top of page
  • Zdjęcie autoraJacek - Przeszkodowo.pl

100 metrowy sprint na Mistrzostwach Świata OCR 2019.


Breaking News.


Dziś ogłoszono nową kategorią biegów przeszkodowych na mistrzostwach świata ocr 2019, które odbędą się w październiku w Anglii.


Jest to mianowicie 100 metrowy sprint.


Według organizatorów jest to odpowiedź na zapotrzebowanie od samych zawodników. Co ważne, nie będzie to kosmetyczny dodatek do mistrzostw, ale pełna konkurencja tak jak pozostałe tj. 3km, 15km oraz sztafeta. Mamy więc podział na kategorie (co prawda tylko 4: M<40, M40+, K<40, K40+), medale i nagrody pieniężne.


Tor będzie można pokonać dwukrotnie (do walki o medale liczyć się będzie najlepszy czas z dwóch prób) w dogodnym dla siebie czasie podczas trwania weekendu mistrzostw od piątku do niedzieli.


Zdjęcie jak i informacja pochodzi ze strony https://ocrworldchampionships.com

 

Krótki komentarz.


Uważam, że to bardzo dobra decyzja organizatorów.

Z jednej strony unikamy kontrowersyjnego podejścia w którym dystans sprint zmieniamy w tor Ninja Warrior - tak jak miało to miejsce na Mistrzostwach Europy 2018 w Danii na którym królował Duńczyk Leon Kofoed. Z drugiej strony zaspokojona zostanie potrzeba samych zawodników, którzy wyspecjalizowali się w jak najszybszym pokonywaniu przeszkód, z jak najmniejszą ilością biegania.

A tych jest coraz więcej.

Widać to choćby na naszym rodzimym podwórku. Było Runmageddon Games (2015-2017), teraz mamy Barbarian Arrow na którym frekwencji nie brakuje.


To jest temat na dłuższy post, na głębszą analizę - zaryzykuję jednak stwierdzenie, że ta nowa konkurencja, ze względu na swoją widowiskowość stanie się koniem pociągowym biegów OCR. Dzięki niej pojawi się większe zainteresowanie mediów, większa liczba widzów, sponsorów oraz pieniędzy dla najlepszych zawodników. Kto wie może dożyjemy również czasu gdy OCRy będą na Olimpiadzie, czego wam i sobie życzę.


A jakie jest wasze zdanie?


 

P.S. Nieprzypadkowo wspomniałem o Leonie, a wspomniałem o nim, gdyż był on w tym roku gościem specjalnym na Barbarian Arrow, który odbył się pod Spodkiem w Katowicach. Leon dotarł do finału i tam napotkał na najlepszych polskich przeszkodowców. I tu niespodzianka - Mistrz Europy został pokonany zarówno przez Jakuba "Gładkiego" Zawistowskiego oraz Bolesława Sobierajskiego.

Poniżej link do video z półfinałów Barbarian Arrow w Katowicach.

Aż szkoda, że takich emocji nie będzie na Mistrzostwach Świata, gdzie wygrywa po prostu najlepszy czas. Największe emocje są jednak wtedy, gdy rozgrywa się takie zawody w formule kwalifikacji, półfinałów i finałów. Tak jak to robi Barbarian Arrow. Miłego oglądania.

https://www.facebook.com/race.barbarian/videos/2096318560688497/ 


42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page