top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Wszystko co musicie wiedzieć przed Zimowym Runmageddon w Twierdzy Modlin

Zaktualizowano: 22 lut 2021


Choć w ty roku już jeden bieg przeszkodowy (30.01 - Bieg 4 Pancernych - Kłodzko) został zorganizowany, to nie ma co ukrywać, że to jednak Runmageddon jest tym biegiem, który skupia na sobie największą uwagę. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na start sezonu, a z jeszcze większą niecierpliwością czekamy jak w tym roku będą wyglądały biegi.


Oczywiście zamierzam być w Warszawie, choćby jeden dzień i pokazać tym z Was, którzy być tam nie mogą jak to będzie wyglądać. Obostrzenia dalej obowiązują, dlatego wiadomo już, że na teren zawodów będą wpuszczeni wyłącznie sami zawodnicy. Niestety kibicować nie będzie nam możliwe, dlatego tym bardziej zapraszam do oglądania relacji live z zawodów.


Na ten moment mogę potwierdzić, że będzie ona dostępna na facebookowych fanpage'ach Przeszkodowo i Runmageddon.Ze względu na trwające obostrzenia w dalszym ciągu nie możemy się spodziewać tętniącego życiem miasteczka (co w niczym mi nie przeszkadza), gorzej, że zostały odwołane biegi dla dzieci. Rozumiem, że sytuacja wymusza, aby tylko zawodnicy byli dopuszczeni na teren zawodów, stąd biegi dziecięce nie mogą się odbyć. Szkoda tylko, że zawody zostały odwołane, co spowodowało zawód wśród wielu dzieci. Myślę, że szło przewidzieć, że z początkiem lutego nie nastąpi cud i zmiana rządowych wytycznych, dlatego zapisy na Kidsy i Junior nie powinny być otwarte w ogóle. No trudno, mleko się wylało, na szczęście komunikat został wystosowany dość wcześnie, a nie na dwa dni przed.


Jak to będzie wszystko wyglądało dowiemy się już za kilka dni. Na ten moment możemy się jedynie wczytać co do tej pory opublikował Runmageddon w swoich komunikatach prasowych oraz w postach w social mediach. Tak więc zapraszam na zbiór najważniejszych informacji przed Zimowym Runmageddonem 2021.


 

Najciekawsze informacje z komunikatu prasowego.


Ekstremalny bieg z przeszkodami w zimowej scenerii odbędzie się w dniach 27-28 lutego br. w ulubionym miejscu Runmageddończyków - w Garnizonie Modlin. (...)


Czego mogą spodziewać po nim uczestnicy? (...)


Osoby po 16 roku życia będą miały szansę pobiec na dystansie 3 lub 6 kilometrów i pokonać albo 15 albo 30 katorżniczych konstrukcji i utrudnień. Szczęśliwcy, którzy osiągnęli już wiek pełnoletni i którym udało się utrzymać sportową moc wystartują w formule wspieranej przez popularną markę odzieży sportowej, czyli Hardcore by Under Armour. Ich zadaniem będzie przebiec 21 kilometrów i poradzić sobie z 70 utrudnieniami. (...)


"Pomocna dłoń" dla nowych uczestników Podczas zimowego Runmageddonu wystartuje specjalna seria dedykowana debiutantom, którzy trochę się boją, ale chcą spróbować tej energetyzującej przygody. O godzinie 10:30, w sobotę 27 lutego będą oni mieli okazję pobiec z dodatkowym wsparciem - Runmageddończykami, których misją jest uczenie, jak przełamywać bariery i obawy przed startem w ekstremalnym biegu z przeszkodami. Kamil Nadolny, Arek Wiśniewski i Radek Mostowski, pobiegną z nowicjuszami, by podać im pomocną dłoń na trasie ich wspólnej przygody życia.

Runmageddon w czasach pandemii Runmageddon już od połowy roku 2020 dostosowywał się do rządowych obostrzeń. Tym razem również deklaruje zorganizowanie eventu zgodnie z obecnymi zasadami. Dlatego też, na terenie wydarzenia będą mogli przebywać jedynie startujący, pracownicy organizatora i media akredytowane. Kibice ekstremalnego sportu będą musieli poczekać na czas, kiedy pandemia minie. Przed wejściem na teren imprezy każdy poddany będzie pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu trzeba będzie wypełnić ankietę dotyczącą COVID19. Do momentu startu rekomendowane jest przebywanie w maskach. Ponadto, między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.
 


Najważniejsze informacje z Social Mediów


Mapka wydarzeniaWizualizacje medali
Akcja #hartchellenge zorganizowana 14 lutego cieszyła się tak dużym powodzeniem, że Runmageddon postanowił dołożyć specjalną falę o godzinie 14.00. Falę poprowadzą Jakub "Gładki" Zawistowski oraz Michał Milbrant zawodnicy znani z umiłowania do biegania bez koszulek, nawet gdy na temperatura spada poniżej zera. Nie ma wymogu aby biec bez koszulki, jest to jednak wspaniała okazja by tego spróbować, choćby przez chwilę. Okazja tym lepsza, że będziemy biec obok doświadczonych w temacie zawodników.


