top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

LockDown - wirtualna gra OCR dla KIDSów od Kooźnia

Zaktualizowano: 31 gru 2020

Przeszkodowo.pl z przyjemnością wspiera wszelkie akcje zachęcające dzieci do aktywności fizycznej, a jeśli dodatkowo są powiązane z OCR to już miód, malina :) Dlatego przybliżę Wam zabawę przygotowaną przez studio treningowe Kooźnia z Warszawy.Zabawa nazywa się LOCKDOWN - wirtualna gra OCR dla KIDSów.


Wg twórców zabawy gra ma na celu zapewnienie rozrywki dzieciakom wkręconym w świat OCR, stęsknionym za wspólnymi wyjazdami z rodzicami na treningi i biegi. Polegać będzie nie tylko na wykonywaniu wyzwań, ale także na rozwiązywaniu zadań związanych z naszym przeszkodowym światem. Gra jest dostępna dla wszystkich drużyn, wszystkich dzieci i jest całkowicie bezpłatna.


Zabawa polega na "podróży" po mapie Polski po eventach biegowych i wykonywaniu najróżniejszych zadań - sportowych, edukacyjnych, artystycznych - związanych z naszym przeszkodowym światem i nie tylko. Potrzebna będzie kreatywność, zaangażowanie i wyobraźnia!


Na mapie jest aż 16 punktów, zadań. Każde zadanie jest zlokalizowane w miejscu w którym zazwyczaj odbywał się dany event – jak np. Biegun w Gdyni, Barbarian Race – w Wiśle itp. Możemy więc wirtualnie odwiedzić dany bieg.


To co mi się bardzo spodobało, to fakt, że każdy bieg jest krótko opisany. Możemy więc naszym pociechom przybliżyć charakter biegów, na których jeszcze nie były, zaszczepić w nich ciekawość i pielęgnować wspólną pasję.


Aby zagrać nie trzeba wychodzić z domu, trzeba jedynie wejść na specjalnie przygotowaną stronę z mapami Google gdzie po kliknięciu w poszczególny bieg/zadanie pojawi się opis co należy zrobić.Zadania wykonujemy w dowolnej i wygodnej dla nas kolejności. Na ich realizację mamy czas do 22 maja 2020r.


W razie wątpliwości jest też przygotowana dodatkowo instrukcja udziału w grze z opisanymi sposobami wykonania zadań, jak również sposobami ich dostarczenia do organizatora.


Jest też regulamin. Całość wygląda naprawdę profesjonalnie i widać, że ktoś to przemyślał i poświęcił na to trochę swojego czasu.


Acha, i choć zabawa jest bezpłatna, to organizator przewidział też drobne upominki dla wybranych przez siebie trójki uczestników.


Moim zdaniem, to super inicjatywa pozwalająca na wspólną zabawę z naszymi pociechami w dodatku o sporych walorach edukacyjnych, wychowawczych i sportowych. Przyjrzałem się zaproponowanym zadaniom i jestem pod wrażeniem ich różnorodności i pomysłowości. I to wszystko w otoczce OCR, cudownie:). Z przyjemnością namówię własne dziecko na wspólną zabawę. Dzięki Kooźnia za taką inicjatywę.


Po szczegóły, linki, regulaminy, instrukcje odsyłam Was tutaj: https://www.kooznia.pl/?page_id=57


Miłej zabawy !108 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page