top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Bieg Cichociemnych im. por. Eugeniusza Chylińskiego "Freza" - Racibórz.


Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na ten lokalny bieg w południowej części Polski, to będzie dopiero druga edycja, zapowiada się jednak bardzo interesująco.
Na początek kilka słów ode mnie:

Osobiście miałem okazję przetestować kilka najbardziej technicznych przeszkód, które znajdą się na II Biegu Cichociemnych. Test odbył się podczas zawodów Śląskiej Ligi OCR (więcej informacji, zdjęć, opisów w tym poście: https://bit.ly/slocr4relacja). Uważam, że przeszkody były naprawdę ciekawe, wymagające, ale do zrobienia przez większość osób, które mają już coś z oceerami wspólnego.

Oczywiście finałowa konfiguracja przeszkód może być inna niż na Śląskiej Lidze, ale jestem pewien, że jeśli chodzi o przeszkody techniczne to będzie dobrze.


MultiRig "Bizon" będzie jedną z technicznych przeszkód (zdj. z zawodów Śląskiej Ligi OCR)

Gorącym tematem w świecie oceerów jest dostosowanie przeszkód do możliwości fizycznych kobiet (nie mylić z ułatwianiem). Organizatorzy Biegu Cichociemnych im. por. "Freza" wpisują się w pozytywny trend i część przeszkód będzie miała inne zasady dot. możliwości ich pokonania przez kobiety a ciężary będą dla nich dostosowane.


Co również istotne to fakt, że Bieg jest biegiem partnerskim OCR Polska, tak więc można uzyskać na nim punkty do Rankingu zarówno w edycji 6km jak i 13 km.


Należy jeszcze pamiętać, że bieg ma lekkie zabarwienie militarne będzie więc wyjątkowa okazja do spróbowania oddania kilka strzałów z różnych rodzajów broni, ale również trzeba będzie zmierzyć się z przeszkodą "Wiedza" - tak więc odświeżcie sobie kilka faktów o Cichociemnych - przyda się Wam to na trasie.


Infografika z katalogu przeszkód Biegu Cichociemnych im. por. "Freza"

Bieg wyróżnia się również sporą ilością imprez dodatkowych jak zawody w podciąganiu na drążku, rodzinne gry planszowe oraz biegi przeszkodowe dla dzieci w tym tych niepełnosprawnych. Brawo.


A co o samym biegu piszą organizatorzy? Przeczytajcie poniżej kilka faktów, które powinny Was zachęcić do udziału. Mam nadzieję, że będę miał okazję to zweryfikować osobiście.


Informacja od organizatora


II edycja biegu Cichociemnych 27-28.04.2019.

W drugiej edycji będą znaczne zmiany na plus, podyktowane również wnioskami (niedociągnięciami )z pierwszej edycji, ale i wzbogaceniem imprezy w następujący sposób :

1.Impreza poświęcona Żołnierzom Cichociemnych będzie odbywać się w dwa dni ! W pierwszy dzień odbędzie się bieg główny na 13km / 30 przeszkód od godz 9:30 a następnie po biegu odbędą się zawody w : - podciąganiu na drążku z kamizelką taktyczną ok godz 16:00, w tym samym czasie rozpocznie sie też - Wielka bitwa pod Arboretum ok 16-17 - mega gra planszowa dla grup i rodzin ( w składzie musi być jedno dziecko ) - do wygrania są 4 Vouchery do Kopalni Złota i Osady Górniczej w Złotym Stoku oraz gry ufundowane przez polskiego producenta Destructive ( do bitwy można się zapisywać przez stronę FB https://www.facebook.com/bieg.cichociemnegofreza/  i na miejscu zawodów )   - udział w grze jest bezpłatny.

2. W drugi dzień odbędzie się bieg na 6km / 20 przeszkód również ok 9:30 ok godz 12 odbędzie się :

I edycja biegu Małego Powstańca -bieg dla dzieci, ale co ważne będzie to też bieg dla" dzieci Niepełnosprawnych ",które pod opieką swojego opiekuna, będą mogły wystartować w zawodach za darmo. Jako pierwszy bieg przeszkodowy, który wyszedł naprzeciw takim dzieciom - współpracując ze szkoła specjalną w Raciborzu gdzie odbędzie się spotkanie z rodzicami, by omówić szczegóły  !

Dlaczego taka nazwa ? Jak wiemy Cichociemni walczyli też w Powstaniu Warszawskim, więc szukaliśmy nazwy powiązanej z Cichociemnymi dla biegu dziecięcego.

3.Fale biegu na obu dystansach będą podzielone na: Elit - bieg z opaskami, pokonanie przeszkody obowiązkowe, bez pomocy osób trzecich, utrata opaski przenosi zawodnika do klasyfikacji Open. Open - bieg w którym pokonujemy wszystkie przeszkody gdzie można korzystać z pomocy innych, za nie pokonanie przeszkody trzeba będzie wykonać zadanie karne. Mundurowa - bieg w mundurze (długi rekaw i spodnie oraz wysokie buty za kostke -nie muszą byc buty wojskowe), i tu MON i WKU w Rybniku dodatkowo nagrodzi osoby stojące na podium

4. Medal i trofea. Trofea, jak w I edycji ,zostają niezmienne, bagnety i noże taktyczne - dla wszystkich kategorii ufundowane, przez lokalna firmę Instal -tech. Medale tym razem, będą łączone ! Za bieg na 13km będzie gafa ze spadochronem a biegu na 6km flaga Polski wkładana w gafe !- już w tym tyg ukaże się na stronie biegu.


Medale do zdobycia na mecie Biegu Cichociemnych im. por. "Freza".

5.Cala impreza będzie odbywać się na ośrodku Obora w Raciborzu dzięki Osir !, który nas wspiera .

Trasa będzie biegła przez  Arboretum ( tylko ścieżkami dostępnymi ) i w jej obrębie jak i w rejonie kanału ulga od mostu drewnianego do mostu kolejowego. 

6.Tym razem na biegu, ukażą się też takie przeszkody, jak Multiring czy Low Ring! Więcej o przeszkodach na stronie w katalogu przeszkód .

7. Limit uczestników w biegu głównym się nie zmienia 316! tylu ile było cichociemnych .

Na chwile obecną zapisanych jest już ponad 200osob czyli raz więcej niż w I edycji ! a są nawet ludzie z innych krajów. 

Linki do zapisów:

28.04 link do zapisów na bieg dla dzieci: http://zapisy.time-sport.pl/bieg-malego-powstanca-v2984.pl.html

27.04 bieg główny 13km/30przeszkód :

28.04 bieg na 6km/20 przeszkod:

27.04 I mistrzostwa Freza w podciaganiu na drążku :


 

KONKURS


Organizator biegu ufundował dla Was pełny voucher na bieg w edycji 6 km razem z koszulką !!!

Zasady konkursu są proste.

  1. Polubić post na Facebooku Przeszkodowo.pl w którym piszę o tym biegu i konkursie oraz wysłać prywatną wiadomość z losową liczbą od 0 do 1.000.000.

  2. Polubić stronę na Facebooku Biegu Cichociemnych im. por. "Freza"

To wszystko.

Czas trwania konkursu do 5 kwietnia 2019. Ogłoszenie wyników 8 kwietnia.

Zwycięzcą będzie ten kto spełni warunki konkursu a jego wytypowana liczba będzie najbliższa tej, która zostanie wygenerowana w sposób losowy.


Powodzenia !!!

291 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page