomka Oślizło: “Organizacyjnie bez zarzutu, trasa bardzo dobrze oznaczona, przeszkody ogarnięte, nic tylko biegać ”. Takich pozytywnych opinii w Internecie było znacznie więcej. Jak to się robi, aby już podczas pierwszej edycji zorganizować tak udany bieg? Mieliście już doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń?

Paweł:

Bardzo cieszę się, że wypowiedź Tomka spotkała się z takim uznaniem. Szczerze, organizacja Savage Run była dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Nie mieliśmy wcześniej praktyki w organizacji tego typu biegów, ale wiedzieliśmy dokładnie, czego chcemy i jak powinien wyglądać nasz bieg.

Natomiast sama wizja nie wystarczy, dlatego konsultowaliśmy się ze specjalistami w tej branży. Tak naprawdę to dzięki ich pomocy, ostatecznie mogliśmy dopiąć wszystko i udanie zrealizować pierwszą edycję. Uważam że kluczem jest zbudowanie zespołu ludzi, zaangażowanych i mających odpowiednią wiedzę. Dlatego do naszego zespołu dołączył Michał Pastuszka, doświadczony zawodnik kategorii Elite. To jak będzie wyglądała druga edycja od strony technicznej zawdzięczamy właśnie Michałowi. Kończąc odpowiedź, mam nadzieję, że tym razem również będziemy gościć tak doświadczonych zawodników jak Tomek, a ze swojej strony mogę zapewnić, że ta edycja przebije poprzednią.


Przeszkodowo.pl: A jak Ty oceniasz tamtą edycję? Czy było coś, co nie wyszło, tak jak planowałeś? A co wyszło lepiej, niż się spodziewałeś?

Paweł:

Całościowo uważam, że był to dla mnie i dla całego zespołu duży sukces. Chociaż, gdy już po biegu zaczęliśmy usuwać przeszkody z toru, czułem różne emocje, nie byłem w stanie tak na świeżo tego ocenić. Dopiero gdy zaczęły do nas napływać wiadomości z pozytywnymi opiniami, wiedziałem, że wszystko poszło tak jak powinno. Wszystko zagrało - zawodnicy, pogoda, partnerzy imprezy. Czy coś nie wyszło tak, jak planowałem? Zawsze znajdą się elementy, które można by poprawić. Były małe rzeczy, które zauważyliśmy już po fakcie, ale to jest cenne doświadczenie i nauka na przyszłość, które pozwoli nam zrobić kolejne edycje jeszcze lepszymi i tak jak powiedziałem wcześniej, każda kolejna edycja będzie lepsza od poprzedniej.Przeszkodowo.pl: To co m.in. wyróżniało Savage Run, to były nagrody pieniężne dla zwycięzców (nie często spotykane w OCR). Czy ponownie będzie można spodziewać się fajnych nagród?

Paweł:

Zdecydowanie! Od samego początku, podczas planowania eventu, jasne było dla nas, że chcemy uczestników naszego biegu nagradzać. W drugiej edycji biegu, możecie spodziewać się podobnych nagród finansowych jak w poprzedniej edycji. Jednak nie wykluczamy możliwości zwiększenia kwoty nagród. Wszystko zależy od tego, jak uda nam się dopiąć wszystkie szczegóły. Nagrody pieniężne to nie wszystko. Będziemy również losować nagrody wśród wszystkich uczestników, dzięki hojności jednego z naszych sponsorów. Żeby dowiedzieć się jakie to będą nagrody, musicie wziąć udział w biegu! No i standardowo będą naprawdę piękne medale dla wszystkich uczestników i specjalne statuetki dla zwycięzców.


Przeszkodowo.pl: Czym jeszcze chcecie przyciągnąć zawodników? Czym się wyróżnić na tle innych biegów?

Paweł:

Zacznijmy od tego, że rynek biegów przeszkodowych w Polsce w ostatnim czasie mocno się rozwinął. Teraz każdy chce organizować swój bieg. Natomiast problem polega na tym, że większość biegów wygląda podobnie tzn. mamy te same przeszkody, nie do końca wykorzystujemy potencjał i widowiskowość tego sportu i nie do końca słuchamy potrzeb naszych zawodników, a to przecież dla nich te eventy organizujemy. Ok, ale wracając do pytania, tym razem będzie lepsza oprawa, za którą odpowiada firma FUEGO Fajerwerki. Jestem pewien, że dzięki temu nasze wydarzenie zyska jeszcze większą atrakcyjność. Kładziemy również ogromny nacisk na jakość pakietów startowych. Uczestnicy znajdą w nich wartościowe produkty, które z pewnością będą przydatne podczas biegu. Dodatkowo, zapewniamy darmowe posiłki i kawę dla każdego z zawodników. A na koniec, niespodzianka: nasz partner Zespół trenerów i fizjoterapeutów BODY ARMOUR, oferuje każdemu uczestnikowi krótki masaż, rozluźniający mięśnie przed startem,aby móc lepiej przygotować się do biegu. Do tego, uczestnicy będą mieli dostęp do drenażu limfatycznego NORMATEC 3.0.

Podsumowując, naszym celem dla Savage Run jest stworzenie naprawdę unikalnego wydarzenia. Zbudowanie rozpoznawalnej marki, która będzie kojarzyć się z perfekcją w każdym detalu – od atrakcyjnych nagród, przez profesjonalną obsługę, aż po doskonale przygotowane przeszkody na trasie biegu.Przeszkodowo.pl: Zdradzisz coś więcej na temat jakich przeszkód można się spodziewać?

