top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

Barbarian Race - nie taki straszny jak go malują - zapowiedź biegu w Ustroniu

Zaktualizowano: 31 gru 2020


O nowych zasadach Barbarian Race dla kat. Elite było już w Internecie powiedziane chyba wszystko. A co z kat. Open oraz łatwiejszą wersją biegu czyli Opener? A co z naszpikowanym przeszkodami torze Arrow, co z falą Pain? Postanowiłem poszukać odpowiedzi i zamieszczam dla Was poniżej Q&A na podstawie rozmowy z sędziną główną tego biegu Katarzyną Budzisz.


Sędzia główny Barbarian Race - Katarzyna Budzisz i jej sławna"szczekaczka"


OPENER


Jakie panują zasady na biegu Opener tzn. ile razy można pokonać daną przeszkodę?

Opener to przede wszystkim dobra zabawa, jest więc możliwość wielokrotnego pokonywania przeszkód, można również sobie nawzajem pomagać.


Jaka kara za niepokonanie przeszkody na Opener?

Tutaj będzie klasyka czyli kara w postaci dwudziestu burpee (padnij-powstań).


Czy są opaski/życia?

Nie ma systemu opaskowego z Elity.Czy podbieg na Czantorię będzie na Openerze?

Tak, oczywiście, jest to przecież ikoniczna przeszkoda Barbariana w Ustroniu.Jakich przeszkód nie ma na Openerze względem biegu głównego Race?

W biegu Opener wyeliminowano najtrudniejsze przeszkody, tak by to był wymagający, ale przyjemny bieg. Tzn. podczas Openera zawodnicy nie spotkają na trasie takich przeszkód jak:

Chomik, Wisienki, Heblarz, Fuzja 1, Fuzja 2, Stairway to Heaven, Dragon Tail, Latający Barbarzyńca, Combo, Egzekutor.


 

ARROW


Jakie zasady panują na Arrow? Ile razy można pokonać daną przeszkodę?

Na Arrow obowiązuje możliwość wielokrotnego podejścia do przeszkody, gdy zawodnik rezygnuje z jej pokonania, to otrzymuje karę czasową, zgodnie z rulebookiem, którą sędzia zaznaczy na opasce kar. Limit czasu na tor Arrow to około 15 minut.


Czy są opaski/życia?

Nie ma.Jak będą wyglądały finały Arrow? Będą półfinały czy od razu bieg finałowy?

Po zakończeniu eliminacji będą biegi finałowe, ze względu na prognozowane opady deszczu nie ma półfinałów, nie ma też finału B. Najlepsze cztery czasy (kobiet i mężczyzn) z eliminacji dają awans do biegu finałowego, który decyduje o zwycięstwie w zawodach. Zawodnicy w finałach startują razem po 4 osoby.Czy podczas eliminacji będą listy startowe czy każdy podchodzi w dogodnym momencie?

Nie będzie list startowych, od godziny 15 podchodzimy w dogodnym czasie. Finały odbędą się już po zachodzie słońca, trasa będzie dobrze doświetlona.Czy będą sztafety Arrow?

Tak, po finałach. Będą to sztafety "for fun", bez wcześniejszych zapisów.Czy znane są już przeszkody jakie będą na Arrow?

Będą: Fuzja 1, Fuzja 2, Parówa, Hot Wheels, Klik-Klak, Combo, Egzekutor, Holly Stick, Fatality, no i na końcu nowość - Rampa.
 

Race (Open)


Jakie zasady panują na Race w kat. Open?

Do każdej przeszkody można podejść maksymalnie dwa razy. Karą za jej niepokonanie jest dodatkowo naliczony czas (kara czasowa) zgodnie z rulebookiem. Każdy zawodnik będzie miał opaskę z nadrukowanymi numerami przeszkód i gdy nie uda się jakiejś zaliczyć, to sędzia wykreśli mazakiem jej numer. Obowiązkiem zawodnika jest oddać opaskę na mecie.
 

Pain


Jakie zasady panują na Pain?

Identyczne jak na biegu Race (Open) z tym, że zawodnik dostanie dwie opaski ze znacznikiem kar, ze względu na podwójną ilość przeszkód.
 

Elite bez opaskiCo z zawodnikami Elite bez opaski? Trafiają do kat. Open czy jest osobna kat. Elite bez opaski?

Zawodnicy Elite, którzy utracą swoje wszystkie opaski będą traktowani jako PK (poza klasyfikacją biegu - czas ukończenia będzie jednak dostępny). Nie ma kategorii Elite bez opaski, nie trafiają też do fali Open. Co ważne, na mecie będą dwie maty: Jedna dla zawodników z opaskami, druga dla tych którzy je wszystkie stracili. Sędziowie będą odpowiednio kierować.Jak wyglądają kary dla zawodników Elite bez opaski? Tak jak dla Elite czy jak dla Open?

Ani tak, ani tak. Gdy zawodnik traci wszystkie opaski staje się z automatu PK, nie musi więc wykonywać kar ani na przeszkodach, ani rund karnych przed metą. To już niczego nie zmieni. Może jednak oczywiście podejść do wszystkich przeszkód, ale dalej na zasadzie Elite tzn. jedna próba na przeszkodzie.
 

Race Elite

Jaka będzie kara za niepokonanie przeszkody?

Tajemnica :) Wodzu wymyślił wisienkę na torcie, ale zdradzę, że się nie opłaci omijać przeszkód.
 

Pozostałe informacje


Czy będą ułatwienia dla kobiet (poza 5 opaskami)?

Tak.

Latający - jeden przeskok, ale z chwyceniem i utrzymaniem się na rurce, nie wystarczy jej "klepnąć".

Dragon Tail - dwa przeskoki zamiast trzech.

Stairway to Heaven (Salmon Ladder) - jeden przeskok zamiast trzech.

Dodatkowo: mniejsze ciężary do noszenia, cięższy młot na Ding-Dong, itp.Czy będą przeszkody, które można wielokrotnie pokonać podczas formuły Pain oraz Race?

Tak. Będą to m. in. rampa, równoważnia, Fuzja, ding-dong, równoważnia na przeszkodzie Holy Stick itp.Co trzeba zrobić by zdobyć nagrodę finansową?

Łączna pula to 20 tys. pln. Główna nagroda to 10 tys. pln, zdobędzie ją ten kto wygra trzy Barbariany w kat. Race Elite (Ustroń, Wisła, Dąbrowa Górnicza). Pozostałe 10 tys. pln będzie rozdzielone wśród TOP20 (jest jeden wspólny ranking dla kobiet i mężczyzn).Z nowości największe wrażenie robią rampa i "skolopendra" - to coś co wygląda jak połączenie wariata z ninja rings. Gdzie je spotkamy na trasie?

"To coś" nie ma jeszcze wybranej nazwy i ze względu na dużą trudność nie będzie jej tym razem na trasie. Natomiast zawodnicy będą mogli w ten weekend poznać się z tą przeszkodą i potrenować na niej do woli w strefie Barbarian Labs.


Rampa - jedna z największych w Europie - będzie znajdować się w strefie Arrow, która będzie w tym samym miejscu co rok temu. 

Edit: 2020-09-24 12:35 - Na Arrow nie będzie Hybrydy, będzie Parówa. Tekst został poprawiony.


716 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page