top of page
 • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Runmageddon Team zbroi się przed sezonem – kto dołączył, jakie cele, historia powstania itd.

Zaktualizowano: 18 sty 2022


Miałem ostatnio okazję porozmawiać z Markiem Podgórskim, jednym z ojców założycieli największego biegu OCR w Polsce - Runmageddon. Jednak nie o samym biegu z nim rozmawiałem, a o drużynie RUNMAGEDDON TEAM. Poniżej “kilka” ciekawostek, które udało mi się wyciągnąć od Marka, tak więc kawka w dłoń i zapraszam do lektury.Zacznijmy od początku, czyli od tego, gdzie i w jakich okolicznościach powstała ta drużyna.


Choć we wcześniejszych latach bywały spontaniczne zrywy i osoby związane z Runmageddonem tworzyły wspólną drużynę na innych biegach, to jednak jako jej formalny początek jako oficjalnej drużyny należy uznać inne miejsce i inny czas.


Miejscem tym był samochód jadący w sierpniu 2020 roku w kierunku Ełku, który wiózł czterech pasażerów, mających wkrótce stanąć na linii startu na dystansie Hardcore. Pasażerami, a zarazem pierwszymi członkami, byli:

 • Marek Podgórski

 • Marcin Sałata

 • Dariusz Stokowski

oraz

 • Jaro Bieniecki


Jak zapewne zauważyliście są to cztery osoby, więc do składu brakowało jeszcze jednego, szybki telefon i po chwili Mateusz Krawiecki powiedział, tak. Z kolei kobiecym pierwiastkiem w składzie została ówczesna ambasadorka tego biegu - Agnieszka Rynkiewicz (obecnie w Gorącym Potoku).


Później w składzie pojawili się Mateusz Rynkiewicz, Alan Tomasik, Bartosz Brzeziński oraz Krzysztof Kołakowski.


Barwy drużyny, jako ambasadorzy biegu, reprezentowali również Julia Maciuszek oraz Jakub Zawistowski. W tym sezonie oboje będą już “oficjalnie” członkami drużyny, co oznacza, że we wszystkich biegach OCR, w których wezmą udział w roku 2022, będą właśnie reprezentować barwy Runmageddon Team.Drużyna w takim składzie zdobywała już pierwsze miejsca w zeszłym sezonie, ale w tych najważniejszych jak Finał Runmageddonu w Lesku, Mistrzostwa Polski w Kutnie czy podczas całej Ligi OCR zajmowała drugie miejsce. Jej głównymi rywalami były zespoły Socios Silesia oraz Biegun OCR.


Drugie miejsca nie spełniają jednak ambicji członków drużyny. W tym sezonie mają szansę na zmianę tej sytuacji, gdyż ich szeregi zostały poważnie wzmocnione. W sezonie 2022 w barwach Runmageddon będą biegać nowi zawodnicy:


 • Krystian Kalinowski (należy zauważyć, że podczas finału w Lesku był gościnnie w drużynie). Krystian dał już się poznać jako świetny biegacz i dla przykładu w Ełku w 2021 stanął na podium dwukrotnie, zarówno podczas Rekruta jak i Hardcora.


oraz - i tu prawdziwa bomba transferowa


 • Maciej Serafiński - jeden z czołowych zawodników w polskim OCR, który już nie raz stawał na podium bardzo mocno obsadzonych biegów. W poprzednim sezonie reprezentował barwy drużyny RajSport.


ale to jeszcze nie koniec wzmocnień, została nam jeszcze spora niespodzianka:


 • Przemysław Jańczuk - jeden z najlepszych Ninja w tym kraju, który biegać też potrafi. Będzie wzmocnieniem drużyny Runmageddon przede wszystkim podczas sztafet, w których będzie wystawiany na zmiany techniczne, bądź siłowe - w zależności od profilu trasy.


Nie zdziwcie się również jak, od czasu do czasu, w barwach drużyny będą biegły osoby związane z marką Runmageddon.Skład nie jest zbyt liczny, ale taka jest wizja tej drużyny. Kapitan stawia na jakość, a nie ilość. Oprócz samych wyników sportowych, bardzo ważna jest atmosfera w drużynie, dlatego nawet jeśli biegałby ktoś szybciej niż “krawiec”, a nie pasowałoby charakterologicznie do drużyny, to nie ma co pukać do tych drzwi.


No właśnie, czy da się dostać, “zapisać” do tej drużyny?

Męski skład na ten sezon jest już kompletny, więc może być oto trudno.

Liczy on obecnie 12 osób i zapewnia bezproblemowe obsadzanie biegów i sztafet, przynajmniej tych męskich.


W przypadku kobiet ciężko mówić o składzie, gdyż jedyną kobietą w barwach Runmageddon jest obecnie Julka Maciuszek.


Tutaj więc szanse na dołączenie do drużyny są zdecydowanie większe. Tym bardziej, że z tego co się dowiedziałem, to rozmowy dotyczące poszerzenie kobiecego składu już trwają.


O właśnie, co podkreślał kapitan, to oni nie wyciągają ludzi z drużyn, nie podbierają, nie przekupują, to nie ich styl. Nie czekajcie więc na telefon z ich strony, tylko sami wyjdźcie z inicjatywą, jeśli czujecie się na tyle silni, aby wspomóc drużynę w jej celach.


Tymi celami w sezonie 2022 są najwyższe stopnie podium indywidualnie i drużynowo w:

 • Superliga Runmageddonu (szczegóły)

 • Mistrzostwa Polski OCR

 • Liga OCR (o ile się odbędzie)Ciekawostką jest, iż pięć osób z drużyny bierze również udział w zawodach typu Ninja i tak się złożyło, że wszystkie z nich reprezentują wtedy barwy drużyny Ospro Ninja Team. Tymi osobami są: Julka, Kuba, Przemek, Marcin i Marek - wszyscy aktualnie mieszkają w Warszawie i trenują za sobą co najmniej raz w tygodniu.


To już na sam koniec wspomnę, że dziś tj. 17 stycznia ruszają nowe social media drużyny. Od dziś będzie mogli sprawdzić co się u nich dzieje za pomocą:


Dodatkowo mają pojawiać się u nich materiały szkoleniowe oraz wskazówki dla uczestników biegów przeszkodowych, szczególnie w formule Elite. Kapitan drużyny zapowiedział, że będzie warto ich śledzić.


A gdzie spotkamy wzmocnioną drużynę Runmageddon po raz pierwszy?

Oczywiście podczas pierwszego Runmageddonu w sezonie 2022, czyli w Modlinie, a to już w ten weekend 22-23 stycznia. Marek zapowiedział, że wystawią skład, zarówno na Rekruta jak i Hardcora. Zapowiada się więc dobre ściganie. 

To wszystko co dla Was dziś przygotowałem na temat drużyny Runmageddon, dajcie znać czy taki artykuł przypadł Wam do gustu i czy chcielibyście poczytać podobne materiały o innych drużynach. Jeśli tak, to z kim mam porozmawiać, do kogo zadzwonić? :)


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.

 

879 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page