Paweł:

Jeśli chodzi o konkrety dotyczące przeszkód na trasie, najlepiej będzie, jeśli odpowie na to pytanie Michał. To on jest odpowiedzialny za przygotowanie trasy:

Michał:

Naszym mocnym postanowieniem jest, żeby podczas każdego kolejnego biegu pojawiała się nowa konstrukcja, która zaskoczy i której prawdopodobnie jeszcze nigdzie w Polsce nie było. W tym roku szykujemy pierwszą niespodziankę - będzie to przeszkoda o długości 12m składająca się z ciekawych, technicznych elementów. Jeszcze nie chcemy zdradzać dokładnie co to będzie. W końcu ma to być niespodzianka. Oczywiście będą też klasyki takie jak zasieki, ścianki oraz równoważnie dla zachowania balansu.

Mamy całą masę pomysłów na rozwój tego sportu i mamy nadzieję, że zawodnicy chcą tego razem z nami, bo co by nie było, bez ich wsparcia w postaci uczestnictwa w biegu, nic się nie uda. Dlatego serdecznie zapraszamy 23 września do Oświęcimia!


Przeszkodowo.pl: Czy ponownie przyjdzie zawodnikom zmierzyć się na 5km trasie czy planowane są też dłuższe dystanse?

Paweł:

To co na pewno mogę zdradzić, to, że w tym roku trasa będzie mocno urozmaicona. Będzie przeprawa przez rzekę, będą schody, bedzie troche terenów parkowych. Długość trasy to około 7 km i 25 przeszkód. Będą przeszkody dla wszystkich zawodników, ale pojawia się też konstrukcje dedykowane kategorii Elite.

Istotna informacja jest taka, że kategorie Elite obowiązywać będzie system opaskowy, kategoria Open oczywiscie bedzie mogla podchodzić do każdej przeszkody wielokrotnie.
Przeszkodowo.pl: Widziałem, że planowane też są biegi dla dzieci, opowiedz coś więcej o trasie i przeszkodach. Pytam o to, ponieważ czasami organizatorzy podchodzą bardzo lekką ręką do takich biegów i wygląda to bardzo słabo. Czy możesz dać słowo, że to będzie bieg OCR dla dzieci taki z prawdziwego zdarzenia, a nie taki na doczepkę?

Paweł:

Poważne pytanie i poważna deklaracja. A więc dla naszych najmłodszych uczestników przygotowaliśmy specjalną trasę o długości 1 km z 10 przeszkodami. Zależy nam na tym, by trasa dla dzieci była równie angażująca i ciekawa, jak ta dla dorosłych. Będą przeszkody które pozwolą im poczuć prawdziwe emocje związane z biegiem OCR. Nasze podejście do nagród dla dzieci jest identyczne jak w przypadku dorosłych uczestników. Każde dziecko na mecie otrzyma ten sam duży i pięknie zaprojektowany medal, którym może się dumnie pochwalić przed rodzeństwem, rówieśnikami czy rodzicami. Dodatkowo, dla każdego młodego uczestnika przygotowaliśmy atrakcyjny pakiet startowy. Gwarantuję, że przeszkody na trasie dla dzieci będą typowe dla OCR, dostosowane oczywiście do wieku i możliwości młodych biegaczy.


Przeszkodowo.pl: Mamy jeszcze trochę czasu do biegu, który przypomnę, odbędzie się 23 września, czy we wspomnianym klubie Gym For You można się do niego przygotować, potrenować?

Paweł:

Oczywiście, jeśli ktoś chce naprawdę dobrze przygotować się do Savage Run, może to zrobić w naszym klubie. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się stworzyć profesjonalny tor przeszkód. Mamy na nim praktycznie wszystkie możliwe przeszkody, które mogą się pojawić podczas takich biegów, jak: chomik, kołkownica, drabina Salmona, monkybar, flywheels, twister, ściankę wspinaczkową, pioruny i wiele innych. Dodatkowo, co piątek organizujemy specjalne zajęcia pod okiem Michała, czyli człowieka odpowiedzialnego za tor tegorocznej edycji. Michał dodatkowo jest certyfikowanym trenerem OCR. Są to treningi dedykowane dla wszystkich chętnych, bez względu na poziom zaawansowania.Przeszkodowo.pl: Dzięki Pawle za rozmowę, trzymam kciuki, aby druga edycja była jeszcze lepsza niż pierwsza, a frekwencja się co najmniej podwoiła. Kto wie, może wpadnę zrobić relację, bo z tego co słyszę, to zapowiada się bardzo fajny bieg.

Paweł:

Również bardzo Ci dziękuję. Będzie nam bardzo miło, jeśli zdecydujesz się odwiedzić nas podczas biegu. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Savage Run, a także do treningów w naszym klubie. Na koniec chciałbym dodać, że bardzo zależy nam na tym, żeby OCRy w Polsce się rozwijały. Bieg organizowany przez Gym For You jest jeszcze młody, w tym roku odbędzie się dopiero druga edycja. Jednak z każdym biegiem chcemy pokazywać, że można to robić profesjonalnie, można dbać o odpowiednią oprawę i atmosferę imprezy, można zawodników odpowiednio nagradzać i można słuchać ich potrzeb.Do zobaczenia 23 września!


 
 

Moim gościem był Paweł Witek, menadżer klubów Gym For You w Oświęcimu i Katowicach oraz pomysłodawca i współorganizator Savage Run For You.P.S. specjalnie dla czytelników przeszkodowo Savage Run For You przygotował zniżkę, która cofa ceny do pierwszego poziomu, czyli 139 PLN za start. Od 23 sierpnia cena bedzie wynosić 179 PLN. Nie ma więc co zwlekać z zapisami. Specjalnie dla Was 7 dni niższych cen :)


Aby dostać kod rabatowy wyślijcie e-mail z tematem "PRZESZKODOWO" na adres organizatora manager@gymforyou.com.pl a w odpowiedzi dostaniecie kod zniżkowy.

 


329 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page