top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

LOW - LIGA OCROWEJ WARSZAWY - FINAŁ - 25.07.2020 - zapowiedź wydarzenia

Zaktualizowano: 31 gru 2020


/Artykuł powstał na bazie materiałów nadesłanych przez organizatora


Trzeba przyznać to otwarcie – życie życiem, a punkty w Lidze Ocrowej Warszawy same się nie nabiją. Wielki finał miał odbyć się w marcu – zgodnie z założeniami serii zawodów pomiędzy sezonami startowymi, niestety pandemia i związany z nią Lockdown skutecznie pokrzyżowała plany. Jednak jak to mówią: co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Dlatego wracamy 25.07.2020. Więksi, silniejsi i z mocniejszym przytupem!!! Nowa miejscówka, nowe, urozmaicone konkurencje i jeszcze więcej wspaniałej zabawy dla każdego – zarówno OCRowych wyjadaczy jak i dla totalnych nowicjuszy.Dla przypomnienia:


LIGA OCROWEJ WARSZAWY to cykl kameralnych zawodów typu short track OCR, na specjalnie utworzonych trzech torach z przeszkodami o zróżnicowanym stopniu trudności – od toru BEGINNERS, przygotowanego tak, aby każdy, niezależnie od stopnia wytrenowania był w stanie go ukończyć; przez tor OPEN – gdzie można ścigać się na znanych z innych biegów, wymagających przeszkodach technicznych, po tor ELITE – przygotowany dla najlepszych z najlepszych.


To, co wyróżnia LOW spośród innych zawodów, to system klasyfikacji do poszczególnych poziomów. Aby móc wziąć udział w kolejnym etapie, w pierwszej kolejności należy ukończyć w odpowiednim czasie tor poprzedni. Etapy następują jeden po drugim, także poza presją rywalizacji dodatkowym utrudnieniem dla zawodników jest narastające zmęczenie.Na najlepszych z najlepszych czekają jednak nagrody, które wynagrodzą wszelki trud i znój. Dodatkowo każdy z etapów posiada własną punktację. Oznacza to, że im więcej etapów uda się zaliczyć, tym więcej punktów do klasyfikacji generalnej uda się zdobyć. Poza punktami za poszczególne etapy, Liga wyznacza zadania poboczne, za które otrzymać można dodatkowe punkty, w praktyce oznacza to, że nawet osoby uczestniczące w jednej edycji mają szansę na wysoką lokatę końcową w tabeli.


Nowością w stosunku do poprzednich edycji, będzie możliwość spróbowania swoich sił na każdym z torów, niezależnie od uzyskanych klasyfikacji. W praktyce oznacza to, że nawet, jeżeli zawodnikowi nie uda się przejść z toru BEGINNERS do OPEN, lub do ELITE będzie mógł zmierzyć się z tym torem dla własnej satysfakcji i porównania z czasami zwycięzców, jednak bez możliwości uzyskania punktów.Poniżej link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/748898822548368/

oraz do zapisów na zawody:


Informacje o LOW w pigułce:

  • Zawody składają się z trzech różnych torów. Tylko uzyskanie odpowiedniego czasu daje promocję do następnego etapu.

  • Najbliższe zawody: 25.07.2020 – Kooźnia Training Spot

  • Na najbliższej edycji każdy z torów będzie miał długość między 500m, a 1km. Tory częściowo znajdować będą się w budynku, częściowo na zewnątrz.

  • Każdy z torów posiada własną klasyfikację medalową.

  • Poza zadaniami głównym, będą też niespodziankowe zadania poboczne, premiowane dodatkowymi punktami w Lidze.

  • Limit uczestników – 60 osób, co gwarantuje kameralną atmosferę rywalizacji

  • Pakiet startowy – 96 zł (dla serii Elite obowiązuje dopłata 30zł)

  • Dla zwycięzców serii Elite przewidziana jest nagroda finansowa 500 zł do podziału pomiędzy najlepszą kobietę i najlepszego mężczyznę.

  • Na uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje, takie jak serwis kawowy, możliwość nagrania swojego startu z drona, czy konsultacje z fizjoterapeutami. 

Dziękuje organizatorowi za nadesłanie materiałów, dodatkowo miło mi poinformować, że wysłannikiem Przeszkodowo.pl na tej imprezie będzie Marta Sprawka (zwyciężczyni poprzedniej edycji), która przeprowadzi dla Was transmisję live oraz opisze swoje wrażenia po zawodach.

 

Koniec artykułu.

144 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page