Nowa Przeszkoda

Runmageddon zaprezentował nową przeszkodę, którą będziemy mogli pokonać już w najbliższy weekend. W sumie jedyne co o niej wiadomo, to sposób jej pokonania, czyli górą, a nie dołem :)
Czy są jeszcze miejsca?

Tak, a przynajmniej na moment pisania artykułu, czyli niedzielny wieczór 21 lutego. Najtrudniej z zapisami będą mieć mężczyźni chcący biec w elicie w fali Hardcore, gdzie zostało tylko 2 % wolnych miejsc !!!. Męska elita na dystansie Rekrut jest obsadzona w 83%. Kobieca elita na obu dystansach jest wypełniona w około 50%.


Fale Open dla Intro i Rekrut są wypełnione niemal w całości, ale jeszcze kilka miejsc jest, więc nie ma co zwlekać z zapisami. Wyjątkiem jest nowa fala Rekrut Bez Koszulki tam jeszcze jest sporo miejsca. Na brak miejsc nie mogą narzekać chętni do zmierzenia się z dystansem Hardcore w formule Open.


 

Najważniejsze informacje ze strony Runmageddon


Harmonogram Eventu 27.02.2021, sobota

07:40 – 14:15 REKRUT

11:00 – Ceremonia wręczenia nagród Serii Elite REKRUT

11:15 – Ceremonia wręczania nagród Ligi Runmageddonu by DPD Polska 2020

15:30 – 16:00 INTRO

HARMONOGRAM EVENTU 28.02.2021, niedziela

07:40 – 11:30 HARDCORE

12:00 – Ceremonia wręczenia nagród Serii Elite HARDCORE


Limity czasu:

Limit czasu INTRO – 1,5 h

Limit czasu REKRUT – 2,5 h

Limit czasu HARDCORE – 6 h


Zapisy on-line

Zamykają się w Piątek (26.02) poprzedzający event do godziny 15:00.

Odbiór pakietów

Pakiet można odebrać w Biurze Zawodów, które znajduje się w Koszarach w Twierdzy Modlin (Twierdza Modlin, ul. Generała Józefa Bema 200C)

Aby odebrać pakiet musisz mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i być przygotowanym na podpisanie oświadczeń, że zostałeś poinformowany o niebezpieczeństwach czyhających na trasie, możliwości wykorzystania przez nas Twojego wizerunku oraz o możliwości wysyłania do Ciebie informacji o Runmageddonie. Zgodnie z internetowym zgłoszeniem są to warunki konieczne udziału w imprezie.


PAKIET TRZEBA ODEBRAĆ OSOBIŚCIE, OKAZUJĄC DOKUMENT TOŻSAMOŚCI. NIE MA MOŻLIWOŚCI ODBIORU PAKIETU W CZYIMŚ IMIENIU.

Biuro Zawodów jest otwarte

w piątek (26.02) w godzinach 17:00 – 20:00

w sobotę (27.02) w godzinach 06:40 – 16:00

w niedzielę (28.02) w godzinach 06:40 – 11:30

Jeśli dopiero chcesz się zapisać, to możesz zrobić to w Biurze Nowych Zapisów (to samo miejsce co Biuro Zawodów) w godzinach:

w piątek(26.02) w godzinach 17:00 – 20:00

w sobotę(27.02) w godzinach 06:40 – 16:00

w niedzielę(28.02) godzinach 06:40 – 11:30

Nowe zapisy możliwe są PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA ZAWODÓW, ale tylko w ramach wolnych miejsc w seriach.

Koszt zapisu na miejscu:

INTRO 200 PLN

REKRUT 290 PLN

HARDCORE 380 PLN


Każdy uczestnik może przyjść do Biura Zawodów najwcześniej na 60 min przed startem.Przed wejściem na teren wydarzenia będzie stała osoba dokonująca pomiaru temperatury, przeprowadzająca dezynfekcję oraz weryfikująca czy osoba wchodząca jest Uczestnikiem wydarzenia.


Przy odbiorze pakietów, Uczestnicy będą podpisywać oświadczenia za pomocą kodów QR na tabletach (kod QR znajdziecie w swoim profil na stronie runmageddon - przyp. red.).


Kibice i osoby towarzyszące

Osoby, nie będące Uczestnikami wydarzenia nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

Zawodnicy są obowiązani bezwzględnie zakrywać usta i nos do momentu startu oraz po opuszczeniu strefy mety.

Miasteczko kibica

Z racji aktualnych obostrzeń sanitarnych nie przewidujemy miasteczka kibica.

Depozyt

Na naszych eventach zawsze znajdziesz bezpłatny depozyt, w którym możesz zostawić swoje rzeczy.

Koszulki

Każdy Uczestnik będzie mógł wybrać zbroje, której jeszcze nie posiada w szafie. Do wyboru wzory:Czy będą prysznice?

Z uwagi na obecne obostrzenia pryszniców nie będzie


 

To tyle z najważniejszych informacji na tę chwilę. Z pewnością będę jednak aktualizował ten artykuł w przeciągu tygodnia, wraz z pojawiającymi się nowymi informacjami. Warto więc tu zajrzeć za kilka dni :)712 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page