top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Czym są GOV Games?

Zaktualizowano: 1 mar 2023

Jeśli tak jak ja nie wiecie czym są GOV Games, które rozgrywane są w Dubaju, to zapraszam Was do przeczytania poniższego artykułu. Jego treść przygotował dla Was kapitan tej drużyny, czyli Grzegorz Niecko, a ja go nieco zredagowałem i dopytałem o niektóre szczegóły.GovGames to zawody drużynowe w stylu OCR, czyli biegów przeszkodowych, lub znanego telewizyjnego show Ninja Warrior. Zawodnicy mają do pokonania 8 przeszkód, które sprawdzają ich fizyczne i psychiczne predyspozycje. Kapitanem drużyny został Grzegorz Niecko, który wraz z Katarzyną Jonaczyk, Janem Tatarowiczem, Jakubem Zawistowskim, Przemysławem Jańczukiem oraz Michałem Grochołą wezmą udział w tej wyjątkowej inicjatywie.

Wyjazd jest możliwy dzięki firmie Schrag Polska, która została sponsorem wyjazdu, a zawodnicy mogą spełnić swoje marzenie o wzięciu udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu.


W nowej kategorii „Battle of the Cities” weźmie udział 28 drużyn z całego świata i zmierzy się ze sobą na niesamowitym torze przeszkód. Zespoły będą reprezentować poszczególne miasta z Australii, Azji, Europy, Afryki, Ameryki Północnej oraz Ameryki Południowej.


Ze względu na fakt, że połowa polskiego zespołu to gdańszczanie, naturalnym jest, iż Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, zarekomendował zespół do reprezentacji miasta Gdańsk na GovGames.


Infrastruktura przeszkodowa GOV Games zajmuje powierzchnię ponad 6 boisk, a dla 3 najlepszych drużyn są pokaźne nagrody finansowe. Za 1. miejsce nagroda opiewa na około milion polskich złotych (900 000 ADH) (tu musiała wkraść się pomyłka, wg materiałów dostępnych u organizatora 900 000 ADH jest łączną pulą, a rozkłada się następująco: 1 miejsce 500 000 ADH (około 600 000 PLN), 2 miejsce 250 000 ADH, 3 miejsce 150 000 ADH - przypisek przeszkodowo.pl)Poniżej znajdziecie jeszcze kilka dodatkowych informacji.


Z zawodów jest przewidziana transmisja na żywo na kanale YouTube - https://www.youtube.com/@govgames381.


Reprezentację Polski do udziału w zawodach zgłosił Grzegorz Niecko. Natomiast wybór zawodników zaproszonych do wzięcia udziału należał do organizatorów, którzy otrzymali 12 kandydatur do wyboru. Wybrana grupa zdecydowała, że kapitanem drużyny zostanie właśnie inicjator tego zamieszania, czyli Grzegorz.


Podczas GOV Games rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach:

- Battle of the Government

- Battle of the Community

- Battle of the Cities


Polacy oraz pozostałe ekipy ze świata walczą w "Battle of the Cities" (Bitwa miast), w której będzie 8 przeszkód eliminacyjnych, na każde zadanie jest 10min i zdobywa się za to pkt. Rywalizacja Battle of Cities rozpocznie się w czwartek, 2 marca o godzinie 12:00 polskiego czasu. Cztery zespoły z największą liczbą punktów przechodzi do wielkiego finału. Finał zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 15:45.


W samych zadaniach udział bierze 5 zawodników, ale przed każdą przeszkodą to drużyna decyduje, którzy z 6 dostępnych biorą udział. Czyli co zadanie 1 zawodnik może być podmieniony w zależności od decyzji całej grupy. 

Ponieważ po raz pierwszy na te zawody zostały zaproszone drużyny spoza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to będzie to dla wszystkich spora dawka nowości, zaskoczenia i tak do końca nikt nie wie, czego się należy spodziewać. Zapowiada się więc bardzo emocjonujące widowisko, na które zapraszam w imieniu ekipy, która pojechała tam rywalizować. Trzymajcie za nich kciuki, przyjdzie im rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie.520 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page