top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Poznajcie Bieg Królika - tak, dobrze czytacie, Bieg Królika

Bieg Królika to bieg przeszkodowy dla dzieci organizowany corocznie w Gnieźnie. Jeśli tak jak ja wcześniej o nim nie słyszeliście, to zapraszam do poniższej lektury, bieg wygląda na bardzo ciekawy a przybliży go nam jeden z jego organizatorów Bartosz Zieliński. Jeśli o nim słyszeliście (o biegu, nie o Bartoszu), a jeszcze lepiej jeśli Wasze pociechy brały w nim udział to podzielcie się wrażeniami z tego biegu.Już po raz IV najmłodsi będą mieli okazję zmierzyć się na zawodach przeszkodowych dedykowanym tylko im. Na dzieci w wieku od 2 do 15 lat czeka odpowiednio przygotowana trasa, naszpikowana przeszkodami, odpowiednio dostosowanymi do ich wieku i możliwości. Sama trasa będzie mieć dystans od 200m do aż 2000m dla najstarszej grupy.


IV edycja odbędzie się jak zawsze w Gnieźnie, tym razem patronem biegu jest Królik Woj Piastowski dlatego organizatorzy biegu tematycznie nawiązując do niego, event organizują w GRH ŻYDOWO STADO OGIERÓW GNIEZNO. No właśnie, Bieg Królika? Królik Woj Piastowski? O co w tym wszystkim chodzi?


Koncepcja Traktu Królewskiego zakładała poprowadzenie trasy łączącej najciekawsze zabytki i miejsca Pierwszej Stolicy Polski, tak by turyści odwiedzający najciekawsze zabytki Wielkopolski (wśród których perłą jest gnieźnieńska katedra), docierali również do tych rzadziej do tej pory odwiedzanych, takich jak kościoły św. Jana Chrzciciela i św. Wawrzyńca, Park Miejski, dawne koszary Pruskie, czy secesyjne kamienice centrum miasta. „Przewodnikiem” pomiędzy poszczególnymi elementami Traktu Królewskiego w Gnieźnie jest 15 rzeźb królików, nawiązujących do najważniejszych momentów i postaci z dziejów miasta. W historii biegu patronowały Króliki: Bogatego Kupca, Żołnierza Pruskiego, Skryby.Każda edycja biegu cieszy się co raz większą popularnością, łącznie podczas III edycji wystartowało ponad 700 dzieci w różnym wieku. Wstęp na imprezę jest BEZPŁATNY, zarówno dla dzieci jak i dla rodzin. Płatny jest tylko i wyłącznie udział w biegu dla zainteresowanych. Organizatorzy co edycję dokładają przeszkód i zapewniają, że tym razem też tak będzie. Już teraz możemy zdradzić, że ostatnie dwie kategorie wiekowe będą musiały zmierzyć się z 10m LowRigiem, a ostatnia kat. wiekowa pokonać samemu każdą przeszkodę, a za jej nie pokonanie sędziowie będą egzekwować karne burpeesy.


Każdy startujący otrzyma na mecie wyjątkowy medal, bogaty pakiet startowy ufundowany przez sponsora głównego – Sklepy Spożywcze Jagoda Sam – dodatkowo pierwsze trzy miejsca w kat. wiekowych u dziewczynek i chłopców nagrody specjalne, a jak już wcześniej wspomnieliśmy, przeszkody dostosowane są do wieku i możliwości zawodników więc każdy ma szansę być na podium!


Bieg Królika to nie tylko „sam bieg” ale także pełno atrakcji dodatkowych, które przygotowują co edycję organizatorzy. Jak zapewniają, nie zabraknie ciepłego posiłku, napojów, waty, atrakcji typu laserowy paintball, tenis stołowy dla niewidzących – nowość! Prócz tego będzie popcorn, pizza, malowanie twarzy, konkursy plastyczne, przyjedzie także Straż Pożarna z zaprzyjaźnionego OSP Modliszewo oraz tematycznie nawiązując pojawią się Wojowie, którzy rozegrają bitwę, a dodatkowo razem ze strażakami będą jako „żywe przeszkody”. Prawdziwym hitem dla najmłodszych będzie „deszcz spadających cukierków” z nieba zrzucanych z paralotni.Lokalizacja:

📌 GRH ŻYDOWO STADO OGIERÓW GNIEZNO, ul. Kłeckoska 14, 62-200 Gniezno

Królik: woj Piastowski


Harmonogram:

Bieg dla dzieci od 2 do 14 lat na dystansach

🔹 fala nr 1: dzieci w wieku 2 do 4 lat, długość trasy –*300m, start 10.00 dziewczynki, 10.15 chłopcy

🔹 fala nr 2: dzieci w wieku 5 do 6 lat, długość trasy –*650m, start 10:40 dziewczynki, 11:00 chłopcy

🔹 fala nr 3: dzieci ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, długość trasy – *600m, start 11:20 dziewczynki, 11:40 chłopcy

🔹 fala nr 4: dzieci w wieku 7 do 9 lat, długość trasy –*1000m, start 12:20 dziewczynki, 12:50 chłopcy

🔹 fala nr 5: dzieci w wieku 10 do 15 lat**, długość trasy – *2000m, start 13:20 dziewczynki, 13:50 chłopcy


* długość trasy może ulec zmianie

** fala nr 5 – start wspólny dla dzieci od 10 do 15 roku życia z prowadzoną osobną klasyfikacją na tym dystansie dla 10 – 13 lat i 14 – 15 lat ( z podziałem na dziewczynki i chłopców).


Ciekawostką jest możliwość wykupienia fali przez firmę / sponsora i umożliwienie wystartowania w niej pociechom swoich pracowników, współpracowników, klientów, dostawców, itp. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z organizatorami biegu.


❗UWAGA❗

Wstęp na imprezę jest BEZPŁATNY, zarówno dla dzieci jak i dla rodzin. Płatny jest tylko i wyłącznie udział w biegu dla zainteresowanych.


❗ Panel do zapisów ⤵️⤵️⤵️


Opłaty startowe:

💲 89,00 zł do 13 czerwca 2021 roku

💲109 zł w dniu biegu, 20 czerwca 2021

(ilość pakietów startowych w tym dniu jest ograniczona. Ich sprzedaż trwa w dniu zawodów od godziny 8:00 do 9:30)


Wprowadza się limit uczestników całkowity – 500

Bieg królika patronuje Prezydent miasta Gniezno, Pan Tomasz Budasz


https://www.youtube.com/watch?v=MliKFp8ynNI – link do wideo jednego z mediów GnieźnieńskichOrganizator biegu - Dynamic Strong Klub Sportowy Gniezno w składzie Bartosz Zieliński i Karolina Koszela plus Anna Jaroni - sponsor główny Sklepy Spożywcze Jagoda Sam. 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.


 

367 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page