top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

MadMunRun - nowa marka biegów OCR w Polsce - wywiad z organizatorami

Zaktualizowano: 13 lip 2021Przeszkodowo.pl: Cześć, fajnie, że uda nam się porozmawiać.

MadMan Run: Cześć, też się cieszymy na tę rozmowę.


P: Przyznaję, że chciałem z Wami pogadać już na początku roku, gdy kompletnie nie znany mi bieg, ogłasza nie jeden, nie dwa, ale kilka wydarzeń na rok 2021 i to razem z kilkudniowym festiwalem. Kim jesteście? Skąd pomysł na organizację OCRów?

MMR: Jesteśmy sportowcami prowadzącymi fundację sportową, dużo biegamy w ocr-ach i postanowiliśmy zorganizować własny bieg, tylko wybraliśmy zły czas - pandemia.


P: No właśnie, początek roku nie poszedł po Waszej myśli i lutowe Błotniste Party, marcowy Wodnisty Raj, kwietniowe Wysokie Loty zostały odwołane. Co się wtedy wydarzyło?

MMR: Pierwsze dwa biegi odwołaliśmy przez covid-19. Nie chcieliśmy ryzykować otrzymana wysokich kar finansowych. Kwietniowy bieg miał się odbyć zgodnie z planem. Niestety 7 dni przed biegiem została nam cofnięta zgoda na organizację biegu.


P: Ok, rozumiem. Najbliższy Wasz bieg zaplanowany jest na 31 lipca w Galewicach, woj. łódzkie – Bieg Szaleńca. Opowiedzcie proszę czym ten bieg będzie się charakteryzował? Czy będzie nastawiony na zabawę, czy na rywalizację sportową?

MMR: Tak, najbliższy nasz bieg odbędzie się 31 lipca i będzie nastawiony przede wszystkim na zabawę, ale będzie też seria elite. Później już w następnych biegach rezygnujemy z serii elit i przerzucamy się na biegi typu "for fun", żeby była po prostu dobra zabawa. Będzie dużo błota i podbiegów pod góry z piasku, będzie również wodna zjeżdżalnia.


Tym razem bieg na pewno się odbędzie. Mamy zgody i wszystkie przeszkody zarezerwowane w Extreme Construction, co ważne do organizacji biegów przyłączył się również Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach oraz Urząd Gminy w Galewicach.


Teren na którym odbędzie się bieg

P: A propos przeszkód, jakich przeszkód naturalnych i siłowych można się spodziewać?

MMR: Na przykład wilcze doły, ciągnięcie opon czy trylinki, na razie ustala to nasz szef trasy.


P:Konkurencja na rynku jest już dość duża, okres letni to wyjątkowo zacięta walka o klientów, czym się wyróżnicie, aby przyciągnąć do siebie zawodników?

MMR: Nasze biegi będą nastawione bardziej na zabawę i cały czas w tę stronę będziemy szli. Sam widzisz, że organizujemy piwny brzuszek czy też winny grzaniec, więc to wszystko dla zabawy - tym się będziemy wyróżniać.


O frekwencję się nie boimy, bo jak nam ludzie zaufają to przyjdą, ale musimy ruszyć w końcu z tym pierwszym biegiem, żeby zapracować na zaufanie ludzi.


P: O właśnie, oprócz biegu z przeszkodami szykujecie też coś wyjątkowego - Piwny Brzuszek. Na czym to ma polegać, czy to taka piwna mila, ale z przeszkodami?

MMR: Tak, to będzie bieg na zasadzie piwnej mili ale z wydłużonym dystansem i wesołymi przeszkodami żeby ludzie się ubawili i tak Ci szczerze powiem, że ten bieg ma największe branie. Nie będziemy ukrywać, że nasz kolejny wesoły bieg, winny grzaniec, który został niedawno ogłoszony ma już ponad 50 zawodników zapisanych i opłaconych.


Takie wariackie biegi będą do nas przyciągać ludzi. Do tego już niedługo ogłosimy kolejny bieg, który jest dofinansowany z wydziału sportu i będzie on 4 lub 5 września. Dodatkowo oprócz biegu z przeszkodami typu "for fun" odbędzie się bieg z żoną na plecach, na 1km lub 2 km.


Jedna z planowanych przeszkodo-atrakcji

P: Wracając do bardziej przyziemnych OCRów, zapomniałem zapytać o biegi dziecięce, czy są w planach i czy możecie zdradzić dystanse i kat wiekowe?

MMR: Tak, biegi dla dzieci będą i będą miały kategorie wiekowe od 3 lat do 9 lat i od 9 do 16, na dystansie od 1 km do 3 km.


P: Bieg typu Family też będzie? Jeśli tak to czy na trasie dorosłej, czy kidsowej?

MMR: Tak, będzie też bieg rodzinny. Będzie on poprowadzony zupełnie inną trasą niż biegi dla dorosłych i dzieci. Ten bieg będzie miał na celu zbliżyć bardziej dzieci do rodziców i wzmocnić więzi między nimi, będzie to "bieg zagadkowy".


P: Zdradźcie proszę jakie przewidujecie ceny za udział w Waszym biegu i czego się można za to spodziewać?

MMR: Opłaty w naszych biegach będą po 99 złotych i w tej cenie oprócz udziału w samym biegu będzie koszulka, medal, kiełbaska, depozyt, prysznice i może nawet jakieś fajne pakiety od miasta.


P: Jak wspomniałeś Bieg Szaleńca i Piwny Brzuszek, to nie jedyne imprezy zaplanowane na ten rok, co jeszcze szykujecie dla przeszkodowców?

MMR: 22 sierpnia szykujemy bieg Madmanrun - "For fun" oraz w ten sam dzień Madmanrun – Winny Grzaniec.


Na przełomie 4-5 września bieg Madmanrun – śpiewaj z nami oraz Madmanrun – bieg z żoną na plecach, który już niedługo zostanie ogłoszony.


P: W takim razie trzymam kciuki za powodzenie w organizacji imprez i oby Wasze biegi na stałe wpisały się w OCRowy kalendarz. Dziękuję bardzo za rozmowę.

MMR: Nie dziękujemy i mamy nadzieję, że pozytywnie zaskoczymy jeszcze nie jednego biegacza/ biegaczkę. Również dziękujemy za rozmowę i pozdrawiamy.
 

P.S. Już po naszej rozmowie organizator biegu ogłosił jeszcze kilka ważnych informacji:

1) Kierownikiem trasy i biegu zostaje Dariusz Gąsiorowski.

2) Sędzią głównym, kierownikiem sędziów oraz wolontariuszy zostaje Paulina Borkowska.

Oboje to znani i doświadczeni w OCRowym boju specjaliści w swoim fachu.

3) Zdjęcia będzie wykonywał jeden z najbardziej rozpoznawalnych, a z pewnością twórca najbardziej charakterystycznych fotek: Project-On.

4) Oprócz wymienionych w rozmowie atrakcji mają dodatkowo pojawić się: dmuchańce, festyn rodzinny, DJ na żywo, koncert, zabawa do białego rana.

5) W Elite jak i w Open, nie będzie zasad FISO, obowiązuje dowolna ilość prób na przeszkodzie.


Dariusz Gąsiorowski oraz Paulina Borkowska

 

Jeśli treści w tym artykule były dla Ciebie przydatne i sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją twórczość, możesz to zrobić wspierając mnie kawą. Przyda się, większość tekstów powstaje w nocy :). Z góry dzięki za wsparcie i do zobaczenia na zawodach.


 

Bonus -Minigaleria

447 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page