top of page
 • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Przed nami ostatni bieg Ligi OCR - sprawdźmy jak wygląda tabela przed Armagedon Active

To będzie szybki i konkretny artykuł mający na celu przybliżenie aktualnej sytuacji przed ostatnim ligowym biegiem OCR, który już 13 sierpnia a jest nim Armagedon Active Kamień. Plus trochę spekulacji jak się Liga może zakończyć.Po dokładne zasady obowiązujące w Lidze OCR odsyłam Was jej regulaminu LINK. Jeśli jednak nie macie czasu, to w największym skrócie:

 • Liga OCR 2022 składa się z pięciu biegów

 • Do ostatecznej klasyfikacji pod uwagę są brane cztery najlepsze starty

 • Jest podział na kategorię Elite Pro oraz Age Group (rozłączne)

 • Za nami już cztery z pięciu biegów

Poniżej znajdziecie tabelę z aktualną sytuacją w najbardziej prestiżowej kategorii Elite Pro.


Zaczynamy od kobiet.


 1. Małgorzata Daszkiewicz - 7630 pkt - 4 biegi

 2. Lizaveta Savinova - 6930 pkt - 4 biegi

 3. Anna Solakiewicz - 5370 pkt - 3 biegi

 4. Agnieszka Rynkiewicz - 3710 pkt - 2 biegi

 5. Marta Łosin - 3660 pkt - 3 biegi - 3 biegi

 6. Magdalena Kołczyn - 3260 pkt - 2 biegi

 7. Małgorzata Szaruga - 3150 pkt - 2 biegi

 8. Klaudia Szuba-Łata - 2000 pkt - 1 bieg

 9. Karolina Toman - 1900 pkt - 1 bieg

 10. Paulina Zalejasz - 1510 pkt - 1 bieg


A teraz krótka analiza kto ma szansę na podium.

Obecnie na trzecim miejscu mamy Anię Solakiewicz i tu by się mogło jeszcze sporo pozmieniać. Teoretycznie Agnieszka i Marta Łosin mają szansę przeskoczyć Anię, gdyby zajęły wysokie pozycje, a Ania nie ukończyła biegu. W praktyce myślę, że się tu jednak nic nie zmieni, choćby dlatego, że a ten moment ani Agnieszki, ani Marty nie ma na liście startowej, a Ania jest.


Ale czy Ania może wskoczyć na drugie miejsce w Lidze? Teoretycznie może, gdyby zajęła wysokie miejsce na Armagedonie, załóżmy trzecie, to będzie mieć końcowo 7180 pkt. i przeskoczy wtedy Lizę . Liza ma już 4 starty, ale w AA może się poprawić i uzyskać lepiej punktowane miejsce. Teoretycznie może się poprawić o 340 pkt zajmując pierwsze miejsce w AA, wtedy zdobędzie łącznie 7270 pkt. Gdyby Liza była pierwsza, a Ania druga to będzie remis w punktach !!!. Tak więc tu się może jeszcze wiele wydarzyć i będzie emocjonująca walka o drugie miejsce.


To oznacza również, że Gosia Daszkiewicz jest niezagrożona i już może otwierać szampana i świętować zwycięstwo w Lidze OCR 2022. Na ten moment nie ma jej na liście startowej.Spójrzmy teraz na sytuację wśród panów.


 1. Piotr Król - 7020 pkt - 4 biegi

 2. Tomasz Prykowski - 6035 pkt - 4 biegi

 3. Yauhen Tryvashkevich - 5900 pkt - 3 biegi

 4. Mateusz Kalwas - 5790 pkt - 4 biegi

 5. Kamil Gałdyn - 5566 pkt - 4 biegi

 6. Tomasz Oślizło - 5290 pkt - 4 biegi (w tym DNF)

 7. Piotr Formela - 5214 pkt - 4 biegi

 8. Fabian Markowski 5091 pkt - 4 biegi

 9. Daniel Bąk - 4670 pkt - 3 biegi

 10. Robert Krzystyniak - 4573 pkt - 3 biegi

U Panów to dopiero będzie ciekawie.

W rywalizacji będą się liczyć przede wszystkim Piotrek, Żenia oraz Tomasze. Zwłaszcza Tomek Oślizło, który choć ma już 4 starty, to jeden z nich jest DNF. Tomek O. może więc skończyć rywalizację ligową z 7290 pkt. Piotrek Król pomimo 4 startów też może znacznie poprawić swoją sytuację, najgorszy wynik to 10 miejsce, a więc wygrywając AA będzie ich miał na swoim koncie 7560. Zawodników Socios Silesia może jednak wyprzedzić Yauhen, które ma tylko trzy biegi na koncie (w tym dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce), może więc zakończyć rywalizację z 7900 pkt. Tomka Prykowskiego nie ma na liście startowej i w sumie jego szanse na utrzymanie medalowej pozycji są dość nikłe, mógłby oczywiście poprawić zdobycz punktową, ale obawiam się, że to nie wystarczy by utrzymać pozycję.


Tak więc będzie się działo na Armagedonie.


U pań rywalizacja o drugie i trzecie miejsce, u panów - tu się jeszcze wszystko może wydarzyć. Największe szanse wydaje się mieć "Żenia", no ale zobaczymy jak sobie poradzi na trudnym technicznie Armagedonie.


Przy okazji zapraszam do oglądania relacji live, którą przeprowadzę jutro w okolicach godziny 12:30 - 13:30.


P.S. Wyniki ligowe za stroną https://pzsp.pl/rywalizacje/liga-ocr-2022


 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.

 


227 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page