top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Czym jest HYROX i co ma wspólnego z OCR?

Zaktualizowano: 31 sie 2023

HYROX to wyścigi sprawnościowe, które łączą ze sobą bieganie oraz osiem ćwiczeń funkcjonalnych. Konfiguracja oraz kolejność tych ćwiczeń jest taka sama na każdych zawodach. Każde ćwiczenie, którego obciążenie i ilość powtórzeń zależy od kategorii, w której startuje zawodnik, przeplatane jest jednym kilometrem biegu.
Zawodnicy startują w różnych kategoriach kobiecych i męskich, ale również mieszanych. W startach indywidualnych do wyboru jest poziom OPEN oraz PRO. Zdecydować można się również na start w parach (DOUBLES) oraz w SZTAFECIE, gdzie startuje 4 zawodników - każdy przebiega 2 x 1 km oraz wykonuje ćwiczenie po nim następujące.


Jakie dokładnie ćwiczenia na Was czekają, jakie ciężary, te wszystkie szczegóły znajdziecie na tej stronie -> Link do strony hyroxpoland.com.


HISTORIA HYROX oraz ZAWODY W POLSCE


Pierwsze zawody HYROX odbyły się w 2017 roku w Niemczech, po czym błyskawicznie rozwinęły się na całym świecie. Aktualnie zawody odbywają się w 11 krajach i w ponad 30 miastach, a rocznie uczestniczy w nich ponad 50000 zawodników.


9 września w Warszawie, na terenie hal wystawowych PTAK Warsaw Expo, podczas jednocześnie odbywających się targów FIWE, rozpocznie się pierwszy w historii event w Polsce.DLACZEGO HYROX TO DOBRA ALTERNATYWA DLA ZAWODNIKÓW OCR?


Przede wszystkim dlatego, że zawody HYROX łączą ze sobą rywalizację, siłę fizyczną oraz psychiczną, a także dobrą zabawę, czyli wszystkie te elementy, dla których zawodnicy OCR kochają swoje biegi.


Podstawą rywalizacji HYROX jest bieganie, co stanowi podstawę treningu każdego OCRowca. Dodatkowo większość z zawodników OCR włącza do swojego treningu ćwiczenia podobne do tych, które są elementami stałymi każdych zawodów HYROX. HYROX wymaga również wytrzymałości siłowej, co jest kolejnym elementem łączącym te dwie dyscypliny.


Wśród ambasadorów HYROX w Polsce pojawili się znani zawodnicy OCR tacy jak Urszula Zywer, Agnieszka Maciejewska oraz Arkadiusz Grabowiec.


Na listach startowych już teraz znajdują się ciekawe nazwiska znane z zawodów OCR oraz NINJA. O swoim planowanym starcie w Warszawie informuje min. Przemysław Jańczuk, a Robert Bandosz na swoich mediach społecznościowych udostępniał szeroką relację ze startu swojego oraz Doroty Gardzińskiej w zawodach HYROX odbywających się w marcu tego roku w Sztokholmie.


Jeżeli chciałbyś sprawdzić się przed startem HYROX Polska organizuje testy sprawnościowe na terenie całej Polski. Szczegółowe informacje na ten temat, ale również informacje dotyczące zapisów, promocji, zasad, wolontariatu znajdziesz na stronie hyroxpoland.com oraz w mediach społecznościowych HYROX POLAND oraz na kanałach ambasadorów marki.

 

Artykuł przygotowała dla Was Agnieszka Maciejewska, ambasadorka HYROX POLAND.

 

379 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page